:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

W czwartek kolejna blokada drogi nr 8

Po trwającej około godzinę blokadzie drogi, którą zorganizowali w miniony czwartek 24 stycznia w Porosłach pracownicy Cukrowni Łapy oraz plantatorzy buraka cukrowego, zapowiada się kolejna blokada „ósemki”. Blokada zorganizowana będzie również w czwartek (31 stycznia) – tym razem w Jeżewie. Blokada rozpocznie się, jak tydzień temu, o godz. 1000 i potrwa godzinę.

W dalszym ciągu w ten sposób swoje niezadowolenie i tragiczną sytuację chcą okazać plantatorzy i pracownicy cukrowni w Łapach. Bój idzie o wielką stawkę – o przyszłość łapskiej cukrowni, która prawdopodobnie zostanie zamknięta, jeśli Krajowa Spółka Cukrowa zlikwiduje plantacje buraków cukrowych w naszym rejonie Polski. Stracić mogą wszyscy: miejsca pracy – około 300 pracowników etatowych, 300 pracowników sezonowych i 2-3 tysiące rolników produkujących buraki cukrowe.

Likwidację około 20% upraw buraka cukrowego w Polsce narzucają wymogi Unii Europejskiej, zg. z którymi nasz kraj powinien zmniejszyć aż o 13% produkcję cukru.

Uczestnicy manifestacji zapowiadają spokojny przebieg blokady. Najprawdopodobniej, tak jak ostatnio protestujący przez godzinę będą chodzić po przejściu dla pieszych, przepuszczając jedynie samochody uprzywilejowane.

W czwartek kolejna blokada drogi nr 8 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się