:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/03/2019 11:45

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz szósty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto osiem uchwał, w tym dotyczącą przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię.

 

VI sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 29 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przygotowywaniu kilku wniosków unijnych, w tym wniosku na budowę kanalizacji. Poinformował także o trwających przygotowaniach do złożenia wniosku na remont biblioteki (przewidywany koszt prawie 1 mln zł), a także zakończonych przygotowaniach dokumentacji dotyczącej przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej. Wójt mówił też, że prowadzone są prace dotyczące gazyfikacji Szumowa, a także że Gmina przygotowana jest do złożenia wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ponadto radni, przez aklamację, przyjęli trzy sprawozdania za ubiegły rok: z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Szumowo, z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Szumowo oraz z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Szumowie .

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Jedna z nich dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Uchwałę dotyczącą zamiaru takiego działania Rada Gminy Szumowo podjęła już miesiąc temu. Rozpoczęła ona procedurę związaną z przekształceniem – poinformowani zostali o tym zarówno rodzice, jak i Podlaski Kurator Oświaty. Projekt tej uchwały uzyskał pozytywne opinie zarówno Podlaskiego Kuratora Oświaty, jak i związków zawodowych, w związku z czym nie było przeszkód, aby Rada Gminy Szumowo mogła podjąć uchwałę przekształcającą SP w Pęchratce Polskiej w filię.

 

- „W szkole w Pęchratce Polskiej pozostanie oddział przedszkolny i klasy I-III, jak również zespół wychowania przedszkolnego, który jest niezależny od struktury szkoły. Natomiast uczniowie z klas IV-VIII będą dowożeni do Szkoły Podstawowej w Srebrnej.” - tłumaczyła sekretarz Gminy Hanna Szabłowska.

 

Inna podjęta dziś uchwała dotyczyła planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w obrębie wsi Mroczki-Stylongi. Chodziło dokładnie o cztery działki o powierzchni łącznej 10 ha. Uchwalony plan przewiduje przeznaczenie tego terenu pod wydobycie kruszywa.

 

Rada podjęła także uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu. Pozwoli ona na podpisanie szczegółowych zasad i dokładnej kwoty jaka zostanie przeznaczona na remont drogi w Paproci Dużej.

 

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawach:

:: budżetu Gminy Szumowo na 2019 rok,

:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,

:: wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych,

:: wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części na terenie Gminy Szumowo,

:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Szumowo na lata 2017-2020.


Poniżej retransmisja VI sesji Rady Gminy Szumowo.

 

          

Reklama

VI sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2019-03-29 17:21:46

  tak dalej a puszczą gminę z torbami, 5 mil kredytu , 500 tyś jeszcze na hydrofornie w Sr. Borku, a tu jeszcze kwiatek w postaci sprawozdania M-06 z którego wynika że ZGK Sp. z o.o. ma straty na wodzie na kwotę 250 tyś złotych. Czemu nie ma nigdzie informacji o wyniku finansowym spółki !! , w BIP widziałem tylko sprawozdanie za 2005 rok ale wtedy prezesem był Żebrowski a nie jak jest tam kłamliwie napisane że Zadroga. Z info. które otrzymałam wynika że spółka od momentu nastania Zadrogi ma co roku straty !!! CZY RADA GMINY MA ODWAGĘ TO SPRAWDZIĆ !?!?!?!?!?!?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 18:29:40

  Masz fałszywego informatora

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 14:05:07

  Leszcze uczcie się od szefa gminy. W filmie od 1,15 h mamy wywód ekonomisty że firma żywieniowa ma mieć się dobrze bez względu na koszty. A że ciemny lud wszystko kupi to można wciskać kit. Najwyżej gmina i rodzice dołożą by rodzinna firma z Łomży miała się dobrze. Najważniejsze że wójt nie jest winny że źle zaprojektowano i zbudowano stołówkę. Teraz dowiadujemy się że to są winni radni poprzedniej kadencji na czele z Przewodniczącą Szymańską. Hipokryzja

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 20:55:44

  Oj! Ktoś bardzo wcześnie rozpoczął kampanię wyborczą. Puszczanie bzdur na forach już mieliśmy w poprzednim roku. Boli Panią brak możliwości rządzemia? Liczne wystąpinia i kilka fakultetów nie świadczą o mądrości. Najpierw trzeba poznać temat aby dyskutować i oskarżać innych. Nie oceniaj a nie będziesz oceniany. Pani psycholog proszę o odrobinę rozsądku w tej płytkiej polityce. Mieszkańcy mają już dość tych wywodów.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 22:02:31

  Wydaje mi się że mieszkańcy są zadowoleni. W końcu ktoś walczy o ich sprawy, docieka bezsensownego rozpuszczenia naszych pieniędzy. Widać że nie została radną tylko po to by zgarnąć dietę ,wygadać się z sąsiadem i wtrąbić paczkę paluszków jak to robią inni. Mam nadzieję że pozostali radni wezmą przykład i przestaną ciągle przyklaskiwać władzy. A wójt ma teraz chociaż z kim dyskutować bo wcześniej to już nudą wiało.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 00:22:12

  Typowy przykład jak prawda boli. Radna wskazuje na błędy wójta to od razu ją w łeb. Bo najlepiej to cicho siedzieć tak jak radny strażak. A gdzie jego córka pracuje?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 07:35:33

  Radna Mieczkowska nie wie co mówi ale wie co robi. Roozlicza Wójta z siedmiu tysięcy ale brata za dożynki i wycieczki to już nie. Dobra robota ona na wójta. Drugi Brat obsługę prawną gminy a mąż na szefa ZGK i woda w górę. Będzie rządzić jedyna słuszna rodzina. I będzie jak było. Kampanii już jest.

 • gość 2019-03-31 09:06:43

  Ciekawe dla czego radni nie zapytają skąd tak olbrzymia cena na tą hydrofornie w Srebrnym Borku. Przecież kwota za jaką jest budowana mogłaby być o kilka milionów niższa, ponad 4 miliony za taki budynek to rozpasanie a nikt o tym nie mówi.

 • gość 2019-03-31 09:18:41

  atak na panią Mieczkowską pokazuje że boicie się !!! Wszyscy słyszeli jak głupkowato tłumaczył się Cukierman. Pani Ewelino BRAWO !!! jedynie pani w tej radzie ma " jaja"

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 09:31:49

  Jakie siedem tysięcy? Sama przebudowa kuchni to dobre kilkadziesiąt tysięcy zł. A czy firma żywieniowa nie ma rodziny w Ostróżnym?

 • gość 2019-03-31 09:33:23

  gdzie w net mogę znaleźć sprawozdanie finansowe z działalności ZGK. Sp. z o.o. Co ukrywa Cukierman i Zadroga !

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:30:52

  Wójcie dałeś wielkie podwyżki w urzędzie. A od kiedy i czy tak samo duże dostaną podwyżki sprzątaczki w szkole.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:36:19

  Mieczkowska jako jedyna ma ,,jaja,, w radzie i w rodzinie więc kontrola działalności i wydatków GOK-u może nastąpić szybko.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 22:36:31

  To teraz skontroluje mamusie. Albo maśle kontrolę. Pewnie trzeba zacząć porządki od własnego podwórka. Jest co sprzątać.!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-01 13:39:36

  O tak Panie Wójcie. Porządki trzeba zacząć od siebie.

 • gość 2019-04-01 14:23:24

  Jak on może zacząć porządki od siebie skoro we łbie burdel w domu burdel to i w urzędzie burdel . Siwa skroń n tym konkretnym przypadku to nie mądrość ...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"