:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 12°C
powietrze B. dobre
Rada Miasta Zambrów radni, sesja Miasta Zambrów - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 23/04/2019 15:54

Dwudziestu radnych miejskich pochyliło się dzisiaj nad trzema projektami uchwał.

 

VIII sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 23 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W obradach uczestniczyło 20 radnych.

 

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzednich obrad i informacji burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego w zakresie zarządzania Miastem w okresie międzysesyjnym. Następnie radni pochylili się nad trzema projektami uchwał.

 

Pierwsza dotyczyła aktualności studium i planów miejscowych Zambrowa. Została ona przyjęta przy 14 głosach za i 6 wstrzymujących.

 

Najbardziej dyskusyjne okazały się punkty dotyczące zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Zambrowskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. oraz zmiany uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych. Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, ustalenie ilości punktów, gdzie można zakupić alkohol, leży w kompetencjach rad gmin. Przy ustalaniu liczby wydawanych zezwoleń rada ma uwzględniać wszystkie punkty sprzedające napoje alkoholowe, także te o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 4,5%.

 

Obecnie w Zambrowie z zezwoleń korzysta 25 punktów gastronomicznych, To maksymalna z możliwych ilość koncesjonowanych punktów, jaka została ustalona przez Radę Miasta w ubiegłym roku. Uchwały, nad którymi pochylili się dziś radni, wprowadzały zmiany w tym zakresie. Chodzi o możliwość przydzielenia „30 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych zawierających do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo”.

 

Przeciwna takim zmianom była m.in. radna Grażyna Wyszyńska z klubu radnych PiS. Chciała, aby uchwały pozostały bez zmian. Mówiła, że 25 punktów gastronomicznych z zezwoleniem na sprzedaż alkoholu jest wystarczjące na takie miasto jak Zambrów. Jej zdaniem zwiększenie tej liczby zwiększy dostępność do alkoholu i nie będzie miało nic wspólnego z profilaktyką, tylko z pogłębianiem problemów alkoholowych. Innego zdania byli m.in. radni Cezary Witkowski i Zbigniew Korzeniowski.

 

- „To rynek powinien decydować o tym, ile punktów sprzedaży alkoholu w danym mieście istnieje. Jeśli są wnioski przedsiębiorców, którzy taką działalność prowadzą, powinniśmy odpowiednio reagować i taka reakcja jest właśnie w tej uchwale.” - mówił radny Zbigniew Korzeniowski.

 

Ostatecznie obie uchwały zostały przyjęte przy 15 głosach za ich podjęciem i 5 przeciw.

 

W dalszej części obrad radni wysłuchali sprawozdania z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zambrowie w 2018 r. oraz oceny zasobów pomocy społecznej Miasta Zambrów za rok 2018.

 

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad były sprawy różne. Głos zabrał m.in. radny Cezary Witkowski, który zasygnalizował problem zbyt małej ilości koszy na śmieci na ulicach miasta. Mówił też o problemie bójek zwaśnionych ze sobą grup kibiców Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa. Prosił, aby biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa obywateli na kolejnej sesji w tym temacie wypowiedział się przedstawiciel zambrowskiej policji.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej VIII sesji Rady Miasta Zambrów:

                

Reklama

VIII sesja Rady Miasta Zambrów komentarze opinie

 • gość 2019-04-23 19:38:59

  Dysponuje ktoś wiedzą dlaczego w pewnym momencie trwania sesji Rady Miasta wyłączono audio ?

 • gość 2019-04-23 21:47:19

  Ta Wyszyńska wszędzie kasę zarabia, a ludziom nie da uczciwie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-23 22:03:23

  Słaby catering.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-23 22:05:19

  Bzńkowski abstynent, że głosował przeciw?

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 07:03:15

  Dziwni Ci nauczyciele strajkują i upomina się o zapłatę za pracę którą nie wykonali. Gdzie honor , etyka , dobry przykład do pociągnięcia wychowanków itd ...
  Wg słów i działań Pani radnej Walasek
  kasa- placa choćby za nie wykonane zadanie też się należy a burmistrz przylatuje i jest ZA
  tylko sie izby obrachunkowej boli.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 08:08:50

  Skoro inne grupy zawodowe czy społeczne gdy strajkują to nie dostają wynagrodzenia, to nie widzę powodu innego traktowania grupy zawodowej nazywanej nauczycielami, tylko dlatego że burmistrz onegdaj "nauczycielem" był czy jego "panna-emerytka" jest.

