:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Wielka Orkiestra za więziennymi murami

społeczeństwo, Wielka Orkiestra więziennymi murami - zdjęcie, fotografia

Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze już po raz szósty włączyli się w kwestę w ramach finału WOŚP.

Już jutro, 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Osadzeni przeprowadzą kwestę na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na godną opiekę medyczną seniorów.

Zwyczajem poprzednich finałów więźniowie nie będą przekazywać gotówki. Kwestujący zbierać będą od osadzonych specjalne druki próśb o przelew na konto Fundacji. Ta nieco skomplikowana procedura wynika z faktu, iż osadzeni nie mogą posiadać gotówki. Nad sprawnym przebiegiem będzie czuwał sztab, w skład którego wchodzi 4 funkcjonariuszy i 6 osadzonych.

Orkiestra z udziałem Zakładu Karnego w Czerwonym Borze będzie grała również w Łomży.

- „W Łomży na kiermaszu orkiestrowym w sali sportowej SP 9 wystawione zostaną na sprzedaż prace osadzonych wykonane w trakcie ich udziału w programach readaptacji społecznej. Stoisko będzie otwarte od godz 9.00 i obsługiwane przez jednego z funkcjonariuszy.” – informuje Dariusz Śmiechowski, opiekun z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

Jedną z atrakcji wystawionych na licytację będzie kilkugodzinny pobyt w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze połączony ze zwiedzaniem placówki w towarzystwie funkcjonariuszy. Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość przejść się po ścieżkach i korytarzach najpilniej strzeżonego miejsca w północno-wschodniej Polsce.

Punktem kulminacyjnym XXI Finału WOŚP w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze będzie koncert zespołu Cool z Wizny z Grzegorzem Pogroszewskim, Markiem Karwowskim i Adamem Szczytowskim, który wykonuje muzykę w klimatach disco-polo. Koncert przewidziany jest na godz. 15.00.

XXI finał WOŚP będzie już szóstym z kolei, w który włączają się bezpośrednio osadzeni z Czerwonego Boru. Do tej pory na terenie zakładu karnego zebrano w sumie ok. 7000 zł.

Polecamy:
:: Orkiestra Owsiaka już „zaczyna grać”
:: Wolontariusze WOŚP spotkali się z policjantami
:: Znamy plan finału WOŚP w Zambrowie
:: Wolontariusze z Zambrowa przygotowują się do finału WOŚP
:: Padł rekord! Zambrów zebrał niemal 40 tys. zł na WOŚP
:: Rozegrano XIII Turniej Piłki Nożnej w ramach WOŚP
:: Na sportowo zagrali z WOŚP
:: Dziś turniej CS’a i siatkówki w ramach finału WOŚP
:: Nie tylko wolontariusze kwestują dla WOŚP
:: Nurkowanie na basenie w Zambrowie w ramach finału WOŚP
:: Poznaj wolontariusza po identyfikatorze i puszce, nie daj się oszukać


Wielka Orkiestra za więziennymi murami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się