:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 18°C
powietrze Dobre
Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/03/2019 11:45

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz szósty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto osiem uchwał, w tym dotyczącą przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię.

 

VI sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 29 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przygotowywaniu kilku wniosków unijnych, w tym wniosku na budowę kanalizacji. Poinformował także o trwających przygotowaniach do złożenia wniosku na remont biblioteki (przewidywany koszt prawie 1 mln zł), a także zakończonych przygotowaniach dokumentacji dotyczącej przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej. Wójt mówił też, że prowadzone są prace dotyczące gazyfikacji Szumowa, a także że Gmina przygotowana jest do złożenia wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ponadto radni, przez aklamację, przyjęli trzy sprawozdania za ubiegły rok: z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Szumowo, z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Szumowo oraz z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Szumowie .

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Jedna z nich dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Uchwałę dotyczącą zamiaru takiego działania Rada Gminy Szumowo podjęła już miesiąc temu. Rozpoczęła ona procedurę związaną z przekształceniem – poinformowani zostali o tym zarówno rodzice, jak i Podlaski Kurator Oświaty. Projekt tej uchwały uzyskał pozytywne opinie zarówno Podlaskiego Kuratora Oświaty, jak i związków zawodowych, w związku z czym nie było przeszkód, aby Rada Gminy Szumowo mogła podjąć uchwałę przekształcającą SP w Pęchratce Polskiej w filię.

 

- „W szkole w Pęchratce Polskiej pozostanie oddział przedszkolny i klasy I-III, jak również zespół wychowania przedszkolnego, który jest niezależny od struktury szkoły. Natomiast uczniowie z klas IV-VIII będą dowożeni do Szkoły Podstawowej w Srebrnej.” - tłumaczyła sekretarz Gminy Hanna Szabłowska.

 

Inna podjęta dziś uchwała dotyczyła planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w obrębie wsi Mroczki-Stylongi. Chodziło dokładnie o cztery działki o powierzchni łącznej 10 ha. Uchwalony plan przewiduje przeznaczenie tego terenu pod wydobycie kruszywa.

 

Rada podjęła także uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu. Pozwoli ona na podpisanie szczegółowych zasad i dokładnej kwoty jaka zostanie przeznaczona na remont drogi w Paproci Dużej.

 

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawach:

:: budżetu Gminy Szumowo na 2019 rok,

:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,

:: wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych,

:: wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części na terenie Gminy Szumowo,

:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Szumowo na lata 2017-2020.


Poniżej retransmisja VI sesji Rady Gminy Szumowo.

 

          

Reklama

VI sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2019-03-29 17:21:46

  tak dalej a puszczą gminę z torbami, 5 mil kredytu , 500 tyś jeszcze na hydrofornie w Sr. Borku, a tu jeszcze kwiatek w postaci sprawozdania M-06 z którego wynika że ZGK Sp. z o.o. ma straty na wodzie na kwotę 250 tyś złotych. Czemu nie ma nigdzie informacji o wyniku finansowym spółki !! , w BIP widziałem tylko sprawozdanie za 2005 rok ale wtedy prezesem był Żebrowski a nie jak jest tam kłamliwie napisane że Zadroga.
  Z info. które otrzymałam wynika że spółka od momentu nastania Zadrogi ma co roku straty !!!
  CZY RADA GMINY MA ODWAGĘ TO SPRAWDZIĆ !?!?!?!?!?!?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 18:29:40

  Masz fałszywego informatora

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 14:05:07

  Leszcze uczcie się od szefa gminy. W filmie od 1,15 h mamy wywód ekonomisty że firma żywieniowa ma mieć się dobrze bez względu na koszty. A że ciemny lud wszystko kupi to można wciskać kit. Najwyżej gmina i rodzice dołożą by rodzinna firma z Łomży miała się dobrze. Najważniejsze że wójt nie jest winny że źle zaprojektowano i zbudowano stołówkę. Teraz dowiadujemy się że to są winni radni poprzedniej kadencji na czele z Przewodniczącą Szymańską. Hipokryzja

