:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

W gminie Szumowo trwa realizacja ważnych inwestycji

Budowa sali gimnastycznej w Srebrnej, przebudowa budynku świetlicy w Kaczynku i przebudowa drogi gminnej w Łętownicy - takie trzy inwestycje prowadzone są w ostatnim czasie w gminie Szumowo. Trwające przedsięwzięcia mają znacznie poprawić komfort życia mieszkańców.

W ramach „Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podlaskiego” od ponad półtora roku trwa budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej w Srebrnej. Realizowany budynek będzie składał się z dwóch części: wyższej - mieszczącej salę gimnastyczną oraz niższej z pomieszczeniami zaplecza i komunikacją. Powierzchnia użytkowa sali gimnastycznej to 450 m2 natomiast zaplecza prawie 170 m2. Wybudowany budynek pomieści boisko o wymiarach 24 m X 13 m i trybuny dla 48 osób. Sala zostanie wyposażona w wysokiej jakości sprzęt sportowy. Na zewnątrz wykonany zostanie ciąg pieszo-jezdny i parking z 10 miejscami postojowymi.

Wykonawcą robót jest firma MEROX Rokicki, Mężyński Spółka Cywilna. Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 mln 774 tys. zł i jest finansowany ze środków własnych gminy z dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Planowany termin oddania inwestycji przypada na lipiec 2016 r., jednak wykonawca obiecuje ukończenie projektu jeszcze pod koniec maja.

Kolejną realizowaną w gminie Szumowo inwestycją jest przebudowa i nadbudowa budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Kaczynek. Prace budowlane rozpoczęły się tam w październiku ubiegłego roku. Wymienione zostało już pokrycie dachowe, stolarka okienna, a także zakończono ocieplanie budynku. W najbliższym czasie wykonana zostanie elewacja i wykończone wnętrze. Termin zakończenia inwestycji w Kaczynku ustalono na koniec czerwca bieżącego roku.

W gminie Szumowo poprawia się także infrastruktura drogowa. W tym roku rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej Łętownica-Srebrny Borek. Inwestycja obejmuje wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego na istniejącej nawierzchni żwirowej, remont istniejącej nawierzchni bitumicznej, wykonanie nowych zjazdów gospodarczych oraz remont chodnika. Długość odcinka drogi objętego przebudową to 3,4 km.

Za robotnikami są już prace rozbiórkowe dotyczące ciągów pieszych w miejscowości Łętownica, korytowanie na całym odcinku drogi oraz wymiana gruntu na fragmencie ok. 250 metrów. Łączny koszt prac przewidzianych do realizacji w tym roku to kwota 1 mln 34 tys. 914 zł. Inwestycja ta jest finansowana przez Gminę Szumowo w partnerstwie z Powiatem Zambrowskim oraz z przyznanych środków w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „BITUM”.

Polecamy:
:: Uwaga na utrudnienia! DK63 w przebudowie
:: Budowa ulicy Nadrzecznej zgodnie z harmonogramem [foto]
:: Będą utrudnienia w ruchu na osiedlu Północ. ZSM planuje remont dróg [foto]
:: Zaglądamy na koronę Stadionu Miejskiego [foto]
:: Rozpoczęli uzbrajanie kolejnych terenów inwestycyjnych [foto]
:: Zagospodarowują teren nowego parku [foto]
:: Będą nowe drogi na osiedlu przy ul. Ks. Krajewskiego
:: Budują orliki lekkoatletyczne [foto]
:: Montaż zabawek zakończył zagospodarowanie terenu na „koszarach” [foto]
:: Remont Żytniej jednak nie w tym roku
:: Plany inwestycyjne ZSM na 2016 rok
:: Szansa na rozwój Zambrowa
:: Ponad 2 mln zł na remonty w ZSM w ciągu roku
:: Ruszyły pierwsze przetargi w Mieście

W gminie Szumowo trwa realizacja ważnych inwestycji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org