:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

W Akademii Malucha trwają Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola [foto+video]

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Zambrowie Akademia Malucha po raz kolejny realizuje Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola. Dzisiaj dzieci uczestniczyły w Dniu Sportu.

V Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola pod hasłem: „Bezpieczne przedszkole dziś, to bezpieczne społeczeństwo jutro” w Miejskim Przedszkolu Nr 1 zostały zainaugurowane wczoraj, 14 maja. Akcja ta potrwa do najbliższego czwartku.

Podczas wczorajszej inauguracji ogólnopolskiej akcji dzieci z Akademii Malucha wzięły udział w poranku filmowym. Następnie uczestniczyły w grupowych zajęciach pod hasłem „Tajemnice emocji” (grupy V i VI z udziałem psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej). Tego dnia w przedszkolu ogłoszono także konkurs plastyczny „Wielkie emocje małych ludzi”.

Drugi dzień obchodów Ogólnopolskich Dni Bezpiecznego Przedszkola w MP1 rozpoczął się od akcji „Jestem bezpieczny, jeżdżę w foteliku”, która została przeprowadzona wspólnie z zambrowskimi policjantami. W ramach tego działania w godzinach porannych patrol policyjny sprawdzał, czy wszystkie dzieci są bezpiecznie dowożone do przedszkola - czy siedzą w fotelikach, z zapiętymi pasami.

Kolejna część dnia przebiegła pod hasłem „Sport to zdrowie”. Maluchy miały okazję obejrzeć dzisiaj pokaz aerobiku przygotowany przez uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie, pod kierunkiem pani Moniki Androsiuk. Dziewczęta zaprezentowały układ choreograficzny zawierający elementy takie jak: szpagaty, pompki, czy elementy równoważne. Następnie dzieci uczestniczyły w zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycielki dla poszczególnych grup. W przerwach pomiędzy konkurencjami można było podziwiać pokazy artystyczne maluchów, trenujących pod opieką pani Lidii Grigoryan. Zabawa zakończyła się miłą niespodzianką – każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy kolorowy gwizdek.

W ramach V Ogólnopolskich Dni Bezpiecznego Przedszkola na dzieci czeka jeszcze wiele atrakcji. Wśród nich znajdują się kurs ratownictwa oraz happeningiem na ulicach miasta. Akcja zakończy się piknikiem, podczas którego dzieci wezmą udział w symulacji wypadku drogowego, prezentacji piosenek, wierszy i scenek, a także spotkaniu z policjantami, strażą i członkami Grypu Ratowniczej „Nadzieja”.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Bezpieczne Przedszkole” realizowany jest w Miejskim Przedszkolu Nr 1 Akademia Malucha w Zambrowie już od września 2012 roku. Jego celem jest nauka zasad bezpieczeństwa zarówno w teorii, jak i w praktyce poprzez zabawę. Dzieciom przekazywane są niezbędne wiadomości i umiejętności, które uchronią je w przyszłości przed niebezpieczeństwami i przygotują do rozważnego i mądrego udziału w dorosłym życiu. Rzetelność i pomysłowość w realizacji programu w Akademii Malucha, zaangażowanie dzieci, nauczycieli i rodziców zaowocowało przyznaniem placówce tytułu „Lider Bezpiecznych Przedszkoli”.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


W Akademii Malucha trwają Ogólnopolskie Dni Bezpiecznego Przedszkola [foto+video] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się