:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 17°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Szumowo radni, sesja Gminy Szumowo [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/03/2019 11:45

Radni z terenu gminy Szumowo obradowali dzisiaj po raz szósty w bieżącej kadencji. Podczas sesji przyjęto osiem uchwał, w tym dotyczącą przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię.

 

VI sesja Rady Gminy Szumowo miała miejsce dzisiaj, 29 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach udział wzięło 15 radnych.

 

Na początku Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman zdał relację ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym. Mówił między innymi o przygotowywaniu kilku wniosków unijnych, w tym wniosku na budowę kanalizacji. Poinformował także o trwających przygotowaniach do złożenia wniosku na remont biblioteki (przewidywany koszt prawie 1 mln zł), a także zakończonych przygotowaniach dokumentacji dotyczącej przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej. Wójt mówił też, że prowadzone są prace dotyczące gazyfikacji Szumowa, a także że Gmina przygotowana jest do złożenia wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Ponadto radni, przez aklamację, przyjęli trzy sprawozdania za ubiegły rok: z realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Szumowo, z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Szumowo oraz z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Szumowie .

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Jedna z nich dotyczyła przekształcenia Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej w filię Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Uchwałę dotyczącą zamiaru takiego działania Rada Gminy Szumowo podjęła już miesiąc temu. Rozpoczęła ona procedurę związaną z przekształceniem – poinformowani zostali o tym zarówno rodzice, jak i Podlaski Kurator Oświaty. Projekt tej uchwały uzyskał pozytywne opinie zarówno Podlaskiego Kuratora Oświaty, jak i związków zawodowych, w związku z czym nie było przeszkód, aby Rada Gminy Szumowo mogła podjąć uchwałę przekształcającą SP w Pęchratce Polskiej w filię.

 

- „W szkole w Pęchratce Polskiej pozostanie oddział przedszkolny i klasy I-III, jak również zespół wychowania przedszkolnego, który jest niezależny od struktury szkoły. Natomiast uczniowie z klas IV-VIII będą dowożeni do Szkoły Podstawowej w Srebrnej.” - tłumaczyła sekretarz Gminy Hanna Szabłowska.

 

Inna podjęta dziś uchwała dotyczyła planu zagospodarowania przestrzennego terenów położonych w obrębie wsi Mroczki-Stylongi. Chodziło dokładnie o cztery działki o powierzchni łącznej 10 ha. Uchwalony plan przewiduje przeznaczenie tego terenu pod wydobycie kruszywa.

 

Rada podjęła także uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu. Pozwoli ona na podpisanie szczegółowych zasad i dokładnej kwoty jaka zostanie przeznaczona na remont drogi w Paproci Dużej.

 

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawach:

:: budżetu Gminy Szumowo na 2019 rok,

:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,

:: wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych,

:: wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie ochrony przed bezdomnymi zwierzętami, prowadzenia schronisk dla bezdomnych zwierząt, a także grzebowisk i spalarni zwłok zwierzęcych i ich części na terenie Gminy Szumowo,

:: ogłoszenia tekstu jednolitego uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Szumowo na lata 2017-2020.


Poniżej retransmisja VI sesji Rady Gminy Szumowo.

 

          

Reklama

VI sesja Rady Gminy Szumowo [retransmisja] komentarze opinie

 • gość 2019-03-29 17:21:46

  tak dalej a puszczą gminę z torbami, 5 mil kredytu , 500 tyś jeszcze na hydrofornie w Sr. Borku, a tu jeszcze kwiatek w postaci sprawozdania M-06 z którego wynika że ZGK Sp. z o.o. ma straty na wodzie na kwotę 250 tyś złotych. Czemu nie ma nigdzie informacji o wyniku finansowym spółki !! , w BIP widziałem tylko sprawozdanie za 2005 rok ale wtedy prezesem był Żebrowski a nie jak jest tam kłamliwie napisane że Zadroga.
  Z info. które otrzymałam wynika że spółka od momentu nastania Zadrogi ma co roku straty !!!
  CZY RADA GMINY MA ODWAGĘ TO SPRAWDZIĆ !?!?!?!?!?!?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-29 18:29:40

  Masz fałszywego informatora

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 14:05:07

  Leszcze uczcie się od szefa gminy. W filmie od 1,15 h mamy wywód ekonomisty że firma żywieniowa ma mieć się dobrze bez względu na koszty. A że ciemny lud wszystko kupi to można wciskać kit. Najwyżej gmina i rodzice dołożą by rodzinna firma z Łomży miała się dobrze. Najważniejsze że wójt nie jest winny że źle zaprojektowano i zbudowano stołówkę. Teraz dowiadujemy się że to są winni radni poprzedniej kadencji na czele z Przewodniczącą Szymańską. Hipokryzja

