:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?W województwie podlaskim coraz więcej osób przekazuje 1% podatku

1% podatku, województwie podlaskim coraz więcej osób przekazuje podatku - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 11/03/2015 00:00

Kampania PIT to nie tylko obowiązek złożenia zeznania w urzędzie skarbowym, ale także prawo do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jak co roku, przypomina o tym wspólny apel Wojewody Podlaskiego, Izby Skarbowej w Białymstoku oraz samych OPP. Zachęcamy do korzystania z tego prawa i wspierania organizacji z terenu powiatu zambrowskiego.

Z roku na rok przybywa osób, które w swoim zeznaniu dokonują przekazania 1% podatku na rzecz OPP. W tym roku przekazujemy go po raz jedenasty. W ciągu minionych dziesięciu lat na konta organizacji pożytku publicznego trafiło od podlaskich podatników ponad 72 mln zł.

– „Zostawmy 1% naszych podatków w Podlaskiem.” - mówi Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer. – „Wspierajmy wartościowe inicjatywy lokalne, które budują dobro wspólne, zaufanie społeczne i stanowią wartość dodaną do działań państwa i samorządów.” – dodaje.

Zachęcając do podzielenia się 1% podatku w tegorocznych rozliczeniach, Izba Skarbowa w Białymstoku postanowiła przypomnieć, jak wyglądało to przed rokiem.

W poprzednim roku, kiedy rozliczaliśmy się z dochodów za 2013 rok, w naszym województwie przybyło ponad 8 tys. podatników, którzy zdecydowali się na skorzystanie z prawa wskazania w zeznaniu PIT organizacji pożytku publicznego, na rzecz której chcieliby przekazać 1% płaconego przez siebie podatku. Przyrost liczby zeznań, w których takiego wskazania dokonano, na przestrzeni ostatnich lat, jest widoczny na poniższym wykresie.Przed rokiem, wraz ze wzrostem liczby darczyńców, wzrosła również o ponad 750 tys. złotych kwota, którą otrzymały OPP. W zeznaniach za 2012 r. podatnicy przekazali organizacjom 11,27 mln zł, a w zeznaniach za 2012 r. było to już 12,02 mln zł. Kwoty przekazywane w ostatnich latach w woj. podlaskim na rzecz OPP porównuje poniższy wykres.W ramach podsumowywania akcji przekazywania 1%, Izba Skarbowa w Białymstoku sprawdziła również, ile pieniędzy mogło teoretycznie trafić do OPP od podatników z naszego województwa, a ile faktycznie podatnicy im przekazali. Dane zebrane w tym zakresie wskazują na kolejny rekord. Gdyby każdy rozliczający się podatnik z Podlasia przekazał 1% swojego podatku, do OPP trafiłoby 13 mln 282 tys. 977 zł. Natomiast trafiło do nich 12 mln 25 tys. 61 zł, co stanowi 90,52% możliwej do przekazania kwoty. Rok wcześniej odsetek ten wynosił 89,77%.

W minionym roku mieszkańcy powiatu zambrowskiego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego w czasie kampanii w ramach 1% podatku przekazali ponad 370 tys. złotych.

Przekazania 1% podatku należnego dokonuje urząd skarbowy, na wniosek wyrażony przez podatnika w zeznaniu podatkowym. W tegorocznej kampanii składania PIT-ów wypełnienie wniosku jest równie proste, jak w poprzednich latach i polega wyłącznie na podaniu numeru wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego wybranej OPP oraz wysokości kwoty jaką w imieniu podatnika, na jej rzecz, przekaże urząd skarbowy (nie więcej niż 1% podatku należnego).

Przypominamy, że w artykułach z cyklu „Przekaż 1% podatku” prezentujemy stowarzyszenia i prywatne osoby potrzebujące pomocy z Zambrowa i powiatu zambrowskiego, na rzecz których można przekazywać część swojego podatku. Pełną listę organizacji działających na terenie powiatu zambrowskiego oraz mieszkańców Zambrowa potrzebujących pomocy opublikowaliśmy w artykule: Komu można przekazać 1% podatku w Zambrowie? Lista jest na bieżąco aktualizowana. Warto poznać potrzeby lokalne i wesprzeć tych, którzy żyją blisko nas.

Polecamy:
:: Komu można przekazać 1% podatku w Zambrowie?
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 2- letniego Marcinka
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 2-letniej Eryki
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 8-letniego Maksa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 9-letniego Kuby
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 24-letniego Łukasza
:: Przekaż 1% podatku na rzecz niepełnosprawnej Sylwii

:: Ponad 45 tys. Podlasian złożyło PIT przez Internet – dołącz do nich już dziś
:: Skorzystaj z dnia otwartego w zambrowskiej skarbówce
:: Marcowe dyżury podatkowe
:: Najczęstsze błędy w PIT-ach – informator
:: Dołącz do ponad 5 tys. Podlasian, którzy złożyli swój PIT przez Internet
:: Jak rozliczyć PIT za 2014 rok?
:: Nowe zasady w uldze na dzieci
:: Pracodawca może rozliczyć Twój PIT
:: Nowe zasady rozliczania się z urzędem skarbowym
:: Z kim najchętniej się dzielimy
:: Ponad 12 mln zł przekazali Podlasianie na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego

Reklama

W województwie podlaskim coraz więcej osób przekazuje 1% podatku komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"