:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 11°C
powietrze Dobre
wybory samorządowe, niedzielę wyborów samorządowych - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 02/11/2018 16:25

Już w niedzielę, 4 listopada II tura wyborów wójtów, burmistrzów lub prezydentów miast w tych gminach, w których żaden z kandydatów nie uzyskał poparcia większego niż 50 proc. Taka sytuacja miała miejsce w dwóch gminach powiatu zambrowskiego. Do urn pójdą mieszkańcy gmin Kołaki Kościelne i Rutki, aby wybrać swojego wójta.

 

Mieszkańcy gmin Kołaki Kościelne i Rutki już w najbliższą niedzielę, 4 listopada wybiorą swoich wójtów. Nie udało się to w I turze wyborów, 21 października, kiedy to o fotel wójta w Kołakach Kościelnych rywalizowało czterech kandydatów:

 • Tadeusz Jan Długoborski - KWW UCZCIWA GMINA – 255 głosów w I turze wyborów (19,35%)
 • Janusz Grodzki - KWW DOBRO GMINY KOŁAKI KOŚCIELNE – 396 głosów w I turze wyborów (30,05%)
 • Sylwester Jaworowski - KWW SYLWESTRA JAWOROWSKIEGO NA RZECZ ROZWOJU – 501 głosów w I turze wyborów (38,01%)
 • Andrzej Misiewicz - KWW A. MISIEWICZA „NASZA GMINA WSPÓLNE DOBRO” – 166 głosów w I turze wyborów (12,59%)

W gminie Rutki 21 października na stanowisko wójta startowało sześcioro kandydatów:

 • Paweł Dębnicki - KWW SKUTECZNY SAMORZĄD GMINY RUTKI – 516 głosów w I turze wyborów (20,96%)
 • Tomasz Radosław Gołaszewski - KWW ŁĄCZY NAS GMINA – 592 głosy w I turze wyborów (24,05%)
 • Teresa Grodzka  - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ - 350 głosów w I turze wyborów (14,22%)
 • Dariusz Sławomir Modzelewski - KWW LEPSZA GMINA RUTKI – 631 głosów w I turze wyborów (25,63%)
 • Katarzyna Sycz - KWW ŻYJMY RAZEM W ZGODZIE - 106 głosów w I turze wyborów (4,31%)
 • Jan Tabędzki - KWW JANA TABĘDZKIEGO - 267 głosów w I turze wyborów (10,84%)

Tak więc w niedzielę wyborcy z terenu gminy Kołaki Kościelne będą wybierać pomiędzy Januszem Grodzkim a Sylwestrem Jaworowskim. W gminie Rutki natomiast rywalizować będą Tomasz Radosław Gołaszewski i Dariusz Sławomir Modzelewski.

 

Jak głosować?

Każdy wyborca dostanie jedną kartę do głosowania, na której znajdować się będą nazwiska dwóch kandydatów, którzy w pierwszej turze wyborów otrzymali największe poparcie głosujących, ale żaden z nich nie przekroczył progu 50%.

 

Zgodnie z instrukcją na karcie należy znaleźć nazwisko kandydata, na którego chce się oddać swój głos i postawić znak „X” w kratce wyłącznie przy nazwisku tego kandydata.

UWAGA: Pamiętaj, że znak „X” to co najmniej dwie linie przecinające się wewnątrz kratki. Jeżeli postawisz znak „X” niezawierający się w kratce lub przy nazwisku więcej niż jednego kandydata, Twój głos będzie nieważny.

 

Możliwość głosowania w gminie Kołaki Kościelne będzie miało 1 956 uprawnionych do tego osób w 3 lokalach wyborczych:

 

Obwód nr 1 - Urząd Gminy w Kołakach Kościelnych, ul. Kościelna 11, 18-315 Kołaki Kościelne

:: granice obwodu głosowania: Czachy-Kołaki, Czarnowo-Undy, Ćwikły-Krajewo, Ćwikły-Rupie, Głodowo-Dąb, Kołaki Kościelne: ul. Brzozowa, ul. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. 11 Listopada, ul. Polna, Kossaki Borowe, Łętowo-Dąb
 

