:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Weź udział w poetyckim konkursie Moja Walentynka

Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie, pragnąć pobudzić wrażliwości poetycką i promować utalentowaną młodzież, zachęca do wzięcia udziału w Poetyckim Konkursie Walentynkowym zatytułowanym "Moja Walentynka".
W konkursie może wziąć udział młodzież szkół podstawowych, gimnazjum, średnich i dorośli, z podziałem na 4 grupy wiekowe.
Na konkurs należy przesłać 2 utwory poetyckie i 1 utwór literacki (nie przekraczający 3 stron) w maszynopisie. Prace należy przesłać do 9 lutego 2004r. Każdy utwór należy opatrzyć godłem. To samo godło powinno występować na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, dokładny adres, numer telefonu. Jedna placówka może zgłosić do konkursu nie więcej niż 5 uczestników.
Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w dniu 13 lutego 2004 roku, o godz. 13.00 (piątek) w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, przy ul. Grunwaldzkiej 1 w Zambrowie. Wcześniej powołana przez Organizatora komisja konkursowa oceni nadesłane prace i zdecyduje o podziale nagród. Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w trakcie rozstrzygnięcia konkursu.
Wszyscy autorzy prac będą mieli niepowtarzalną okazję do publicznej konfrontacji literackiej.
Szczegółowych informacji o konkursie można zasięgnąć w siedzibie MOK lub telefonicznie 271 27 99.

REGULAMIN

Święty Walenty był biskupem we włoskim mieście Tereni.
Posiadał niezwykłą moc uzdrawiania ludzi, o której dowiedział się filozof Kraton. Filozof nie wierzył w Chrystusa ale pomoc biskupa była ostatnią szansą ozdrowienia jego chorego syna. Zaprosił wiec do swego domu Św. Walentego, on zgodził się mu pomóc pod warunkiem, że filozof przyjmie wiarę chrześcijan. Kraton oświadczył, że uczyni to tylko wtedy, gdy przekona się o skuteczności modlitwy biskupa.
Św. Walenty modlił się cały dzień l zdarzył się cud. Chory syn filozofa wyzdrowiał. Zgodnie z obietnicą Kraton wraz całą rodziną przyjął chrzest.
Wiadomość o przyjęciu wiary chrześcijan przez filozofa dotarła do senatu rzymskiego.
Biskupa Walentego uznano za osobę groźną dla interesów imperium i wtrącono do wiezienia, po czym skazano na śmierć przez ścięcie. Do tej pory święty Walenty był przede wszystkim patronem ludzi dotkniętych epilepsją.
Nie wiadomo do końca dlaczego w pewnym momencie stał się również patronem zakochanych.
Obyczaj przesyłania kartek swoim sympatiom w dniu św. Walentego pochodzi z XV wieku, z Anglii. Możliwe, że ma on związek z wierzeniami ludźmi, że właśnie 14 lutego (dzień, któremu patronuje św. Walenty), na Wyspach Brytyjskich, ptaki śpiewające zaczynają łączyć się w pary.

l. ORGANIZATOR
Miejski Ośrodek Kultury
ul. Grunwaldzka 1
18-301 Zambrów
tel. 271 2799, fax. 2170602

II. CEL KONKURSU
:: pobudzenie wrażliwości poetyckiej,
:: popularyzacja twórczości,
:: promocja utalentowanej młodzieży
:: stworzenie warunków do publicznych konfrontacji literackiej.

III. UCZESTNICY
1. W konkursie może wziąć udział młodzież szkół podstawowych, gimnazjum, średnich i dorośli.
2. Podział na grupy wiekowe:
I grupa - młodzież szkół podstawowych
II grupa - młodzież gimnazjum
III grupa - młodzież szkół średnich
IV grupa - dorośli

IV. TERMIN l MIEJSCE
13 luty 2004r. - Miejski Ośrodek Kultury
ul. Grunwaldzka 1 w Zambrowie, godz. 13.00

V. ZAŁOŻENIA REGULAMINOWE
1. Na konkurs należy przesłać w maszynopisie: 2 utwory poetyckie, 1 utwór literacki (nie przekraczający 3 stron maszynopisu)
2. Prace należy przesłać do 9 lutego 2004r.
3. Każdy utwór należy opatrzyć godłem. To samo godło powinno występować na dołączonej kopercie zawierającej kartkę z imieniem i nazwiskiem autora, dokładny adres, nr. telefonu.
4. Jedna placówka może zgłosić do konkursu nie więcej niż 5 uczestników.
5. Komisja konkursowa powołana przez Organizatora oceni nadesłane prace i zdecyduje o podziale nagród.
6. Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w trakcie rozstrzygnięcia konkursu.
7. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych utworów.

Szczegółowe informacja: MOK tel. 271 27 99.


Weź udział w poetyckim konkursie Moja Walentynka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org