:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C lekkie zachmurzenie

W najbliższą niedzielę – Dzień Papieski

Kiedy: 2018-10-14 , godzina: 12:00 | Gdzie: Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie

uroczystości obchody, najbliższą niedzielę Dzień Papieski - zdjęcie, fotografia

Już po raz osiemnasty w całym kraju obchodzony jest Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia jest „Promieniowanie Ojcostwa”. Z tej okazji również w Zambrowie będą miały miejsce uroczyste miejskie obchody Dnia Papieskiego.

Uroczystości w Zambrowie odbędą się w najbliższą niedzielę, 14 października. Rozpoczną się mszą świętą o godzinie 12:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, w której będą uczestniczyć przedstawiciele władz samorządowych, delegacje zambrowskich organizacji, instytucji, związków zawodowych, partii politycznych, szkół, przedszkoli oraz poczty sztandarowe.

Po mszy, około godziny 13:00 wszyscy goście przejdą pod pomnik Papieża Jana Pawła II, gdzie zostanie odegrany Hymn Watykański, a przybyłe delegacje zapalą znicze i złożą kwiaty.

W imieniu proboszcza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej ks. kan. Zbigniewa Choromańskiego oraz Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego, zapraszamy wszystkich mieszkańców Zambrowa do udziału w niedzielnych obchodach Dnia Papieskiego.


Tegoroczny Dzień Papieski przebiega pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Jest ono zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Taki sam tytuł nosi bowiem dramat Karola Wojtyły datowany na 1964 rok.

 

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.


W najbliższą niedzielę – Dzień Papieski komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się