:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 13°C
powietrze B. dobre
Rada Miasta Zambrów radni, sesja Miasta Zambrów [retransmisja] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 19/02/2019 14:59

Dwudziestu radnych miejskich pochyliło się dzisiaj nad siedmioma projektami uchwał. Najbardziej dyskusyjny okazał się punkt dotyczący planów inwestycyjnych w Zambrowie na najbliższe pięć lat.

 

V sesja Rady Miasta Zambrów odbyła się dzisiaj, 19 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W obradach uczestniczyło 20 radnych.

 

Sesja rozpoczęła się od przyjęcia protokołu z poprzednich obrad i informacji burmistrza Kazimierza Dąbrowskiego w zakresie zarządzania Miastem w okresie międzysesyjnym. 

Od czasu ostatnich obrad w styczniu br. burmistrz m.in. zatwierdził plan pracy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz ustalił wysokość cen za usługi pogrzebowe. Ponadto podpisał umowę ze Szpitalem Powiatowym w Zambrowie na realizację Programu Poprawy Zdrowia w Zakresie Rehabilitacji Leczniczej obejmującego: porady lekarskie, kinezyterapię, fizykoterapię, masaż, krioterapię, elektrolecznictwo, leczenie polem elektromagnetycznym, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo oraz hydroterapię. Burmistrz zatwierdził również listę 79 osób zakwalifikowanych do zawarcia w pierwszej kolejności umów najmu na lokale mieszkalne będące w zasobach Miasta Zambrów.

Pod koniec stycznia rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na administrowanie obiektami sportowymi przy ul. Wyszyńskiego 8 w Zambrowie w okresie 01.02.2019 – 31.01.2021, na który wpłynęła jedna oferta złożona przez ZKS Olimpia, opiewająca na kwotę 800.000 zł.

Ponadto rozstrzygnięto ograniczony pisemny przetarg ofertowy na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 1,3741 ha położonej w Zambrowie przy ul. Produkcyjnej. Do przetargu przystąpiły dwa podmioty: FITNESS TRADING Robert Szulborski z siedzibą w Zambrowie przy ul. Sitarskiej 16 oraz AGRI RADROL Radosław, Małgorzata Stypułkowscy s.c. z siedzibą w Wądołkach Bućkach 24. Nabywcą przedmiotowej nieruchomości została firma AGRI RADROL Radosław, Małgorzata Stypułkowscy s.c., która zaoferowała cenę 680.000 zł (plus należny podatek VAT w wysokości 23 %, co stanowi łącznie kwotę 836.400 zł).

 

Kolejnym punktem dzisiejszej sesji były odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych lub ewentualne ich zgłoszenie. Żaden radny nie skorzystał jednak z tej możliwości i rozpoczęto głosowanie nad projektami uchwał, które dotyczyły:

:: określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty wnoszonej za dany rok za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, przewidująca 50 % bonifikaty dla osób fizycznych,

:: wyrażenia zgody na dokonanie darowizny prawa użytkowania wieczystego nieruchomości - darowizny na rzecz Skarbu Państwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku prawa użytkowania wieczystego działek gruntów nr 2039/2 i 2039/3, stanowiących własność Województwa Mazowieckiego położonych w Zambrowie stanowiących część ulicy Józefa Piłsudskiego będącej drogą krajową DK 63, a będących w użytkowaniu wieczystym Gminy Miasto Zambrów,

:: ustalenia kryteriów wraz z liczbą punktów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Zambrów,

:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie naszego miasta w bieżącym roku, zgodnie z którym za odławianie i zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku odbywać się będzie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Zygmunt Dworakowski, Grażyna Jadwiga Dworakowska spółka cywilna w Radysach, sterylizacja wolno żyjących kotów i usypianie ślepych miotów odbywać się będzie w JARBANK-VET Kamil Kuleszczyk, ul. Legionowa 3 w Zambrowie oraz w Lecznicy dla zwierząt Sławomir Piotrowski - Zambrowskie Centrum Weterynaryjne, ul. Bema 2C w Zambrowie. Centrum odpowiedzialne będzie również za zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt,

:: programu współpracy Miasta Zambrów z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok,

:: zasad przyznawania i wysokości diet radnych Rady Miasta Zambrów (uchwała nie wniosła żadnych zmian kwotowych).

 

Burzliwe dyskusje wywołał projekt ustawy przedstawiający harmonogram zadań inwestycyjnych Gminy Miasto Zambrów przewidzianych do realizacji w czasie VIII kadencji, który szerzej przedstawiamy >>TUTAJ<<. Po debacie uchwała została jednak przyjęta 12 głosami „za” i 6 „wstrzymującymi się”. Dwóch radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

 

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad były sprawy różne. Głos zabrała m.in. radna Grażyna Wyszyńska, która zgłosiła problem z oświetleniem miejskim przy al. Wojska Polskiego. Ponadto radny Cezary Witkowski wspomniał o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Pileckiego z Konopnickiej, na którym notowana jest wysoka kolizyjność. Poza tym mówił o problemie psów spuszczanych ze smyczy, które stanowią realne zagrożenie dla użytkowników parku. Kwestią psów interesowały się również radne Anna Chętnik, Barbara Reinke i Anna Truchel, które pytały o lokalizację i wyposażenie wybiegu dla psów na koszarach, jego ogrodzenie i utrzymanie porządku.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej V sesji Rady Miasta Zambrów:

 

               

Reklama

V sesja Rady Miasta Zambrów [retransmisja] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Działka rekreacyjna 3 ary z

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Diagnostyk Komputerowa -

Diagnostyk Komputerowa - Mechanik Pojazdowa!


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11m2. Przedpokój, 2 pokoje, kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej. Po więcej informacji..


OKAZJA!!! Budynek 452m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 2-pokojowe, 2

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam działki budowlane w

Sprzedam dwie działki budowlane w Woli Zambrowskiej o powierzchni 1000 M2 każda. Pierwsza przy drodze asfaltowej - 100 tyś. Druga ( bezpośrednio za..


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"