:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?W krainie kontrastów - muzyka dawna i współczesna w PSM

muzyka koncerty, krainie kontrastów muzyka dawna współczesna - zdjęcie, fotografia
Patryk - blog 08/04/2019 12:53

We czwartek 28 marca, w sali koncertowej zambrowskiej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego odbył się wyjątkowy koncert łączący w sobie muzykę dawną i współczesną.

 

Wydarzenie jednak nie cieszyło się wielkim zainteresowaniem zapewne z uwagi na to, że koncert odbył się w dzień powszedni - publiczność składała się z dosłownie kilku osób, a szkoda ponieważ muzyka prezentowana na koncercie była twórczością bardzo ambitną, nie tylko z uwagi na wyrafinowany emocjonalny przekaz ale także na kontrast który był na pewno celowym zamysłem wykonawców w dobieraniu repertuaru.

 

Olga Anikiej (fortepian) i dr Kamil Łomasko (kontrabas) to dwójka znakomitych artystów mających za sobą bogaty dorobek artystyczny, o którym więcej będzie można przeczytać na koniec niniejszego wpisu. Na materiał wykonawczy wybrali oni bardzo ciekawy oraz mało znany repertuar. Były to kolejno: „Koncert D-dur na kontrabas i fortepian” Jana Krtitela Vanhala, Meditation z opery „Thais” Julesa Masseneta oraz „Muzyka w czterech częściach na kontrabas i fortepian”, której autorem jest Aleksander Lasoń.

 

Wpierw zgromadzona publiczność usłyszała muzykę dawną nieco zapomnianego czeskiego kompozytora Jana Krtitela Vanhala żyjącego w latach 1739-1813, którego dzieła na nowo odkryto w 1997r. Był to „Koncert D-dur na kontrabas i fortepian”, utwór skomponowany typowo wg kanonów klasycyzmu. Co ciekawe twórczością tego kompozytora mógł inspirować się sam Mozart, ponieważ w ówczesnych czasach Jan Vanhal cieszył się wielką popularnością i był jednocześnie pierwszym kompozytorem w całości utrzymującym się z tej profesji.

Sam koncert D-dur dla niewtajemniczonych może sprawiać wrażenie utworu Mozarta z uwagi na charakterystyczną specyfikę melodyczną, ozdobniki i całokształt. Utwór składa się z 3 części, pierwszą jest Allegro Moderato, które rozpoczyna się od typowo Mozartowskiego wstępu utrzymanego w optymistycznym stylu, tchnie elegancją i wykwintnością melodii.

Tuż po nim pojawia się refleksyjne Andagio, rysujące śpiewną i soczystą melodię wyższych rejestrów kontrabasu, przy typowo spokojnym akompaniamencie fortepianu, który to momentami włącza się we wspólny śpiew tworząc zgrany duet.

Na koniec utworu wkracza rześkie Allegro, podobnie jak część pierwsza ewokuje ono radość i optymizm którą potęgują charakterystyczne popisy wykonywane na kontrabasie w jego średnich rejestrach - podobne zresztą jak w Allegro Moderato. W całości utwór może się podobać, z uwagi na lekkość melodyczną i różnorodność tematów; dzieje się tu na tyle dużo, że słuchacz naprawdę nie ma kiedy się nudzić.

 

Po tym pełnym gracji utworze koncert został urozmaicony kompozycją, która okazała się łącznikiem pomiędzy muzyką dawną i współczesną. Było to urocze Meditation z opery „Thais” Julesa Masseneta. Massenet to włoski operopisarz żyjący w latach 1842-1912 r., a więc w epoce romantyzmu, który w swojej kompozytorskiej spuściźnie pozostawił 25 oper. Meditadion z jego opery „Tharis” zachwyca swoją refleksyjną naturą, tkliwa i rzewna melodia na tle delikatnego akompaniamentu wzrusza słuchacza nie pozostawiając go jednak w smutku. Zachwyt przenika każdą z fraz.

Znałem ten utwór w wykonaniu na skrzypce, często można było go usłyszeć podczas Poznańskiego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego, który to śledziłem on line w 2016 r. Wykonanie 'Meditation' zaprezentowane na zambrowskim koncercie było o tyle nietypowe, że linia melodyczna wykonywana była przez kontrabas, który na przekór swojej szorstkiej naturze wydawał z siebie dźwięki tak urocze, soczyste i wzniosłe, że całość powodowała dogłębne wzruszenie.

