:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C bezchmurnie

W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie

społeczeństwo, czwartki oddasz honorowo Zambrowie - zdjęcie, fotografia

W Zambrowie w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca istnieje możliwość oddawania krwi. Chętni mogą zgłaszać się do mobilnego punktu krwiodawstwa przy ul. Fabrycznej 3a.

Osoby, które chciałyby oddać honorowo krew, mogą zgłosić się do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który cyklicznie w pierwszy i trzeci czwartek każdego miesiąca zaparkowany jest przed Inspektoratem ZUS w Zambrowie, przy ul. Fabrycznej 3a. Chętni mogą się tam zgłaszać w godz. 8:00 – 13:30.

Przypominamy, że krew może oddać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Chcąc oddać krew należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL. Przed oddaniem krwi każdy zostanie zbadany przez lekarza.

Każdy potencjalny krwiodawca powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po lekkostrawnym, niskokalorycznym posiłku. Dzień wcześniej należy spożyć około 1,5 litra płynów. Nie można spożywać alkoholu w okresie krótszym niż 24 godziny przed oddaniem krwi.

Akcje tego typu są bardzo potrzebne, ponieważ jak podkreślają fachowcy brak jest obecnie w bankach krwi tego najcenniejszego leku. Krew potrzebna jest podczas niemal wszystkich operacji oraz w przypadku osób, które na skutek wypadków utraciły ponad 25% krwi. Dzięki takim zbiórkom banki krwi zyskują cenny surowiec.

Najbliższa akcja poboru krwi przy ul. Fabrycznej 3a będzie miała miejsce już za tydzień, 1 lutego. Zachęcamy do udziału w zbiórkach tego cennego surowca!

Polecamy:
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]
:: Niespełna 13 litrów krwi oddali zambrowianie
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto]
:: „SpoKREWnieni służbą” w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [foto]
:: W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie
:: „Czerwonokrzyska Gwiazdka” Szkolnego Koła PCK z Pęchratki Polskiej
:: Święto krwiodawców w Wysokiem Mazowieckiem
:: RCKiK: krew pilnie potrzebna!
:: Zambrowianie oddawali krew w ramach MotoSerca [foto+video]
:: Wychowankowie Bursy ponownie oddali krew [foto]
:: Akcja honorowego krwiodawstwa zakończona sukcesem
:: Zambrowianie oddali 18 litrów krwi
:: Mieszkańcy Zambrowa oddali krew w ramach ogólnopolskiej akcji [foto+video]

W czwartki oddasz honorowo krew w Zambrowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org