:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

W czwartek będzie można oddać krew

Kiedy: 2018-05-17 , godzina: 09:00 | Gdzie: ul. Fabryczna, Zambrów

wydarzenia, czwartek będzie można oddać - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców Zambrowa i okolic do wzięcia udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się w czwartek, 17 maja w krwiobusie przy ulicy Fabrycznej.

Bursa Szkolna nr 1 w Zambrowie po raz trzeci w tym roku zaprasza pełnoletnią młodzież i dorosłych mieszkańców powiatu zambrowskiego do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi w ramach innowacji pedagogicznej „Szkoła altruizmu - Bezinteresownie chrońmy ludzkie życie i zdrowie”.

- „W dniu 17 maja od godziny 9.00 spotykamy się przy krwiobusie na ulicy Fabrycznej w Zambrowie.” – zaprasza organizatorka wydarzenia Iwona U. Romanek, dyrektor Bursy Szkolnej nr 1 w Zambrowie.

Warto nadmienić, że w marcowej zbiórce krwi  zorganizowanej przez zambrowską bursę w budynku Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości udział wzięło 35 osób. Udało się wtedy zebrać ponad 15 litrów tego cennego surowca. W kwietniu w Zespole Szkół Nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” 45 osób oddało łącznie prawie 20 litrów krwi.

Organizatorem akcji jest Bursa Szkolna Nr 1 w Zambrowie. Zbiórka krwi to jeden z punktów innowacji pedagogicznej ph. „Szkoła altruizmu - Bezinteresownie chrońmy ludzkie życie i zdrowie”, która jest realizowana przez tę placówkę od 2016 roku, w miesiącach marzec-maj. W ramach innowacji prowadzone są również zajęcia edukacyjne z uczniami szkół ponadgimnazjalnych mieszkających w bursie. Celem projektu jest m.in.: kształtowanie postaw bezinteresowności, otwartości na drugiego człowieka i jego potrzeby, zrozumienia znaczenia krwi w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego oraz promocja i organizacja krwiodawstwa.

Przypominamy, że osoby, które chcą honorowo oddać krew powinny zjeść lekkie śniadanie i wypić duże ilości płynów. Każda osoba oddająca krew musi być zdrowa - przed oddaniem zostanie zbadana przez lekarza. Organizatorzy akcji przypominają o zabraniu ze sobą dokumentu potwierdzającego tożsamość. 
 


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


W czwartek będzie można oddać krew komentarze opinie

  • mariusz - niezalogowany 2018-05-15 14:09:55

    szacun dla tych chłopaków:)

Dodajesz jako: Zaloguj się