Obwód nr 2 - Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej, ul. Kościelna 26, 18-315 Kołaki Kościelne - wejście A (lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)

:: granice obwodu głosowania: Czarnowo-Dąb, Czosaki-Dąb, Gunie-Ostrów, Kołaki Kościelne: ul. Abp. R. Jałbrzykowskiego, ul. Kościelna, ul. Krzywa, ul. Piaskowa, ul. Podleśna, Rębiszewo-Zegadły, Sanie-Dąb, Szczodruchy, Wróble-Arciszewo
 

Obwód nr 3 - Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej, ul. Kościelna 26, 18-315 Kołaki Kościelne - wejście B (lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)

:: granice obwodu głosowania: Cholewy-Kołomyja, Gosie Duże, Gosie Małe,
Krusze-Łubnice, Łubnice-Krusze, Podłatki Duże, Podłatki Małe, Wiśniówek-Wertyce, Zanie-Leśnica.

 

W gminie Rutki 4 602 wyborców będzie mogło oddać swoje głosy w 6 lokalach wyborczych:

 

Obwód nr 1 - Urząd Gminy Rutki Sala konferencyjna, ul. 11 Listopada 7, 18-312 Rutki-Kossaki (lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)

:: granice obwodu głosowania: Mężenin, Górskie-Ponikły-Stok, Modzele-Górki, Olszewo-Przyborowo, Dębniki, Kalinówka-Basie, Ożarki-olszanka, Kałęczyn-Walochy, Kossaki-Falki, Kalinówka-Bystry, Kalinówka-Wielobory, Walochy-Mońki, Szlasy-Lipno, Rutki-Jatki, Pęsy-Lipno, Rutki-Tartak Nowy

 

Obwód nr 2 - Świetlica Wiejska w Zambrzycach-Królach, Zambrzyce-Króle 6, 18-312, Rutki-Kossaki

:: granice obwodu głosowania: Ożary Wielkie, Jawory-Klepacze, Nowe Zalesie, Stare Zambrzyce, Zambrzyce-Króle, Stare Zalesie, Duchny-Wieluny, Śliwowo-Łopienite, Szlasy-Łopienite,
Czochanie-Góra, Nowe Zambrzyce-Zambrzyce-Jankowo, Zambrzyce-Kapusty, Zambrzyce-Plewki, Dobrochy, Szlasy-Mieszki, Świątki-Wiercice

 

Obwód nr 3 - Szkoła Podstawowa w Grądach-Woniecku, Grądy-Woniecko 18, 18-312 Rutki-Kossaki

:: granice obwodu głosowania: Grądy-Woniecko
 

Obwód nr 4 - Szkoła Podstawowa w Kołomyi, Kołomyja 35, 18-312 Rutki-Kossaki (lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)

:: granice obwodu głosowania: Kołomyja, Kołomyjka, Gronostaje-Puszcza, Mieczki, Pruszki Wielkie, Wybrany, Kossaki Nadbielne, Kossaki-Ostatki

 

Obwód nr 5 - Urząd Stanu Cywilnego w Rutkach, ul. 11 Listopada 7, 18-312 Rutki-Kossaki (lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych)

:: granice obwodu głosowania: Rutki-Kossaki, Rutki-Nowiny

 

Obwód nr 6 - Zakład Karny w Grądach-Woniecku, Grądy-Woniecko 34, 18-312 Rutki-Kossaki

:: granice obwodu głosowania: Zakład Karny w Grądach-Woniecko

 

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę, 4 listopada od godziny 7:00 do godziny 21:00.

Reklama

W niedzielę II tura wyborów samorządowych komentarze opinie

 • gość 2018-11-04 12:47:09

  można tych panów nazwać nieudacznikami,bo w sąsiednich gminach kampania była na tyle "skuteczna" że nie było opcji przegranej, wyborcy dziękują za kuchenki, zmywarki, sprężarki, talerze,miski, i wiaderko do mopa ... i gratulacje za wygrane wybory w "czystej walce"

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo. gotowy do zamieszkania. Nie wymaga wkładu własnego. Na dole dwa pokoje, łazienka i kuchnia z salonem...


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"