:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Uwaga na marznące opady

meteo, Uwaga marznące opady - zdjęcie, fotografia

Dziś na terenie całego województwa może być ślisko. Meteorolodzy ostrzegają przed opadami marznącego deszczu powodującymi gołoledź.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku dziś wprowadziło 1. stopień zagrożenia związany z prognozowanymi marznącymi opadami.

- „Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu, powodujących gołoledź.” - informuje dyżurny synoptyk Barbara Jakubowska.

Opady mogą wystąpić na terenie całego województwa podlaskiego dzisiaj (czwartek, 2 lutego) od godziny 9:00 do godziny 15:00. Strefa opadów marznących przemieszczać się będzie z południa na północ województwa i będzie towarzyszyć opadom śniegu.

Opady marznącego deszczu ze śniegiem są bardzo zdradliwe, ponieważ w odróżnieniu od zamieci śnieżnych gdzie pokrywa śnieżna utrudniająca poruszanie się jest dobrze widoczna, w tym przypadku na pozór „czarna jezdnia” pokryta cienką, niewidoczną warstwą lodu jest bardzo śliska.

Polecamy:
:: Nadal będzie zimno!
:: Synoptycy ostrzegają: jeszcze będzie wiało!
:: Uwaga ślisko!
:: Zima w Zambrowie. Uwaga! Ślisko na drogach [foto]
:: Uwaga! Będzie ślisko!
:: Nadal będzie padać

Uwaga na marznące opady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się