:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Wieczór poetycko-muzyczny w filii MBP

Kiedy: 2018-09-14 , godzina: 18:00 | Gdzie: Filia MBP, al. Wojska Polskiego 25, Zambrów

wernisaże spotkania, Wieczór poetycko muzyczny filii - zdjęcie, fotografia

„Wieczory z poezją w bibliotece” to tytuł cyklu spotkań, które zorganizuje we wrześniu Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zambrowie. Pierwsze ze spotkań w ramach nadchodzącej akcji odbędzie się w piątkowy wieczór, 14 września.

 

Wieczór poetycko-muzyczny odbędzie się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w piątek, 14 września w Zambrowie. Będzie on dotyczył najnowszego tomiku poezji pt. „Ubierz mnie w światło” pochodzącego z Zambrowa poety Stanisława Kruszewskiego. Celem spotkania będzie promocja poezji i zapoznanie się z twórczością pana Stanisława.

 

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wieczór poprowadzi znana lubelska poetka Ewa Pilipczuk. Gościnnie wystąpią również zespół Vinyl i przyjaciele. Muzyka i poezja będą widocznie przeplatać się w trakcie piątkowego wydarzenia.

 

Podczas spotkania będzie można zakupić tomiki poezji Stanisława Kruszewskiego. Autor zamieści w nich także swoją dedykację.

 


Stanisław Kruszewski urodził się w 1954 roku w Zambrowie. Studiował w Warszawie na Wydziale Finansów i Statystyki SGPiS. Pracował w ZUS, PSS „Społem”, a także przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą. Obecnie jest na rencie inwalidzkiej. Mieszka w Pabianicach. Jego przygoda z poezją, nie licząc prób szkolnych, rozpoczęła się 11 lat temu. „Takie tam rymowanki” - tak sam określa swoją twórczość. Dopiero ostatnie kilka lat to doskonalenie warsztatu i szukanie właściwej drogi. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich, a także autorem tomiku „Między kuźnią, a cmentarzem” wydanego przy współpracy dr. Rafała Brzezińskiego. Jego wiersze przeczytamy w periodykach literackich, m.in. „Nowe Myśli”, „Literatura Współczesna”, na profilu GoldenLine oraz w wielu antologiach grupy poetyckiej „Ogród Poetów”, w almanachach Zlotów i Zjazdów Poetów w Łodzi pod patronatem Związku Literatów Polskich, w antologiach poetów polskich 2016 i 2017, w „Antologii współczesnej satyry i humoreski” wydanej przez wydawnictwo pisarze.pl. Ponadto Stanisław Kruszewski wygrał Turniej Jednego Wiersza organizowany w 2016 roku przez grupę poetycką „Ogród Poetów”, a we wrześniu 2017 Turniej Jednego Wiersza organizowanego przez SAP II Oddział w Warszawie. Niektóre jego utwory są też śpiewane. Z Łódzką Fabryką Snów zawędrowały nawet na Słowację.


Źródło: nota biograficzna na okładce najnowszego tomiku „Ubierz mnie w światło”.

 

 

Wieczór poetycko-muzyczny w filii MBP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org