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 20:55:44

  Oj! Ktoś bardzo wcześnie rozpoczął kampanię wyborczą. Puszczanie bzdur na forach już mieliśmy w poprzednim roku. Boli Panią brak możliwości rządzemia? Liczne wystąpinia i kilka fakultetów nie świadczą o mądrości. Najpierw trzeba poznać temat aby dyskutować i oskarżać innych. Nie oceniaj a nie będziesz oceniany. Pani psycholog proszę o odrobinę rozsądku w tej płytkiej polityce. Mieszkańcy mają już dość tych wywodów.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-30 22:02:31

  Wydaje mi się że mieszkańcy są zadowoleni. W końcu ktoś walczy o ich sprawy, docieka bezsensownego rozpuszczenia naszych pieniędzy. Widać że nie została radną tylko po to by zgarnąć dietę ,wygadać się z sąsiadem i wtrąbić paczkę paluszków jak to robią inni. Mam nadzieję że pozostali radni wezmą przykład i przestaną ciągle przyklaskiwać władzy. A wójt ma teraz chociaż z kim dyskutować bo wcześniej to już nudą wiało.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 00:22:12

  Typowy przykład jak prawda boli. Radna wskazuje na błędy wójta to od razu ją w łeb. Bo najlepiej to cicho siedzieć tak jak radny strażak. A gdzie jego córka pracuje?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 07:35:33

  Radna Mieczkowska nie wie co mówi ale wie co robi. Roozlicza Wójta z siedmiu tysięcy ale brata za dożynki i wycieczki to już nie. Dobra robota ona na wójta. Drugi Brat obsługę prawną gminy a mąż na szefa ZGK i woda w górę. Będzie rządzić jedyna słuszna rodzina. I będzie jak było. Kampanii już jest.

 • gość 2019-03-31 09:06:43

  Ciekawe dla czego radni nie zapytają skąd tak olbrzymia cena na tą hydrofornie w Srebrnym Borku. Przecież kwota za jaką jest budowana mogłaby być o kilka milionów niższa, ponad 4 miliony za taki budynek to rozpasanie a nikt o tym nie mówi.

 • gość 2019-03-31 09:18:41

  atak na panią Mieczkowską pokazuje że boicie się !!! Wszyscy słyszeli jak głupkowato tłumaczył się Cukierman. Pani Ewelino BRAWO !!! jedynie pani w tej radzie ma " jaja"

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 09:31:49

  Jakie siedem tysięcy? Sama przebudowa kuchni to dobre kilkadziesiąt tysięcy zł. A czy firma żywieniowa nie ma rodziny w Ostróżnym?

 • gość 2019-03-31 09:33:23

  gdzie w net mogę znaleźć sprawozdanie finansowe z działalności ZGK. Sp. z o.o.
  Co ukrywa Cukierman i Zadroga !

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:30:52

  Wójcie dałeś wielkie podwyżki w urzędzie. A od kiedy i czy tak samo duże dostaną podwyżki sprzątaczki w szkole.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 10:36:19

  Mieczkowska jako jedyna ma ,,jaja,, w radzie i w rodzinie więc kontrola działalności i wydatków GOK-u może nastąpić szybko.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-31 22:36:31

  To teraz skontroluje mamusie. Albo maśle kontrolę. Pewnie trzeba zacząć porządki od własnego podwórka. Jest co sprzątać.!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-04-01 13:39:36

  O tak Panie Wójcie. Porządki trzeba zacząć od siebie.

 • gość 2019-04-01 14:23:24

  Jak on może zacząć porządki od siebie skoro we łbie burdel w domu burdel to i w urzędzie burdel .
  Siwa skroń n tym konkretnym przypadku to nie mądrość ...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Diagnostyk Komputerowa -

Diagnostyk Komputerowa - Mechanik Pojazdowa!


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Sprzedam działki budowlane w

Sprzedam dwie działki budowlane w Woli Zambrowskiej o powierzchni 1000 M2 każda. Pierwsza przy drodze asfaltowej - 100 tyś. Druga ( bezpośrednio za..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Działka rekreacyjna 3 ary z

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Mieszkanie 2-pokojowe, 2

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


OKAZJA!!! Budynek 452m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Zatrudnię osobę na stanowisko

Poszukujemy osoby na stanowisko kelner w restauracji Impresja. Wymiar pracy: cały etat Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy:..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"