:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala

samorząd, Więcej pieniędzy rozbudowę zambrowskiego szpitala - zdjęcie, fotografia

Z 8,7 do 12,5 mln zł wzrosło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozbudowę zambrowskiego szpitala. Dzięki temu dodatkowo zostanie wyremontowany i wyposażony oddział chirurgii. Łączna wartość projektu wynosi teraz 14,7 mln zł. To jedna z kluczowych inwestycji w regionie.

Zarząd Województwa, pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, 29 lipca zaakceptował rozszerzenie projektu „Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii”, rozpoczętego przez szpital powiatowy w Zambrowie. Rozszerzenie to obejmuje remont i wyposażenie oddziału chirurgii.

Dzięki tej decyzji podniesiony został poziom dofinansowania do 85% całkowitych kosztów inwestycji, które teraz wyniosą około 14,7 mln zł. Dofinansowanie, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu państwa, wzrośnie z 8,7 mln zł do 12,5 mln zł. Jest to maksymalne dofinansowanie, jakie można było uzyskać.

- „Myślę, że jest to bardzo dobra informacja. Nasi mieszkańcy powinni być z tego zadowoleni, bo to daje nam szansę i wręcz pewność przebudowy i załatwienia komplementarnie sprawy. Mając nowy blok operacyjny będziemy również mieć odnowioną normatywną chirurgię, co zdecydowanie poprawi komfort nie tylko pacjentów, ale również załogi tam pracującej. Daje to nam szanse na całkowite załatwienie spraw inwestycyjnych związanych ze szpitalem. Oczywiście, jak przy każdym tego typu obiekcie, zawsze będą jakieś potrzeby dodatkowe, ale tu mówimy o tym zasadniczym zakresie, że to już nam pozwoli przygotować szpital do następnych lat funkcjonowania i do warunków zgodnych nie tylko z rozporządzeniem, ale również z oczekiwaniami pacjentów.” – powiedział nam Starosta Zambrowski Stanisław Krajewski.

Przypomnijmy, że oficjalne rozpoczęcie robót budowlanych, związanych z rozbudową i modernizacją placówki Szpitala Powiatowego w Zambrowie, odbyło się 28 lipca. Pisaliśmy o tym w odrębnym artykule (link). Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop. Ponadto w budynku znajdzie się nowa Izba Przyjęć, pomieszczenia pomocnicze, pomieszczenia dla lekarzy, świetlica oraz sala szkoleniowa.

Polecamy:
:: Pierwsze łopaty wbite. Rozbudowa szpitala rozpoczęta [foto]
:: Niebawem ruszy budowa bloku operacyjnego
:: Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

Więcej pieniędzy na rozbudowę zambrowskiego szpitala komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org