:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 1°C
powietrze Złe
Rada Miasta Zambrów radni, sesja Miasta Zambrów [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 19/02/2019 14:59

Dwudziestu radnych miejskich pochyliło się dzisiaj nad siedmioma projektami uchwał. Najbardziej dyskusyjny okazał się punkt dotyczący planów inwestycyjnych w Zambrowie na najbliższe pięć lat.

 

V sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 19 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W obradach uczestniczyło 20 radnych.

 

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzednich obrad i informacji burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego w zakresie zarządzania Miastem w okresie międzysesyjnym. 

Od czasu ostatnich obrad w styczniu br. burmistrz m.in. zatwierdził plan pracy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz ustalił wysokość cen za usługi pogrzebowe. Ponadto podpisał umowę ze Szpitalem Powiatowym w Zambrowie na realizację Programu Poprawy Zdrowia w Zakresie Rehabilitacji Leczniczej obejmującego: porady lekarskie, kinezyterapię, fizykoterapię, masaż, krioterapię, elektrolecznictwo, leczenie polem elektromagnetycznym, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo oraz hydroterapię. Burmistrz zatwierdził również listę 79 osób zakwalifikowanych do zawarcia w pierwszej kolejności umów najmu na lokale mieszkalne będące w zasobach Miasta Zambrów.

Pod koniec stycznia rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na administrowanie obiektami sportowymi przy ul. Wyszyńskiego 8 w Zambrowie w okresie 01.02.2019 – 31.01.2021, na który wpłynęła jedna oferta złożona przez ZKS Olimpia, opiewająca na kwotę 800.000 zł.

Ponadto rozstrzygnięto ograniczony pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 1,3741 ha położonej w Zambrowie przy ul. Produkcyjnej. Do przetargu przystąpiły dwa podmioty: FITNESS TRADING Robert Szulborski z siedzibą w Zambrowie przy ul. Sitarskiej 16 oraz AGRI RADROL Radosław, Małgorzata Stypułkowscy s.c. z siedzibą w Wądołkach Bućkach 24. Nabywcą przedmiotowej nieruchomości została firma AGRI RADROL Radosław, Małgorzata Stypułkowscy s.c., która zaoferowała cenę 680.000 zł (plus należny podatek VAT w wysokości 23 %, co stanowi łącznie kwotę 836.400 zł).

 

Kolejnym punktem dzisiejszej sesji były odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych lub ewentualne ich zgłoszenie. Żaden radny nie skorzystał jednak z tej możliwości i rozpoczęto głosowanie nad projektami uchwał, które dotyczyły:

:: określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty wnoszonej za dany rok za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, przewidująca 50 % bonifikaty dla osób fizycznych,

:: wyrażenia zgody na dokonanie darowizny prawa użytkowania wieczystego nieruchomości - darowizny na rzecz Skarbu Państwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku prawa użytkowania wieczystego działek gruntów nr 2039/2 i 2039/3, stanowiących własność Województwa Mazowieckiego położonych w Zambrowie stanowiących część ulicy Józefa Piłsudskiego będącej drogą krajową DK 63, a będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Zambrów,

:: ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Zambrów,

:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie naszego miasta w bieżącym roku, zgodnie z którym za odławianie i zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku odbywać się będzie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Zygmunt Dworakowski, Grażyna Jadwiga Dworakowska spółka cywilna w Radysach, sterylizacja wolno żyjących kotów i usypianie ślepych miotów odbywać się będzie w JARBANK-VET Kamil Kuleszczyk, ul. Legionowa 3 w Zambrowie oraz w Lecznicy dla zwierząt Sławomir Piotrowski - Zambrowskie Centrum Weterynaryjne, ul. Bema 2C w Zambrowie. Centrum odpowiedzialne będzie również za zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt,

:: programu współpracy Miasta Zambrów z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok,

:: zasad przyznawania i wysokości diet radnych Rady Miasta Zambrów (uchwała nie wniosła żadnych zmian kwotowych).