Jeszcze nie słyszałem, aby instrument ten mógł brzmieć piękniej niż skrzypce czy wiolonczela, był to jednocześnie dla mnie moment przełomowy w spojrzeniu na ten utwór. Ta niesamowita transkrypcja wywarła na mnie absolutnie piorunujące wrażenie.

 

Na deser został zaprezentowany nietypowy utwór współczesnego polskiego kompozytora, dyrygenta i pedagoga Aleksandra Lasonia pt: „Muzyka w czterech częściach na kontrabas i fortepian” (I Przygrywka chorałowa, II Taniec, III Pieśń i IV Finał z kadencją). To kompozycja wspomnianego artysty pochodząca z 1977 r. łącząca w sobie nutę awangardy z pełną różnych smaczków fakturą. Jak większość współczesnych kompozycji muzycznych odbiór dzieła wymagał większego zaangażowania.

Mimo iż nie jestem koneserem twórczości współczesnej, nie sposób było nie docenić tych czterech utworów, z uwagi na ciekawe formy oraz niecodzienne kontrasty.
 

Niewiele jest rzeczy, które zainspirowałyby mnie ostatnio do zredagowania kolejnego wpisu, a jednocześnie nawarstwiający się brak czasu skutecznie utrudnia mi uczestnictwo w różnych wydarzeniach kulturalnych, jak i pisanie kolejnych wpisów.

Pomimo jednak tego czasowego deficytu, staram się bywać tu i ówdzie, a moje wrażenia dość regularnie opisywać na blogu z nadzieją, że przyczyniają się one w jakiś drobny sposób do ubogacenia przestrzeni niniejszego portalu o nowe interesujące informacje.

Zambrów obfituje w ciekawe muzyczne wydarzenia, lecz nie opisuję tu jednak każdego z osobna, staram się nadać im pewien priorytet ważności, pomimo iż większość występów, na których dotychczas bywałem, nie pozostawia mnie bez owocnych refleksji, którymi chciałbym się podzielić z czytelnikami, którzy zdecydują się wejść na bloga.

 

Sumując w kilku słowach ten wpis, muszę powiedzieć że koncert który miałem okazję ostatnio wysłuchać wzbudził we mnie na tyle wiele emocji, aby skłonić mnie do napisania tej recenzji. Ponieważ miałem do czynienia z wielkim artyzmem nie tylko w kontekście zaprezentowanego mało znanego repertuaru, ale także kunsztu wykonawczego goszczonych przez PSM artystów, toteż nie wypadało tego przemilczeć.

 

Tego czwartkowego popołudnia można było przekonać się że fortepian i kontrabas mogą dać genialny popis nie tylko w muzyce jazzowej. Muzyka poważna od klasycyzmu, przez romantyzm po czasy współczesne, prezentowana kolejno na koncercie stanowiła znakomity kontrast. Pokazywała jednocześnie, że zamysł tej niepowtarzalnej synergii instrumentów istniał już o wiele wcześniej i to w bardzo wykwintnej formie.

 


 

Kilka słów o wykonawcach:

 

Olga Anikiej  (fortepian)

Absolwentka Filii AMFC w Warszawie w klasie fortepianu prof. Witalisa Raczkiewicza (dyplom z wyróżnieniem). W lipcu 2012 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych. Obecnie jest adiunktem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku. Swoje umiejętności doskonaliła na  pianistycznych kursach mistrzowskich  w  Dusznikach-Zdroju u prof. Tatiany Szebanowej, w Konserwatorium Muzycznym im. P. Czajkowskiego w Moskwie u prof. S. Dorienskiego, w Akademii Muzycznej w Mińsku u prof. W. Szackiego, w Toronto u  prof. N. Tiomkin.

Brała  czynny udział w wielu  ogólnopolskich i międzynarodowych seminariach pianistycznych, pracując pod kierunkiem prof. prof. J. Rose’a, W. Mierżanowa, Lee Kum Singa, J. Marchwińskiego, M. O’Rourke’a i in. Artystka prowadzi ożywioną działalność koncertową. Posiada szeroki  i różnorodny repertuar w dziedzinie kameralistyki, obejmujący dzieła pochodzące z różnych okresów stylistycznych. Jako kameralistka koncertowała m.in. z muzykami Opery i Filharmonii Podlaskiej, z zespołem Ars Iuvenum, z członkami kwartetu Camerata   i kwartetu im. A. Tansmana. Współpracowała z takimi dyrygentami jak: Sławek A. Wróblewski, Tomasz Tokarczyk, Joanna Nowicka. W lutym 2014 r. wystąpiła na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wykonując II Koncert fortepianowy Wojciecha Kilara z towarzyszeniem Orkiestry symfonicznej UMFC  w Białymstoku. (Prawykonanie w Białymstoku).