 • gość 2019-04-24 08:13:32

  wyszyńska całe życie na stołku państwowym i zapomniała, że pieniądze na pensję dla takich jak ona są właśnie z podatków od przedsiębiorców. Jaka słaba świadomość jest takich ludzi o życiu.

 • gość 2019-04-24 09:06:20

  Dlatego nauczyciele powinni strajkować jak Policja - Na L4 i mieć w dupie poglądy czy im si należy wypłata czy nie, bo i tak mieliby za "chorobę" zapłacone. Oni niestety na strajku siedzą uczciwie w pracy i dlatego, że robią to uczciwie naród ich nie szanuje. Głupie społeczeństwo.

 • 007 - niezalogowany 2019-04-24 09:34:33

  Jestem zdziwiony że rada głosuje za uchwaleniem większej ilości punkt9w sprzedaży alkoholu.w tak małym mieście.25 miejsc to i tak za dużo.ci radni nie chodzą wieczorami po ulicach naszego miasta .a gdy słońce zajdzie to zamykają się w swoich domkach.

 • gość 2019-04-24 16:10:42

  Dobrze że radna Chętnik zapytała o żłobek. Ciekawe co odpowie Burmistrz

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 16:54:01

  Dalej wybierajcie nauczycieli do rad i na samorządowców to będziecie mieli taki sam syf jak w szkolnictwie.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 17:49:22

  Przykład: na jednej ulicy jest bar z alkoholem, obok powstanie drugi to zdaniem pani Wyszyńskiej przyczyni się to negatywnie i zwiększy alkoholizm. I to jest powód dla którego powinna być weryfikacja nauczycieli. A Pani radna żyje z podatków i zasiada w komisji alkoholowej za co bierze kasę oprócz diety radnej. Logika według oświeconej nauczycielki.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 17:52:41

  wprowadzić obowiązkowe badania psychiatryczne dla radnych. Po ich dzikich spojrzeniach widoczne jest zagrożenie mimo ich działalności Kościelnej mógł ich opętać szatan.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 17:56:38

  Mam pytanie. Czy ta radna Wyszyńska to ta co prowadzi kursy przedmałżeńskie? Za darmo to robi? Bo w oświadczeniu nie ma wzmianki o tym. Wie ktoś coś, może w tamtym roku odbywał taki kurs? Mam odbyć taki u Pani Wyszyńskiej i nie wiem czy za darmo jest czy się coś płaci tej Pani za to.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 18:11:49

  za darmo nie ma nic

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 18:24:36

  Pani Wyszyńska szkoli jak się bzykać po katolicku.

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 18:26:55

  alkoholicy nie chodzą po barach upijaja się w tanim winem

 • Gość - niezalogowany 2019-04-24 20:33:09

  Kto odpowie za ten burdel w żłobku ???????

 • gość 2019-04-25 05:09:18

  Podaj adres swojej narzeczonej - podszkolę ją za free - by nie poświęcała swojego życia na bycie męczennicą takiego dziwoląga! co to już na pierwszy rzut oka widać, że jest nie tylko czepialski i jakiś mniemający o sobie i swojej logice Bóg wie co! - ale jest też zupełnie pozbawiony jakiegoś minimum przyzwoitości. Na kolana człowieku! i przepraszaj Panią! (Pewnie się nabzdryngolił czymś)

 • gość 2019-04-25 08:08:16

  Od lat w Zambrowie działa komisja do rozwiązywania problemów związanych z nadużywaniem alkoholu. Pani radna Grażyna Wyszyńska wchodzi również w jej skład. W związku z tym, że ta komisja faktycznie i realnie styka się z problemem nadużywania alkoholu w rodzinach, zrobiła to co powinna. Zna dogłębnie skutki alkoholizmu i słusznie mówiła, że większa ilość punktów sprzedaży alkoholu jest zagrożeniem. A stwierdzanie, że przeszkadza się w rozwoju przedsiębiorcom jest jest bardzo nie na miejscu. Niech ci nowi "przedsiębiorcy" poszukają lepszego interesu, bardziej ludzkiego, nie niszczącego społeczeństwa. Dorabianie się na krzywdzie ludzkiej odbije się na nich nie tylko czkawką. Piszę tu nie tylko o nowych ale tez tych, którzy już handlują alkoholem.

