:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Większość rodziców za przeniesieniem „Piątki” do obecnego budynku MG1

edukacja, Większość rodziców przeniesieniem „Piątki” obecnego budynku - zdjęcie, fotografia

Tak wynika z przeprowadzonego w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie wewnętrznego referendum, w którym uczestniczyli rodzice wszystkich klas, a także nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły.

Przypomnijmy, że o pomyśle zorganizowania wewnątrzszkolnego referendum burmistrz Kazimierz Dąbrowski poinformował 24 stycznia podczas ostatniego, dodatkowego spotkania konsultacyjnego w SP5. Wówczas zapowiadał, że rodzice aktualnie uczęszczających do tej placówki uczniów podczas wywiadówek będą mogli opowiedzieć się, za którym są wariantem. Burmistrz podkreślał jednak, że ostateczną decyzję dotyczącą reformy edukacji w naszym mieście podejmie Rada Miasta Zambrów.

Mini-referendum w zambrowskiej „Piątce” zorganizowano 7 i 10 lutego. W tych dniach wychowawcy z udziałem rodziców przeprowadzili głosowanie polegające na wyborze jednego z dwóch proponowanych przez burmistrza wariantów zmian w sieci szkół na terenie Zambrowa w związku z wprowadzoną reformą oświaty. Wszystko po to, aby móc poznać stanowisko rodziców w tak ważnych kwestiach jak przyszłość edukacji ich dzieci.

Przypomnijmy, że pierwszy proponowany przez magistrat wariant zakłada, że na terenie miasta pozostaną trzy szkoły podstawowe. SP5 przeniosłaby się do budynku przy ul. Wyszyńskiego (obecny budynek MG1) w całości (klasy I-VIII) od 1 września 2018 roku, a burmistrz miałby podjąć szereg działań w celu zapewnienia bezpiecznej drogi dzieci z domu do szkoły. Drugi wariant również zakłada, że na terenie miasta pozostaną trzy szkoły podstawowe, ale ich siedziby i obwody miałyby pozostać bez zmian.

W przeprowadzonym w Szkole Podstawowej Nr 5 w Zambrowie referendum wzięło udział 334 rodziców (77% wszystkich rodziców). Spośród głosujących zdecydowana większość (247 osób) opowiedziała się za wariantem pierwszym. Drugi wariant poparło 62 rodziców. Wyniki szczegółowe przedstawiają się następująco:Referendum przeprowadzono także wśród nauczycieli i pracowników administracyjno–obsługowych Szkoły Podstawowej Nr 5. Wzięło w nim udział 100% pracowników. Wszyscy opowiedzieli się za pierwszym wariantem. Po podsumowaniu wyników głosowania rodziców i pracowników wyniki przedstawiają się następująco:Warto jednak dodać, że podczas trzech pierwszych konsultacji burmistrz przedstawiał także wariant, zakładający utworzenie sieci 4 szkół podstawowych, które tworzyłyby obecne szkoły podstawowe Nr 3, Nr 4 i Nr 5 oraz szkoła podstawowa powstała w wyniku przekształcenia MG1 w 8-letnią szkołę podstawową (SP2). Za tym wariantem w ostatnim czasie opowiadali się m.in. radni miejscy i powiatowi PiS oraz niektórzy nauczyciele MG1. Ostatecznie jednak ta propozycja nie była już brana pod uwagę podczas przeprowadzonego w „Piątce” referendum.

Polecamy:
:: Radni PiS interweniują u Podlaskiego Kuratora Oświaty ws. planowanej sieci podstawówek
:: Stanowisko radnych PiS ws. reformy oświaty w Zambrowie
:: Ostatnie konsultacje ws. reformy oświaty w Zambrowie [foto+video]
:: Będzie trzeci wariant reformy edukacji w Zambrowie oraz dodatkowe konsultacje w SP5 [foto+video]
:: Nerwowo podczas konsultacji w SP5 [foto+video]
:: Dyskutowali o reformie oświaty w zambrowskiej „Trójce” [foto]
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne

Większość rodziców za przeniesieniem „Piątki” do obecnego budynku MG1 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org