:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

W gnieździe w gm. Zambrów jest już para bocianów. Zobacz je na żywo!

Bocianie gniazdo, które można podglądać na naszym kanale YouTube, zamieszkuje już para bocianów. Teraz czekamy na pierwsze jajko!

Przypomnijmy, że pod koniec marca, na naszym kanale YouTube, uruchomiliśmy transmisję z bocianiego gniazda znajdującego się w jednej z podzambrowskich wiosek w gminie Zambrów. Wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i szybkiemu internetowi z sieci ArcyNET.pl w Zambrowie.

Bociany przylatywały do gniazda już wielokrotnie, ale nie zagrzewały w nim miejsca na długo. Martwiliśmy się wraz z internautami, że może jest coś nie tak z gniazdem. W końcu doczekaliśmy się! 26 kwietnia, po kilku tygodniach wyczekiwań w gnieździe pojawiła się para bocianów i wydawało się, że to oni będą jego mieszkańcami. Jednak kilka godzin po nich przyleciał nieco starszy i bardzo waleczny osobnik, który próbował przepędzić parkę. Walka była zacięta, ale młodsze osobniki były bez szans wobec zawziętości starszego boćka, który wygrał tę bitwę. Jeszcze tej samej nocy dołączyła do niego samica.

Nasza kamera pokazuje codzienne zachowania ptaków. Można zobaczyć, jak bociany robią porządki w gnieździe, głośno klekoczą, wyginając szyje czy śpią, stojąc na jednej nodze. Internauci zdążyli już nadać im imiona: Zambroś i Zambrosia.

Obserwując zachowania ptaków można wnioskować, że już niedługo w gnieździe pojawią się jaja. Będą one wysiadywane na zmianę przez samca i samicę. To na Waszych oczach będzie się rodzić nowe życie!

Kamerę, rejestrującą obraz w wysokiej rozdzielczości, zamontowaliśmy na bardzo stabilnym wysięgniku. Jej „oko” zagląda niemal do wnętrza gniazda, ale zapewniamy, że urządzenie nie przeszkadza ptakom - jest nieruchome i odchylone na bok.

Bociany białe to jedne z najpopularniejszych polskich ptaków. Co roku na wiosnę oczekujemy ich przylotu do kraju. Bociany zakładają gniazda w wielu miejscowościach w Polsce. Co czwarta bociania para wychowuje swoje potomstwo w naszym kraju.


W gnieździe w gm. Zambrów jest już para bocianów. Zobacz je na żywo! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-05-12 13:50:21

    Fajny pomysl z kamera i obsrwacja bocianiago gniazda.Tylko jest jedna wada kamera jest obsadzona za nisko,w pozycji stojacej nie widac bocianich glow.Pozdrawiam!

  • Gość - niezalogowany 2018-06-20 14:22:41

    Z tymi bocianami chyba jest coś nie tak ponieważ w innych gniazdach już dawno są małe, a tu nawet jaj nie ma... :-)

Dodajesz jako: Zaloguj się