 • gość 2019-04-25 08:13:58

  Niezauważona przez radnych z opozycji została wypowiedź innego radnego, Kamila Kowalczyka, który z racji wcześniej pełnionych funkcji zauważył, że większa ilość punktów sprzedaży alkoholu nie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w mieście. Dla mnie rozczarowaniem i to wielkim jest wypowiedź przewodniczącej komisji kultury i oświaty, radnej Walasek. WSTYD!!! Nauczyciel pochwala sprzedaż alkoholu. Czy Pani będzie osobiście stała w każdym miejscu sprzedaży i spożywania alkoholu i będzie uczyła kultury picia?

 • gość 2019-04-25 08:38:28

  Otóż właśnie to! "Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych" ma w swej nazwie czasownik niedokonany: "rozwiązywania" - czyli już de facto problemy te mają być nie tyle rozwiązane, co rozwiązywane - logiczne zatem, że im ich więcej, tym program bardziej będzie mógł być realizowany. A czy Komisja mogłaby upublicznić - ile właścicieli lub sprzedawców zostało ukaranych za sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym albo niepełnoletnim?? I czy w ogóle ktoś poniósł konsekwencje łamania ustawy i przyczyniania się do zwiększania problemów alkoholowych w rodzinach? Uzależnieni płacą za alkohol , płacą za izby wytrzeźwień, płacą za spowodowane pod wpływem alkoholu wszystkie szkody, wykroczenia, przestępstwa - a kosztem ich i ich rodzin - kto się bogaci? Alkohol dla ludzi - ale nie dla niepełnoletnich i nie dla nietrzeźwych! Większa ilość punktów sprzedaży tego trunku zwiększy możliwość wyłapania tych przestępców zza lady - sprzedających temu, komu ustawa im zabrania! konkurencja może wreszcie się za nich weźmie, jeśli nikt z ludzi tego nie zrobił! Z mojej strony im wszystkim posyłam życzenie - by ich piekło, jakie fundują innym - pochłonęło!!!!!!!

 • gość 2019-04-25 09:19:34

  *ilu :) (uprzedmiotowienie niecelowe!)

 • Gość - niezalogowany 2019-04-25 11:11:09

  Radni i wlodarze miasta źycie jest krótkie a co potem.......
  Za te rozpijanie społeczeństwa trzeba bedzie kiedyś zapłacić i to twardą walutą.
  Bo krzywda ludzi ogarnięty chorobą pica wódy jest przerażająca.

 • gość 2019-04-25 12:08:17

  a to radni rozpijają społeczeństwo? na tym forum to można ciekawych rzeczy się dowiedzieć

 • gość 2019-04-25 12:36:15

  Decyzjami o zwiększeniu punktów sprzedaży alkoholu pośrednio przyczyniają sie do rozpijania. Taki jest fakt niezaprzeczalny.

 • gość 2019-04-25 15:30:30

  Człowiek sam się rozpija i nikt temu nie jest winien, chociaż osoby uzależnione i uzależnieni od tych uzależnionych bliscy - obwiniają wszystkich i wszystko wokoło. Jednak sprzedawcy alkoholu ponoszą odpowiedzialność za łamanie ustawy zakazującej sprzedaży alkoholu nieletnim czy nietrzeźwym - albo na tzw. "kreskę"---- łamią b. często, w moim pobliżu od lat nagminnie - i żadnych konsekwencji . To, że nikt ich do odpowiedzialności nie pociąga - powoduje, że rosną im rogi i majątki! mają przecież przyzwolenie na takie działania - kosztem niejednego zmarnowanego życia pijaka i jego rodziny. Oczywiście są niewinni , nie ich wina, ale ktoś - kto ma takie prawo - mógłby przywołać ich do porządku i uświadomić, ile zła wyrządzają.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"