:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/03/2019 11:45

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz szósty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto osiem uchwał, w tym dotyczącą przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię.

 

VI sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 29 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przygotowywaniu kilku wniosków unijnych, w tym wniosku na budowę kanalizacji. Poinformował także o trwających przygotowaniach do złożenia wniosku na remont biblioteki (przewidywany koszt prawie 1 mln zł), a także zakończonych przygotowaniach dokumentacji dotyczącej przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej. Wójt mówił też, że prowadzone są prace dotyczące gazyfikacji Szumowa, a także że Gmina przygotowana jest do złożenia wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ponadto radni, przez aklamację, przyjęli trzy sprawozdania za ubiegły rok: z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Szumowo, z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Szumowo oraz z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Szumowie .

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Jedna z nich dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Uchwałę dotyczącą zamiaru takiego działania Rada Gminy Szumowo podjęła już miesiąc temu. Rozpoczęła ona procedurę związaną z przekształceniem – poinformowani zostali o tym zarówno rodzice, jak i Podlaski Kurator Oświaty. Projekt tej uchwały uzyskał pozytywne opinie zarówno Podlaskiego Kuratora Oświaty, jak i związków zawodowych, w związku z czym nie było przeszkód, aby Rada Gminy Szumowo mogła podjąć uchwałę przekształcającą SP w Pęchratce Polskiej w filię.

 

- „W szkole w Pęchratce Polskiej pozostanie oddział przedszkolny i klasy I-III, jak również zespół wychowania przedszkolnego, który jest niezależny od struktury szkoły. Natomiast uczniowie z klas IV-VIII będą dowożeni do Szkoły Podstawowej w Srebrnej.” - tłumaczyła sekretarz Gminy Hanna Szabłowska.

 

Inna podjęta dziś uchwała dotyczyła planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w obrębie wsi Mroczki-Stylongi. Chodziło dokładnie o cztery działki o powierzchni łącznej 10 ha. Uchwalony plan przewiduje przeznaczenie tego terenu pod wydobycie kruszywa.

 

Rada podjęła także uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu. Pozwoli ona na podpisanie szczegółowych zasad i dokładnej kwoty jaka zostanie przeznaczona na remont drogi w Paproci Dużej.

 

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawach:

:: budżetu Gminy Szumowo na 2019 rok,

:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,

:: wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych,

:: wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części na terenie Gminy Szumowo,

:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Szumowo na lata 2017-2020.


Poniżej retransmisja VI sesji Rady Gminy Szumowo.

 

          

Reklama

VI sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2019-03-29 17:21:46

  tak dalej a puszczą gminę z torbami, 5 mil kredytu , 500 tyś jeszcze na hydrofornie w Sr. Borku, a tu jeszcze kwiatek w postaci sprawozdania M-06 z którego wynika że ZGK Sp. z o.o. ma straty na wodzie na kwotę 250 tyś złotych. Czemu nie ma nigdzie informacji o wyniku finansowym spółki !! , w BIP widziałem tylko sprawozdanie za 2005 rok ale wtedy prezesem był Żebrowski a nie jak jest tam kłamliwie napisane że Zadroga. Z info. które otrzymałam wynika że spółka od momentu nastania Zadrogi ma co roku straty !!! CZY RADA GMINY MA ODWAGĘ TO SPRAWDZIĆ !?!?!?!?!?!?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 18:29:40

  Masz fałszywego informatora

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 14:05:07

  Leszcze uczcie się od szefa gminy. W filmie od 1,15 h mamy wywód ekonomisty że firma żywieniowa ma mieć się dobrze bez względu na koszty. A że ciemny lud wszystko kupi to można wciskać kit. Najwyżej gmina i rodzice dołożą by rodzinna firma z Łomży miała się dobrze. Najważniejsze że wójt nie jest winny że źle zaprojektowano i zbudowano stołówkę. Teraz dowiadujemy się że to są winni radni poprzedniej kadencji na czele z Przewodniczącą Szymańską. Hipokryzja

