:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C bezchmurnie

Uwaga na oszustów! Dzisiaj próbują w Zambrowie!

policja, Uwaga oszustów! Dzisiaj próbują Zambrowie! - zdjęcie, fotografia

„Wnuczek” lub „syn”, biorący udział w wypadku, musi wpłacić pieniądze w celu uniknięcia odpowiedzialności, więc… dzwoni do „babci”, „dziadka” lub „rodziców”. To scenariusz oszustów, którzy dzisiaj próbują wyłudzić pieniądze w Zambrowie.

 

Trzy zgłoszenia próby oszustw odnotowali dzisiaj, 2 sierpnia zambrowscy policjanci. Do starszych osób dzwoni mężczyzna twierdząc raz, że jest wnuczkiem, innym razem synem, który jest sprawcą wypadku i potrzebuje pieniędzy w celu uniknięcia odpowiedzialności. W ten sposób próbuje wyłudzić środki od nieświadomych niczego mieszkańców Zambrowa.

 

Policja apeluje o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. Mundurowi proszą również, aby uwrażliwiać na ten problem swoich najbliższych – rodziców, dziadków, przyjaciół czy sąsiadów, by nie stali się kolejnymi ofiarami tego rodzaju przestępstw. 

W sytuacjach tych niezbędne jest stosowanie kilku podstawowych zasad: ograniczone zaufanie, nie wpuszczanie do swoich mieszkań osób nieznajomych, unikanie podejrzanie korzystnych ofert, a zwłaszcza takich, które wiążą się z koniecznością podpisywania dokumentów, wpłatą zaliczki, czy też przekazaniem swoich oszczędności. 

Policjanci apelują, aby w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że mamy do czynienia z oszustem, natychmiast powiadomić policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.


Uwaga na oszustów! Dzisiaj próbują w Zambrowie! komentarze opinie

 • gość 2018-08-02 22:18:33

  nie dzwoncie na ten nr

 • gość 2018-08-02 22:18:57

  nie dzwoncie na ten nr 997

 • paprodziad 2018-08-03 09:46:33

  Tiaaa taki to własnie jest nasz podeszły wiekiem elektorat PiS. Niby doświadczeni życiem, niby mądrzy i rozrtropni, niby głęboko wierzący i kierujący się w życiu zasadami, a wierzą byle dzieciakowi, który im wciska kit, że ich wnuczek potrzebuje parę koła na opłacenie jakichś wyimaginowanych kosztów za wypadek itp. Ech żal... żal, że mamy tak łatwowierną starszyznę. Wierzą facetom w sukienkach i lipnym wnuczkom. I jedni, i drudzy robią ich na grubą kasę. :/

 • gość 2018-08-03 15:23:59

  a mi jest żal Ciebie że wierzysz w bajki PO i PSL, okradali kraj przez tyle lat, pewnie masz swoich starych rodziców esbeków, którzy też wierzą w bajki PO

 • paprodziad 2018-08-03 21:36:10

  Ludzi tracących dobytek życia żałuj, a nie mnie. Ja mam sie dobrze mimo, żem starej daty ubek. Z drugiej strony trzymają babiny pod kalesonami tysiączki i niewiele z nich pożytku. A taki dzieciak szybko kasę spożytkuje napędzając nimi gospodarkę. Niby nielegalne, a jednak ku uciesze państwa.

Dodajesz jako: Zaloguj się