:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

W najbliższą niedzielę finał WOŚP

społeczeństwo, najbliższą niedzielę finał WOŚP - zdjęcie, fotografia

Tradycyjnie turniej CS`a, piłki nożnej, loteria fantowa, a także po raz pierwszy - turniej siatkówki i zabawy paintballowe. Te wszystkie atrakcje czekają na mieszkańców Zambrowa podczas najbliższego XX Wielkiego Finału WOŚP w naszym mieście.

W najbliższą niedzielę, 8. stycznia 2012 r. odbędzie się XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zambrowie sztab WOŚP po raz 13 powstał przy Miejskim Gimnazjum nr 1 w Zambrowie. Najważniejszą częścią akcji będzie kwesta do puszek. Wolontariuszy z identyfikatorami, zaplombowanymi orkiestrowymi puszkami i czerwonymi serduszkami spotkać będzie można na ulicach Zambrowa, Kołak Kościelnych (uczniowie Gimnazjum w Kołakach), Rutek (uczniowie Gimnazjum w Rutkach) i Szumowa. Kwestować będą w najruchliwszych miejscach, tj. w okolicach kościołów i dużych sklepów, od rana do popołudnia.

Zachęcamy mieszkańców Zambrowa i okolicznych miejscowości do wsparcia akcji i wrzucania pieniędzy do puszek wolontariuszy. Cel jest szczytny. Dochód z XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony będzie na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Chcąc zebrać jak najwięcej datków, poza niedzielną kwestą, zambrowski Sztab WOŚP organizuje akcje towarzyszące. W ciągu najbliższych dni w zambrowskich szkołach rozpocznie się sprzedaż losów loterii fantowej. Losy są w cenie 2 zł.

- „Ilość wygranych jest jeszcze bliżej nieznana ponieważ zależy od tego ile się uda zgromadzić fantów. W zeszłym roku było to 400 różnego rodzaju nagród, a sprzedaliśmy około 800 losów. W tym roku planujemy wydrukować 1000 i zobaczymy ile z nich się sprzeda.” - powiedział nam organizator sztabu WOŚP w Zambrowie Andrzej Trochimowicz.

W sobotę, 7. stycznia o godz. 10.00, w ramach WOŚP w Miejskim Gimnazjum nr 1 rozpocznie się turniej Counter Strike’a. Andrzej Trochimowicz zaprasza wszystkich chętnych. Wpisowe – jak zwykle, to datek do puszki WOŚP.

Nowością w tym roku będzie Turniej Siatkówki Drużyn Niezrzeszonych, który odbędzie się również w sobotę o godz. 10.00. W turnieju startuje 6 drużyn.

W niedzielę o godz. 10.00 na hali MG1 rozpoczyna się XIII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza. Jak zawsze rozgrywany będzie w kategoriach klas I - III, IV - VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Ponadto do akcji włączyła się zambrowska grupa paintballowa NexXTeam, która w niedzielę zaprasza na halę treningową na terenie dawnych hal Zamtexu. Wszyscy, którzy wrzucą pieniądze do puszki będą mogli postrzelać z pistoletów na farbę, a jeżeli zbierze się większa grupa osób to nie wykluczone, że zorganizowany zostanie mecz.

Od 19 lat Orkiestra Jurka Owsiaka zbiera pieniądze niosąc pomoc osobom chorym. Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu setek tysięcy bezinteresownych osób, firm i instytucji oraz ofiarności Polaków, dzisiaj w każdym szpitalu w Polsce, również w Zambrowie, znajdują się nowoczesne urządzenia medyczne ufundowane przez WOŚP.

- „Drodzy mieszkańcy Zambrowa nie wydajemy pieniędzy na głupoty tylko zbieramy pieniądze na konkretny sprzęt. Wystarczy przejść się do zambrowskiego szpitala, żeby zobaczyć i korzystać ze sprzętu zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a zatem warto rzucać te pieniążki mniejsze czy większe bo one do nas wracają w jakiejś formie i mnóstwo dzieci z Zambrowa czy to w zambrowskim szpitalu, czy to w innych szpitalach korzystają z tych pieniędzy.” - zachęca do wsparcia tegorocznego finału WOŚP Andrzej Trochimowicz.

Przypominamy, że w 2011 roku w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zambrowie udało się zebrać ponad 36,6 tys. zł.

Polecamy:
:: Trwają przygotowania do wielkiego finału WOŚP w Zambrowie
:: Przekaż dar od serca. Nie przechodź obojętnie
:: 41 rodzin z Zambrowa otrzymało szlachetne paczki
:: W Zambrowie znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
:: Wielka Orkiestra znów zagra „za kratkami”
:: Ponad 36,6 tys. zł zebrali zambrowscy wolontariusze WOŚP! To kolejny rekord!
:: Wyniki XII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Zambrów
:: Zakończyła się zbiórka pieniędzy w ramach WOŚP w Zambrowie
:: Dziś Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy


W najbliższą niedzielę finał WOŚP komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się