:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  16°C bezchmurnie

Uwaga na marznące opady

meteo, Uwaga marznące opady - zdjęcie, fotografia

Drogi mogą być dziś jeszcze bardziej śliskie niż ostatnio. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami. Taka pogoda jest jeszcze bardziej zdradliwa dla kierowców i pieszych niż śnieżyca.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku dziś rano wprowadził pierwszy stopień zagrożenia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami.

Wg prognoz dziś (środa, 24 stycznia) w godzinach od 10:00 do 20:00 w województwie podlaskim przewiduje się wystąpienie opadów śniegu z deszczem, marznącego deszczu lub mżawki.

W wyniku takiej pogody możemy spodziewać się gołoledzi i oblodzenia dróg, które skutkować mogą trudnościami komunikacyjnymi, utrudnienia w ruchu pieszych oraz uszkodzeniami drzewostanu i linii napowietrznych.

Opady marznącego deszczu ze śniegiem są bardzo zdradliwe, ponieważ w odróżnieniu od zamieci śnieżnych gdzie pokrywa śnieżna utrudniająca poruszanie się jest dobrze widoczna, w tym przypadku na pozór „czarna jezdnia” pokryta cienką, niewidoczną warstwą lodu jest bardzo śliska.

Polecamy:
:: Ostrzeżenie: bardzo trudne warunki na drogach [foto]
:: Może być ślisko!
:: Najkrótszy dzień w roku i początek astronomicznej zimy
:: Uwaga oblodzenia!
:: Początek zimy w Zambrowie. Spadł pierwszy śnieg
:: Uwaga oblodzenia!
:: Uwaga! Będzie ślisko!

Uwaga na marznące opady komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org