:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Wicepremier Gliński odwiedzi Zambrów

inwestycje, Wicepremier Gliński odwiedzi Zambrów - zdjęcie, fotografia

Wiceprezes Rady Ministrów i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński przyjedzie w czwartek do Zambrowa. Powodem wizyty będzie podpisanie umowy o dofinansowanie i rozbudowę Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego.

W najbliższy czwartek, 21 grudnia o godzinie 9:45 odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie i rozbudowę zambrowskiej szkoły muzycznej. W wydarzeniu tym weźmie udział wiceprezes Rady Ministrów i minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński.

Jak informowaliśmy w połowie listopada, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) dotację na budowę sali koncertowej (SZCZEGÓŁY TUTAJ). Wniosek dotyczący projektu pn. „Wzrost dostępności do infrastruktury kultury poprzez budowę sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie” zgłoszony do ministerialnego programu został rozpatrzony pozytywnie.

O budowę sali koncertowej dyrekcja placówki zabiegała już od kilku lat. Szkoła nie ma bowiem dobrych warunków do organizowania koncertów swoich wychowanków, czy zapraszania artystów. Obecna salka koncertowa mieści zaledwie 80 miejsc. Ponadto niewielka scena uniemożliwia pełną prezentację osiągnięć uczniów. Brak jest tam też odpowiedniego wyposażenia - nagłośnienia, oświetlenia czy klimatyzacji. W budynku nie ma też pomieszczenia do ćwiczeń chóru.

W ramach projektu, mając na uwadze zidentyfikowane braki i stawiając sobie za cel jak najlepszą jakość prowadzonej w placówce działalności kulturalnej i edukacji artystycznej, zdecydowano o potrzebie rozbudowy szkoły o salę koncertową i zakupie sprzętu muzycznego. Budynek zaprojektowano jako dwukondygnacyjny (kondygnacje nadziemne i poddasze), a sala koncertowa pomieści 140-osobową publiczność oraz 16 osób na balkonie. Na najwyższej kondygnacji (poddasze) przewidziano hol, balkon sali koncertowej, pomieszczenie techniczne i magazyn. W rozbudowanym obiekcie znajdą się trzy sale prób. W piwnicy zlokalizowane zostaną sanitariaty ogólnodostępne i magazyn. Budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ponadto do prowadzenia działalności kulturalnej i edukacji artystycznej w wybudowanym obiekcie planowany jest zakup sprzętu muzycznego. Będą to: fortepian koncertowy klasy mistrzowskiej, 2 fortepiany koncertowe kameralne, 3 pianina akustyczne – klasyczne, zestaw kotłów orkiestrowych.

Polecamy:
:: Nowoczesna sala koncertowa powstanie przy szkole muzycznej [foto]
:: Jest dofinansowanie z PROW na budowę targowiska w Wądokłach-Bućkach
:: Szpital będzie miał lądowisko dla helikopterów i SOR
:: Teren dworca PKS idzie pod młotek [foto]
:: W Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze powstaje hala produkcyjna
:: Kolejne utrudnienia w ruchu na osiedlu Północ [foto]
:: Zadośćuczynienie za drogi asfalt na obwodnicy Zambrowa
:: Nowe place zabaw w gminie Szumowo [foto]
:: Zaglądamy na plac budowy przedszkola i stołówki [foto]
:: Nowe miejsca parkingowe na osiedlu „Północ” [foto]
:: Odnowiona świetlica w Ładach Polnych. Kosztowała ponad milion złotych
:: ZSM wyremontuje drogę osiedlową [foto]
:: Kiedy znów będzie można popływać?
:: Remont Grunwaldzkiej z poślizgiem [foto]
:: OWR Caritas zyskał nowe ogrodzenie [foto]

Wicepremier Gliński odwiedzi Zambrów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się