:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 9°C
powietrze B. dobre
Rada Powiatu Zambrowskiego radni, sesja Powiatu Zambrowskiego [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 05/11/2019 12:41

Radni powiatowi większością głosów przyjęli siedem projektów uchwał podczas VIII sesji Rady Powiatu.

 

VIII sesja Rady Powiatu odbyła się dziś, 5 listopada w sali konferencyjnej Powiatu Zambrowskiego. Radni obradowali nad podjęciem 7 uchwał.

 

Wcześniej jednak, będąc przy punkcie dotyczącym interpelacji i zapytań radnych, Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Jach odczytał wniosek radnego Zenona Adama Wójcika o zmianę organizacji ruchu w Kołakach Kościelnych w obrębie przystanku autobusowego przy szkole podstawowej. Miałaby ona polegać na postawieniu znaku „zakaz zatrzymywania się i postoju”, z zastrzeżeniem, że nie dotyczy on autobusów. Radny zasugerował, że powinien on obowiązywać tam w dni robocze w godzinach 7:00 – 8:00 oraz 11:30 – 15:00. W uzasadnieniu radny podaje, że o skierowanie takiego wniosku zwróciła się do niego dyrekcja szkoły, argumentując to bezpieczeństwem dzieci dowożonych do placówki

 

Następnie radni przeszli do części uchwałodawczej obrad. W pierwszym głosowaniu radni przyjęli zmiany w budżecie Powiatu Zambrowskiego na 2019 rok oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zambrowskiego na lata 2019-2026. Oba te projekty uchwał były głównie związane z otrzymaniem przez Powiat subwencji oświatowej w kwocie 410 tys. zł, a także rozbiciem na dwa lata finansowania rozpoczętej już w Zambrowie inwestycji, polegającej na przebudowie ul. Wyszyńskiego. Zmiany uwzględniają także zakładaną ministerialną dotację oraz środki własne na zakup dwóch ambulansów na potrzeby Szpitala Powiatowego w Zambrowie.

 

Inna podjęta dziś uchwała dotyczyła ustalenia wysokości diet radnych powiatu. Jak powiedział Przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Jach, dokument ten nie dotyczy zwiększenia, a zmniejszenia diet radnych. Do tej pory radnym powiatu zambrowskiego przysługiwały diety zgodnie z uchwałą Nr XVI1 1/104/04 Rady Powiatu Zambrowskiego z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie zasad naliczania diet radnym Powiatu Zambrowskiego (zm. uchwała NrXX/131/08 i uchwała Nr XVI/102/12). Podstawą do ustalenia wysokość diety jest wysokość minimalnego wynagrodzenia.

 

- „Z uwagi na to, że minimalne wynagrodzenie w każdym roku wzrasta, zacierają się różnice w wysokości diet przysługujących radnym ze względu na pełnione przez niech funkcje. Projekt uchwały przewiduje, że wysokość diety radnego będzie uzależniona od pełnionej przez niego funkcji i maksymalnej wysokości diety wynikającej z ww. rozporządzenia.” - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

 

Ostatecznie projekt tej uchwały został przyjęty przy 12 głosach za, 1 przeciw i 1 wstrzymującym. I tak od nowego roku radnym powiatowym ustalono następujące wysokości miesięcznych zryczałtowanych świadczeń z tytułu diet:

 • przewodniczącemu Rady – 100% maksymalnej wysokości diety, o której mowa w §3 pkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie maksymalnej wysokości diet przysługujących radnemu powiatu (Dz. U. Nr 61, poz. 709), zwaną dalej „maksymalną wysokością diety”,
 • członkom Zarządu Powiatu – 100% maksymalnej wysokości diety,
 • wiceprzewodniczącym Rady – 95% maksymalnej wysokości diety,
 • przewodniczącym komisji Rady – 90% maksymalnej wysokości diety,
 • pozostałym radnym – 70% maksymalnej wysokości diety.

 

Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie wprowadzenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Zambrowski. Przy tym punkcie głos zabrała radna Edyta Marchelska-Groszfeld, która odniosła się tu do tematu dodatków funkcyjnych dla nauczycieli, a szczególnie kwestii dodatku dotyczącego pełnionej funkcji w związku z prowadzeniem wychowawstwa. Jak mówiła, jest on w kwocie minimalnej i jako jedyny jest w stałej sumie, wynoszącej 300 zł. Radna sugerowała, aby, tak jak w przypadku innych dodatków funkcyjnych, wprowadzić tu tzw. widełki, w zależności od wielkości grupy, którą opiekuje się nauczyciel. Jej zdaniem aktualny zapis może być niesprawiedliwy. W odpowiedzi wicestarosta Jacek Murawski mówił, że do tego tematu Rada powróci w przyszłym roku.

 

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatowy przyjęli także 3 inne uchwały:

 • zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznane Powiatowi Zambrowskiemu w roku 2019,
 • nadania statutu Środowiskowemu Domowi Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Zambrowie,
 • zaskarżenia rozstrzygnięcia nadzorczego Wojewody Podlaskiego do sądu administracyjnego.

 

Pod koniec obrad radni, przez aklamację, przyjęli jeszcze informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2018/2019, informację na temat funkcjonowania Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Zambrowie, informację nt. analizy oświadczeń majątkowych złożonych przez radnych powiatu oraz informacje nt. analizy oświadczeń majątkowych złożonych przez członków zarządu powiatu, sekretarza powiatu, skarbnika powiatu, kierowników jednostek organizacyjnych powiatu, członka organu zarządzającego powiatową osobą prawną oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu starosty.

 

Poniżej przedstawiamy retransmisję z dzisiejszych obrad:

Reklama

VIII sesja Rady Powiatu Zambrowskiego [retransmisja] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 15:41:42

  No i pięknie dietki w górę na najbliższe 4 lata.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 17:18:47

  I tu jest ta roznica że w przeciwienstwie do innych samorzadow powiat zmniejszył swoje diety, a nie zwiększył. Powtarzam jeszcze raz ZMNIEJSZYŁ DIETY. Prosze czytać ze zrozumieniem.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 18:51:31

  To ile zarabiali i ile będą zarabiać?

 • gość 2019-11-05 19:48:14

  Kim zarabiał 2600 ,a ile bedzie jakies pewnie 2590 ,oblęd

 • gość 2019-11-05 20:00:16

  Obniżyli... ale nie sobie, bo pełnią "ważne" funkcje w radzie. Wykluczeni radni maja najmniej.

 • gość 2019-11-05 20:07:06

  i tak doprowadzą swoimi decyzjami do bankructwa powiatu :)

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 20:59:13

  A po co wam dwóch wiceprzewodniczących. Zróbcie jak w Łomży. Połączyć komisje i odwołać jednego wice. Oszczędzać trzeba zacząć. Ale od siebie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-06 20:28:54

  Po rządach Jacha to po powiecie pozostanie tylko spóścić wodę. A do powiatu będziemy jeździć do Mazowiecka

 • Gość - niezalogowany 2019-11-07 09:00:54

  Ktoś mu tę władzę dał.
  Niestety, działa magia nazwiska.
  Skoro tyle lat w urzędzie to wyborcy myślą, że się nadaje.
  I pewnie by się nadawał, gdyby nie chciał rozgrywać swoich prywatnych wojenek, gdyby szanował ludzi i był otwarty na współpracę.
  A nie jest.
  Ale co to kogo obchodzi?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"