:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 16°C
powietrze Dobre
Rada Powiatu Zambrowskiego radni, sesja Powiatu Zambrowskiego [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 20/09/2019 15:22

Radni powiatowi większością głosów przyjęli aż osiemnaście projektów uchwał podczas VII sesji Rady Powiatu.

VII sesja Rady Powiatu odbyła się dziś, 20 września w sali konferencyjnej Powiatu Zambrowskiego. Radni obradowali nad podjęciem aż 18 uchwał.

 

Wcześniej jednak, będąc przy punkcie dotyczącym informacji Przewodniczącego Zarządu o pracy Zarządu Powiatu między sesjami, radny Stanisław Rykaczewski pytał starostę m.in. dlaczego Zarząd Powiatu nie wyraził zgody na utworzenie dodatkowego stanowiska wicedyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie oraz wyraził zgodę na utworzenie takiego stanowiska w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Długoborzu. W odpowiedzi Wicestarosta Jacek Murawski mówił, że Zarząd Powiatu podjął decyzję o likwidacji funkcji wicedyrektora w ZSO ze względu na małą ilość oddziałów – 16. Z kolei utworzenie dodatkowego wicedyrektora w SOSW w Długoborzu podyktowane było utworzeniem w tej placówce 23 oddziałów.

 

W dalszej części obrad radny Zenon Adam Wójcik złożył zapytanie, kiedy zostaną usunięte ubytki na drodze powiatowej w Kołakach Kościelnych na ul. Kościelnej, na wysokości Urzędu Gminy. Radny ten ponownie zwrócił się też z prośbą o ustawienie lustra na skrzyżowaniu ulic 11. Listopada z ul. Kościelną w Kołakach Kościelnych oraz remont drogi powiatowej Cwikły Krajewo – Czarnowo Undy.

 

Następnie radni powiatowy przyjęli 18 uchwał. Dotyczyły one:

 • :: zmian w budżecie Powiatu Zambrowskiego na 2019 rok,
 • :: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Zambrowskiego na lata 2019-2026,
 • :: wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Zambrowskiego,
 • :: ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów spowodowanych wydaniem dyspozycji usunięcia pojazdu,
 • :: określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli praktycznej nauki zawodu we wszystkich typach szkół i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych,
 • :: zmieniającej uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Zambrowski,
 • :: stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum Specjalnego w Długoborzu wchodzącego w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Świętego Jana Pawła II w Długoborzu,
 • :: stwierdzenia zakończenia działalności Gimnazjum w Zambrowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie,
 • :: stwierdzenia przekształcenia Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie w czteroletnie I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie,
 • :: stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego II Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie w czteroletnie II Liceum Ogólnokształcące w Zambrowie,
 • :: stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego trzyletniego III Liceum Ogólnokształcącego w Zambrowie w czteroletnie III Liceum Ogólnokształcące w Zambrowie,
 • :: stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Nr 1 w Zambrowie w pięcioletnie Technikum Nr 1 w Zambrowie,
 • :: stwierdzenia przekształcenia dotychczasowego czteroletniego Technikum Nr 2 w Zambrowie w pięcioletnie Technikum Nr 2 w Zambrowie,
 • :: rozpatrzenia petycji w interesie publicznym,
 • :: rozpatrzenia skargi na działanie organu wykonawczego,
 • :: zmiany Statutu Powiatu Zambrowskiego.
 • :: zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych.
 • :: zmieniającą uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządcą jest Powiat Zambrowski oraz warunkw i zasad korzystania z tych przystanków

 

Po części uchwałodawczej radni przez aklamację przyjęli informacje o wynikach kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku Delegatura w Łomży, na temat funkcjonowania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie, z działań zawartych w Powiatowym Programie Poprawy Życia Społecznego i Zawodowego Osób Niepełnosprawnych za 2018 rok oraz o przebiegu wykonania budżetu Powiatu wraz z informacją o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej za pierwsze półrocze 2019 roku. Przyjęli taż sprawozdania z realizacji za rok 2018 Programu profilaktycznego w zakresie promowania i wdrożenia prawidłowych metod wychowawczych w stosunku do dzieci zagrożonych przemocą w rodzinie w powiecie zambrowskim na lata 2013 – 2018, z realizacji za rok 2018 Programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2014 – 2020, z realizacji Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Zambrowskim w 2018 roku.

 

Jednym z punktów obrad była też informacja z działalności spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie sp. z o. o. w 2018 r. Głos zabrał tu prezes zambrowskiego szpitala Bogusław Dębski, który mówił m.in. o zrealizowanych i trwających projektach unijnych.

 

- „W tej chwili mamy bardzo dobrze przygotowany do świadczenia usług oddział ginekologiczno-położniczy. Chciałbym zachęcić mieszkańców Zambrowa, powiatu zambrowskiego i okolicznych powiatów do korzystania z naszych usług.” - mówił prezes szpitala Bogusław Dębski.

 

Pod koniec sesji radny Krzysztof Czajkowski złożył wniosek z prośbą o zamontowanie pulsującego oświetlenia w miejscowości Rutki na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą wojewódzką, w okolicach remizy strażackiej. Jak mówił, często dochodzi tam do wypadków drogowych, a w tamtym roku w wyniku jednego z nich zginęła nawet jedna osoba.

 

Poniżej przedstawiamy retransmisję z dzisiejszych obrad.

Reklama

VII sesja Rady Powiatu Zambrowskiego [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Bardzo dobrej jakości ekogroszek o parametrach: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg -siarka 0,50% - popiół do 5%- części lotne >35%. Warunki transportu..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"