 

Burzliwe dyskusje wywołał projekt ustawy przedstawiający harmonogram zadań inwestycyjnych Gminy Miasto Zambrów przewidzianych do realizacji w czasie VIII kadencji, który szerzej przedstawiamy >>TUTAJ<<. Po debacie uchwała została jednak przyjęta 12 głosami „za” i 6 „wstrzymującymi się”. Dwóch radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad były sprawy różne. Głos zabrała m.in. radna Grażyna Wyszyńska, która zgłosiła problem z oświetleniem miejskim przy al. Wojska Polskiego. Ponadto radny Cezary Witkowski wspomniał o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Pileckiego z Konopnickiej, na którym notowana jest wysoka kolizyjność. Poza tym mówił o problemie psów spuszczanych ze smyczy, które stanowią realne zagrożenie dla użytkowników parku. Kwestią psów interesowały się również radne Anna Chętnik, Barbara Reinke i Anna Truchel, które pytały o lokalizację i wyposażenie wybiegu dla psów na koszarach, jego ogrodzenie i utrzymanie porządku.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej V sesji Rady Miasta Zambrów:

 

               

Reklama

V sesja Rady Miasta Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Pranie tapicerki meblowej i

Oferuję -pranie tapicerki (samochodowej,meblowej,itp...) -pranie dywanów i wykładzin. -czyszczenie różnego typu:kanap,wypoczynków,krzeseł itp....


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Instalacje Hydrauliczne, C.O,

Witam, oferuję wykonanie instalacji hydraulicznych w pełnym zakresie, instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych z nadzorem kierowniczym,..


Zatrudnię kierowce C+E

Zatrudnię kierowcę C+E transport międzynarodowy, jazda z naczepą firanką. tel. 666328277


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


VW PASSAT B6

Sprzedam ładnego, bardzo bogato wyposażonego Passata B6 z grudnia 2007roku z rewelacyjną automatyczną skrzynią biegów DSG. Samochód regularnie..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Nasze ośrodki: Łomża, Zambrów, Wysokie Mazowieckie, Czyżew , Jedwabne..


Sprzedam Skode Fabie 1.2TSI

Sprzedam Skode Fabie 1.2 TSI 86km, rok produkcji 2014 przebieg 110000, klimatyzacja, elektryczne szyby. Stan idealny, silnik dynamiczny, bardzo małe..


Sprzedam mieszkanie

Mieszkanie trzypoziomowe na Osiedlu Wschód w Zambrowie (ul. Wyszyńskiego) o łącznej powierzchni 110 m2; 85,80 m2 powierzchnia mieszkalna, 12,70 m2..


Działka rolno-budowlana 1,70

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Zaginął pies . Nagroda za

Szukamy zaginionego psa . Naroda!!!!!


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Usługi Minikoparką

Kompleksowe Usługi Minikoparką Szybko i solidnie. Polecam i Zapraszam. tel. 728 349 576


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE CENY..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Działka 8230m2, Głębocz

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat zambrowski...


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało potrzebna? Możliwe, że w ogóle nie ma wokół Ciebie prawdziwie życzliwego i..


Zgubiono prawo jazdy, nagroda

Zgubiono prawo jazdy. Nagroda gwarantowana 517315233


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


Praca w lokalu

Przyjmiemy do pracy dwie osoby w Pizzerii Perfetto do pracy na kuchni oraz do wypieku pizzy. Praca na stałe - umowa o pracę na pełen etat. Po więcej..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Handlowiec - sprzedawca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


ARDOM – solidne okna, drzwi,

Okna - PCV, aluminiowe, drewniane, dachowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, bramy garażowe, rolety zewnętrzne i wewnętrzne, moskitiery, parapety..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu ok 6% -granulacja 8mm-25mm -zawartość siarki 0,45% Transport HDS lub winda.Warunki..


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"