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 20:55:44

  Oj! Ktoś bardzo wcześnie rozpoczął kampanię wyborczą. Puszczanie bzdur na forach już mieliśmy w poprzednim roku. Boli Panią brak możliwości rządzemia? Liczne wystąpinia i kilka fakultetów nie świadczą o mądrości. Najpierw trzeba poznać temat aby dyskutować i oskarżać innych. Nie oceniaj a nie będziesz oceniany. Pani psycholog proszę o odrobinę rozsądku w tej płytkiej polityce. Mieszkańcy mają już dość tych wywodów.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 22:02:31

  Wydaje mi się że mieszkańcy są zadowoleni. W końcu ktoś walczy o ich sprawy, docieka bezsensownego rozpuszczenia naszych pieniędzy. Widać że nie została radną tylko po to by zgarnąć dietę ,wygadać się z sąsiadem i wtrąbić paczkę paluszków jak to robią inni. Mam nadzieję że pozostali radni wezmą przykład i przestaną ciągle przyklaskiwać władzy. A wójt ma teraz chociaż z kim dyskutować bo wcześniej to już nudą wiało.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 00:22:12

  Typowy przykład jak prawda boli. Radna wskazuje na błędy wójta to od razu ją w łeb. Bo najlepiej to cicho siedzieć tak jak radny strażak. A gdzie jego córka pracuje?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 07:35:33

  Radna Mieczkowska nie wie co mówi ale wie co robi. Roozlicza Wójta z siedmiu tysięcy ale brata za dożynki i wycieczki to już nie. Dobra robota ona na wójta. Drugi Brat obsługę prawną gminy a mąż na szefa ZGK i woda w górę. Będzie rządzić jedyna słuszna rodzina. I będzie jak było. Kampanii już jest.

 • gość 2019-03-31 09:06:43

  Ciekawe dla czego radni nie zapytają skąd tak olbrzymia cena na tą hydrofornie w Srebrnym Borku. Przecież kwota za jaką jest budowana mogłaby być o kilka milionów niższa, ponad 4 miliony za taki budynek to rozpasanie a nikt o tym nie mówi.

 • gość 2019-03-31 09:18:41

  atak na panią Mieczkowską pokazuje że boicie się !!! Wszyscy słyszeli jak głupkowato tłumaczył się Cukierman. Pani Ewelino BRAWO !!! jedynie pani w tej radzie ma " jaja"

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 09:31:49

  Jakie siedem tysięcy? Sama przebudowa kuchni to dobre kilkadziesiąt tysięcy zł. A czy firma żywieniowa nie ma rodziny w Ostróżnym?

 • gość 2019-03-31 09:33:23

  gdzie w net mogę znaleźć sprawozdanie finansowe z działalności ZGK. Sp. z o.o.
  Co ukrywa Cukierman i Zadroga !

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:30:52

  Wójcie dałeś wielkie podwyżki w urzędzie. A od kiedy i czy tak samo duże dostaną podwyżki sprzątaczki w szkole.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:36:19

  Mieczkowska jako jedyna ma ,,jaja,, w radzie i w rodzinie więc kontrola działalności i wydatków GOK-u może nastąpić szybko.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 22:36:31

  To teraz skontroluje mamusie. Albo maśle kontrolę. Pewnie trzeba zacząć porządki od własnego podwórka. Jest co sprzątać.!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-01 13:39:36

  O tak Panie Wójcie. Porządki trzeba zacząć od siebie.

 • gość 2019-04-01 14:23:24

  Jak on może zacząć porządki od siebie skoro we łbie burdel w domu burdel to i w urzędzie burdel .
  Siwa skroń n tym konkretnym przypadku to nie mądrość ...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo. gotowy do zamieszkania. Nie wymaga wkładu własnego. Na dole dwa pokoje, łazienka i kuchnia z salonem...


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


sprzedam działkę

Sprzedam działkę w Miejscowości Wądołki Borowe 9E .Działka o wielkości 3000 m lub 1500 m .Zabudowa mieszkalna .Woda i prąd obok działki .W..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"