:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  2°C pochmurno z przejaśnieniami

W „Trójce" świętowano Światowy Dzień Postaci z Bajki

Bajki towarzyszą wszystkim od najmłodszych lat. To one rozweselają, bawią, a także przekazują bardzo ważne prawdy życiowe. Pozwalają też oswoić dziecięce lęki. Dlatego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie świętowano Światowy Dzień Postaci z Bajki.

 

Kolejna inicjatywa, jaką podjęły nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie, to wczorajsze obchody Dnia Postaci z Bajki.

 

Uczniowie „Trójki” obchodzili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Na korytarzu było bardzo kolorowo i zabawnie. Na zajęciach najmłodsi rozwiązywali zagadki, słuchali fragmentów z książek, między innymi „Jaś i Małgosia, „Calineczka", „Czerwony Kapturek" i wielu innych. Na edukacji plastycznej uczniowie w grupach wykonywali plakaty. Powstały bardzo ciekawe i oryginalne prace. Mali artyści wykazali się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. W ten sposób inne dzieci mogły poznać bardzo dużo różnych bohaterów z baśni i bajek, a jednocześnie zachęcić innych do przeczytania którejś z książek. Plakaty zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Trzecioklasiści natomiast opisywali postacie z bajek: wilka z ogromnym nosem i czerwoną czapką, babcię w haftowanym fartuszku, a także Króla Maciusia.

 

W tym dniu cała szkoła stała się  „Bajkowym światem".


W „Trójce" świętowano Światowy Dzień Postaci z Bajki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org