:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?W województwie podlaskim coraz więcej osób przekazuje 1% podatku

1% podatku, województwie podlaskim coraz więcej osób przekazuje podatku - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 11/03/2015 00:00

Kampania PIT to nie tylko obowiązek złożenia zeznania w urzędzie skarbowym, ale także prawo do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jak co roku, przypomina o tym wspólny apel Wojewody Podlaskiego, Izby Skarbowej w Białymstoku oraz samych OPP. Zachęcamy do korzystania z tego prawa i wspierania organizacji z terenu powiatu zambrowskiego.

Z roku na rok przybywa osób, które w swoim zeznaniu dokonują przekazania 1% podatku na rzecz OPP. W tym roku przekazujemy go po raz jedenasty. W ciągu minionych dziesięciu lat na konta organizacji pożytku publicznego trafiło od podlaskich podatników ponad 72 mln zł.

– „Zostawmy 1% naszych podatków w Podlaskiem.” - mówi Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer. – „Wspierajmy wartościowe inicjatywy lokalne, które budują dobro wspólne, zaufanie społeczne i stanowią wartość dodaną do działań państwa i samorządów.” – dodaje.

Zachęcając do podzielenia się 1% podatku w tegorocznych rozliczeniach, Izba Skarbowa w Białymstoku postanowiła przypomnieć, jak wyglądało to przed rokiem.

W poprzednim roku, kiedy rozliczaliśmy się z dochodów za 2013 rok, w naszym województwie przybyło ponad 8 tys. podatników, którzy zdecydowali się na skorzystanie z prawa wskazania w zeznaniu PIT organizacji pożytku publicznego, na rzecz której chcieliby przekazać 1% płaconego przez siebie podatku. Przyrost liczby zeznań, w których takiego wskazania dokonano, na przestrzeni ostatnich lat, jest widoczny na poniższym wykresie.Przed rokiem, wraz ze wzrostem liczby darczyńców, wzrosła również o ponad 750 tys. złotych kwota, którą otrzymały OPP. W zeznaniach za 2012 r. podatnicy przekazali organizacjom 11,27 mln zł, a w zeznaniach za 2012 r. było to już 12,02 mln zł. Kwoty przekazywane w ostatnich latach w woj. podlaskim na rzecz OPP porównuje poniższy wykres.W ramach podsumowywania akcji przekazywania 1%, Izba Skarbowa w Białymstoku sprawdziła również, ile pieniędzy mogło teoretycznie trafić do OPP od podatników z naszego województwa, a ile faktycznie podatnicy im przekazali. Dane zebrane w tym zakresie wskazują na kolejny rekord. Gdyby każdy rozliczający się podatnik z Podlasia przekazał 1% swojego podatku, do OPP trafiłoby 13 mln 282 tys. 977 zł. Natomiast trafiło do nich 12 mln 25 tys. 61 zł, co stanowi 90,52% możliwej do przekazania kwoty. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 89,77%.

W minionym roku mieszkańcy powiatu zambrowskiego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego w czasie kampanii w ramach 1% podatku przekazali ponad 370 tys. złotych.

Przekazania 1% podatku należnego dokonuje urząd skarbowy, na wniosek wyrażony przez podatnika w zeznaniu podatkowym. W tegorocznej kampanii składania PIT-ów wypełnienie wniosku jest równie proste, jak w poprzednich latach i polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej OPP oraz wysokości kwoty jaką w imieniu podatnika, na jej rzecz, przekaże urząd skarbowy (nie więcej niż 1% podatku należnego).

Przypominamy, że w artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” prezentujemy stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Pełną listę organizacji działających na terenie powiatu zambrowskiego oraz mieszkańców Zambrowa potrzebujących pomocy opublikowaliśmy w artykule: Komu można przekazać 1% podatku w Zambrowie? Lista jest na bieżąco aktualizowana. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

Polecamy:
:: Komu można przekazać 1% podatku w Zambrowie?
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 2- letniego Marcinka
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 2-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 8-letniego Maksa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 9-letniego Kuby
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 24-letniego Łukasza
:: Przekaż 1% podatku na rzecz niepełnosprawnej Sylwii

:: Ponad 45 tys. Podlasian złożyło PIT przez Internet – dołącz do nich już dziś
:: Skorzystaj z dnia otwartego w zambrowskiej skarbówce
:: Marcowe dyżury podatkowe
:: Najczęstsze błędy w PIT-ach – informator
:: Dołącz do ponad 5 tys. Podlasian, którzy złożyli swój PIT przez Internet
:: Jak rozliczyć PIT za 2014 rok?
:: Nowe zasady w uldze na dzieci
:: Pracodawca może rozliczyć Twój PIT
:: Nowe zasady rozliczania się z urzędem skarbowym
:: Z kim najchętniej się dzielimy
:: Ponad 12 mln zł przekazali Podlasianie na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

Reklama

W województwie podlaskim coraz więcej osób przekazuje 1% podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

TELEWIZJA BEZ OPŁAT!!!!!

EKSTRAKLASA POWRACA!!!! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE I SKORZYSTAJ Z NAJLEPSZYCH OFERT W OKOLICY!TYLKO TERAZ PAKIET EXTRA DO 6MCY ZA 0ZŁ! A DLA..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"