W tym samym roku ukazała się jej pierwsza płyta CD z dziełami S. Rachmaninowa, którą nagrała wspólnie z Romanem Hoffmannem. Kolejna płyta wydana w 2015 r. „Liryka wokalna polskich kompozytorów współczesnych” była rezultatem współpracy z Hanną Zajączkiewicz. Od 2015 r. występuje  z Katarzyną Makal-Żmudą w duecie fortepianowym Poȇme Piano Duo.  W 2017 r. artystki wydały płytę CD Maksymiuk, Popielski ,Serocki Works for piano and piano duo (Acte Prealable).

 

dr Kamil Łomasko (kontrabas)

Urodził się w Białymstoku. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu mgr Krystyny Wachowskiej oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego. W 2006 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, Filia w Białymstoku w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego.

Jest laureatem nagród i wyróżnień na konkursach kontrabasowych. W 2000 roku otrzymał II nagrodę na Ogólnopolskim Przesłuchaniu Uczniów Klas Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych II Stopnia w Elblągu. W 2002 roku zdobył wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. A. B. Ciechańskiego w Poznaniu. W 2006 roku zdobył wyróżnienie na I Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym w Łodzi. Natomiast w 2013 roku zdobył wyróżnienie na Konkursie Osobowości Kontrabasowych w ramach I Międzynarodowego Sympozjum Kontrabasowego we Wrocławiu.

W 2001 roku został stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W 2003 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki. W 2015 roku otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „MŁODA POLSKA” na zakup kontrabasu. Występował jako solista z orkiestrą „Concerto Avenna” w Warszawie, orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. Pod patronatem Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci koncertował w Muzeum I.J. Paderewskiego (Łazienki Królewskie) w Warszawie. Wystąpił w Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie. Uczestniczył w Międzynarodowych Młodzieżowych Warsztatach Muzycznych w Szczecinie. Brał udział w mistrzowskich kursach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Janowcu, Łańcucie i w Białymstoku.

Jako muzyk orkiestrowy współpracował z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie oraz orkiestrą „Sinfonia Varsovia”. Obecnie współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową. Od 2002 roku, jako kameralista gra w duecie z pianistką ad. dr Olgą Anikiej, występując w Polsce i za granicą. W latach 2013-2014 prowadził zajęcia z kameralistyki i studiów orkiestrowych w ramach Warsztatów Orkiestrowych i Kameralnych „MUZYKA NASZYCH CZASÓW” w Inowrocławiu. W 2017 roku prowadził zajęcia indywidualne w ramach Wakacyjnych Warsztatów Muzycznych „Czas na Muzykę” w Szeligach k/Ełku.

Ponadto w latach 2007-2014 był asystentem w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku. Od 2004 roku jest członkiem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej-Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku, gdzie obecnie piastuje stanowisko kontrabasisty – I głos. Od 2014 roku jest nauczycielem klasy kontrabasu w Zespole Szkół Muzycznych im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku.

W grudniu 2014 r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w klasie kontrabasu prof. Leszka Sokołowskiego (Filia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku), oraz prowadzi zajęcia z kameralistyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Gra na współczesnym kontrabasie niemieckiego lutnika Emanuela Wilfera.

Reklama

W krainie kontrastów - muzyka dawna i współczesna w PSM komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek !

! Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić dla siebie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem?..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam komplet wypoczynkowy

Sprzedam prawie nowy komplet wypoczynkowy w modnym morskim kolorze, meble były kupionre rok temu w sklepie Agata Meble, kanapa + fotel + duża pufa...


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Księgowa oraz Pracownik

Primarol Robert Grzymała Paproć Duża 84 poszukuję pracownika na stanowisko księgowej. Wymagania: znajomość podstaw rachunkowości, umiejętność..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Pomocnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko: pomocnik kucharza sushi. Nie wymagamy doświadczenia - wszystkiego nauczymy ;)..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, DOSTAWCZYCH, BUSÓW 9-OSOBOWYCH ORAZ PRZYCZEP I LAWET. WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY - MOŻLIWOŚĆ NEGOCJACJI CENY W..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"