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 20:55:44

  Oj! Ktoś bardzo wcześnie rozpoczął kampanię wyborczą. Puszczanie bzdur na forach już mieliśmy w poprzednim roku. Boli Panią brak możliwości rządzemia? Liczne wystąpinia i kilka fakultetów nie świadczą o mądrości. Najpierw trzeba poznać temat aby dyskutować i oskarżać innych. Nie oceniaj a nie będziesz oceniany. Pani psycholog proszę o odrobinę rozsądku w tej płytkiej polityce. Mieszkańcy mają już dość tych wywodów.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 22:02:31

  Wydaje mi się że mieszkańcy są zadowoleni. W końcu ktoś walczy o ich sprawy, docieka bezsensownego rozpuszczenia naszych pieniędzy. Widać że nie została radną tylko po to by zgarnąć dietę ,wygadać się z sąsiadem i wtrąbić paczkę paluszków jak to robią inni. Mam nadzieję że pozostali radni wezmą przykład i przestaną ciągle przyklaskiwać władzy. A wójt ma teraz chociaż z kim dyskutować bo wcześniej to już nudą wiało.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 00:22:12

  Typowy przykład jak prawda boli. Radna wskazuje na błędy wójta to od razu ją w łeb. Bo najlepiej to cicho siedzieć tak jak radny strażak. A gdzie jego córka pracuje?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 07:35:33

  Radna Mieczkowska nie wie co mówi ale wie co robi. Roozlicza Wójta z siedmiu tysięcy ale brata za dożynki i wycieczki to już nie. Dobra robota ona na wójta. Drugi Brat obsługę prawną gminy a mąż na szefa ZGK i woda w górę. Będzie rządzić jedyna słuszna rodzina. I będzie jak było. Kampanii już jest.

 • gość 2019-03-31 09:06:43

  Ciekawe dla czego radni nie zapytają skąd tak olbrzymia cena na tą hydrofornie w Srebrnym Borku. Przecież kwota za jaką jest budowana mogłaby być o kilka milionów niższa, ponad 4 miliony za taki budynek to rozpasanie a nikt o tym nie mówi.

 • gość 2019-03-31 09:18:41

  atak na panią Mieczkowską pokazuje że boicie się !!! Wszyscy słyszeli jak głupkowato tłumaczył się Cukierman. Pani Ewelino BRAWO !!! jedynie pani w tej radzie ma " jaja"

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 09:31:49

  Jakie siedem tysięcy? Sama przebudowa kuchni to dobre kilkadziesiąt tysięcy zł. A czy firma żywieniowa nie ma rodziny w Ostróżnym?

 • gość 2019-03-31 09:33:23

  gdzie w net mogę znaleźć sprawozdanie finansowe z działalności ZGK. Sp. z o.o. Co ukrywa Cukierman i Zadroga !

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:30:52

  Wójcie dałeś wielkie podwyżki w urzędzie. A od kiedy i czy tak samo duże dostaną podwyżki sprzątaczki w szkole.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:36:19

  Mieczkowska jako jedyna ma ,,jaja,, w radzie i w rodzinie więc kontrola działalności i wydatków GOK-u może nastąpić szybko.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 22:36:31

  To teraz skontroluje mamusie. Albo maśle kontrolę. Pewnie trzeba zacząć porządki od własnego podwórka. Jest co sprzątać.!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-01 13:39:36

  O tak Panie Wójcie. Porządki trzeba zacząć od siebie.

 • gość 2019-04-01 14:23:24

  Jak on może zacząć porządki od siebie skoro we łbie burdel w domu burdel to i w urzędzie burdel . Siwa skroń n tym konkretnym przypadku to nie mądrość ...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca dyskretnie.

! Poszukiwana jest zadbana 18-40 -latka, która chciałaby mieć okazję w tajemnicy, łatwo, miło i przyjemnie dorobić sobie własne Pieniądze, bez..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"