:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej

inwestycje, zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej - zdjęcie, fotografia

Warta 2 mln zł inwestycja w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie oficjalnie zakończona.

Pacjenci ze Szpitala Powiatowego w Zambrowie i mieszkańcy powiatu zambrowskiego nie muszą już jeździć na badania tomograficzne do Łomży czy Ostrowi Mazowieckiej. W dniu wczorajszym (10 grudnia) oficjalnie otwarto pracownię tomograficzną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt w swojej klasie.

- „Dzięki tomografowi nasi lekarze będą mogli postawić szybciej diagnozę, bez przewozu pacjentów do innych placówek. Zakup tomografu związany został z możliwościami szpitala, zaczynamy specjalizować się w zakresie diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych.” - mówił podczas otwarcia Prezes Szpitala Powiatowego w Zambrowie Bogusław Dębski.

Tomograf dostarczony do zambrowskiego szpitala wyprodukowany został przez firmę Toshiba. Jest to szesnastorzędowy sprzęt najnowocześniejszy w swojej klasie, posiadający filtry rekonstrukcyjne i algorytmy iteracyjne dostępne w tej gamie tomografów komputerowych Toshiba. Jak mówił w czasie otwarcia przedstawiciel firmy Toshiba Przemysław Adamowicz - tomograf zainstalowany w Zambrowie, dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym, pozwala na redukcję dawki promieniowania nawet do 75%, bez utraty jakości obrazu i szybkości badania. W niektórych przypadkach pomiar może trwać nawet pół sekundy. Jak zaznaczano podczas prezentacji tomograf może zostać rozbudowany do 32 rzędów.

- „Cieszy nas przede wszystkim to, że jest to wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Wiemy dobrze, że nie ma sensu leczenie bez dobrej diagnozy. Ufam, że ten sprzęt, jak i inny, który w roku bieżącym został zakupiony w szpitalu, będzie służył naszym pacjentom, diagnostyce i szybkiej interwencji, bo to jest bardzo istotne w procesie leczenia.” - powiedział w rozmowie z nami Starosta Zambrowski Stanisław Krajewski.

Zakup tomografu do szpitala sfinansowany został ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach wygranego przez szpital konkursu na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych. Kwota dofinansowania wynosi 1 mln 450 tys. zł. Do zakupu 400 tys. złotych dołożył Powiat Zambrowski. Ponadto Szpital z własnego budżetu na ten cel wyłożył około 100 tys. zł.

Warto dodać, że to nie jedyne inwestycje w sprzęt jakie w tym roku miały miejsce w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie. Szpital zakupił nowy aparat USG za kwotę około 300 tys. zł. Ponad połowę kosztów (154 tys. zł) pokryło Ministerstwo Zdrowia, a resztę - gmina wiejska Zambrów. Szpital pozyskał ponadto używaną karetkę. W sumie w tym roku z budżetu Szpitala Powiatowego w Zambrowie na zakup sprzętów wydano około 600 tys. złotych.


Polecamy:
:: Życiodajne rusztowania z Zambrowa [foto z otwarcia fabryki Balton]
:: Nowa hala sportowa otwarta [foto]
:: Sprawnie przebiega remont stadionu
:: Pierwsza część remontu OHP dobiega końca
:: Montują tomograf

W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się