:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



teraz 9°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Kołaki radni, sesja Gminy Kołaki Kościelne [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/10/2019 11:25

Radni Gminy Kołaki Kościelne głosowali dzisiaj nad pięcioma projektami uchwał podczas VII sesji.

VII sesja Rady Gminy Kołaki Kościelne odbyła się dzisiaj, 29 października w budynku świetlicy wiejskiej. W obradach wzięło udział 12 radnych.

 

Na początku ślubowanie złożyła nowo wybrana radna Rady Gminy Kołaki Kościelne Wiesława Klimaszewska. Przypomnijmy, że ponowne wybory do Rady Gminy Kołaki Kościelne zostały zarządzone przez Wojewodę Podlaskiego po tym, jak z mandatu radnego z okręgu nr 9, z powodów osobistych, zrezygnował Piotr Dębek (KWW Sylwestra Jaworowskiego Na Rzecz Rozwoju). Wiesława Klimaszewska zdobyła mandat bez głosowania, ponieważ była to jedyna kandydatka zgłoszona w wyborach uzupełniających do rady.

 

Następnie przedstawiona została informacja z działalności wójta Sylwestra Jaworowskiego między sesjami. W związku z nieobecnością włodarza gminy, sprawozdanie odczytała sekretarz gminy Danuta Niewińska. Z przedstawionej informacji wynika m.in., że w ostatnim czasie ogłoszone zostały przetargi na przebudowę dróg gminnych w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w miejscowościach Rębiszewo-Zegadły i Gosie Duże.

 

Następnie radni przegłosowali pięć uchwał. Jedna z nich dotyczyła wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Zambrowie. Ławnik to przedstawiciel społeczeństwa w wymiarze sprawiedliwości, który bierze udział w wydawaniu wyroków przez sąd. Po przeprowadzonym tajnym głosowaniu została nim Dorota Kotowska.

 

Podczas dzisiejszej sesji radni przyjęli również cztery inne projekty uchwał, które dotyczyły:

 • zmian w budżecie gminy,
 • zmiany Uchwały II/3/2018 z dnia 20 grudnia 2018 r. w sprawie powołania komisji rewizyjnej, komisji skarg, wniosków i petycji, stałych komisji Rady Gminy Kołaki Kościelne oraz ustalenia ich składu osobowego,
 • przyjęcia rocznego programu współpracy Gminy Kołaki Kościelne ma 2020 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,
 • uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego o nazwie „Strefa gospodarcza I”.

 

Następnie radni wysłuchali informacji z realizacji:

 • zadań oświatowych w roku szkolnym 2018/2019 i przygotowaniu placówek do nowego roku szkolnego,
 • na temat oświadczeń majątkowych składanych Przewodniczącemu Rady Gminy,
 • na temat oświadczeń majątkowych składanych Wójtowy Gminy,
 • o podmiotach, w których będzie wykonywana praca społecznie użyteczna.

 

Poniżej retransmisja z VII sesji Rady Gminy Kołaki Kościelne.

Reklama

VII sesja Rady Gminy Kołaki Kościelne [retransmisja] komentarze opinie

 • MK - niezalogowany 2019-10-29 14:52:19

  Dlaczego pani przewodnicząca milczy w sprawie radnego Kołakowskiego ? Dlaczego ten Pan nadal pełni funkcje radnego ?

  Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności (art. 24f ustawy o samorządzie gminnym).

  Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszach prowadzi taką działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminy, a Pan radny wchodzący w jej skład zarządu (Skarbnik ) powinien zrezygnować (składając rezygnację zgodnie z zapisami statutu stowarzyszenia) ze swojego stanowiska lub funkcji w terminie trzech miesięcy od daty złożenia ślubowania przez radnego. Niezrzeczenie się funkcji lub niezaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy jest powodem stwierdzenia przez radę gminy w uchwale wygaśnięcia mandatu radnego.

  Mamy październik już prawie rok po wyborach i cisza, Pan radny K siedzi sobie już cichutką drugą kadencje .Pani przewodnicząca o tym fakcie została poinformowana listem .Czekamy cierpliwie na decyzje na szczeblu gminnym , nie zamiecie Pani tego pod dywanik .Ponownie zostanie wysłane pismo także do Wojewody dla przypomnienia iż w naszej gminie nie toleruje się przepisów prawa.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 18:40:13

  W tej gminie Jest dużo spraw Które są zamiatane pod dywanik I taki radny jest zamieciony pod dywanik A w tej gminie wiadomo kto zamiata Gospodarz i reszta

 • gość 2019-10-29 20:50:05

  Oj jaka ta sekretarz anemiczna tak jakby za chwilę zejść

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 21:12:15

  W tych Kołakach to naprawdę patologia z dawnych lat.
  Co na to włodarz gminy zero reakcji ?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 21:32:56

  O to ci za szosy zyskali nową Panią radną
  Już widzę jak będzie działać żenada
  Odpowiednia osoba dla głosu na ,,Za”
  Pełny lans na Facebook bo to najlepiej tej Pani wychodzi. Były radny Dębek się buntował, i był nie lubiany w całej tej 14 i to prawdopodobnie był jego prywatny powód do rezygnacji Postąpił jak prawdziwy chłop z jajcami bo reszta to szkoda pisać

 • gość 2019-10-31 08:55:14

  a psy szczekają dalej... :-)

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"