:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C pochmurno z przejaśnieniami

Uwaga na fałszywe e-maile z informacją o terminie i wysokości zwrotu podatku PIT

komunikat, Uwaga fałszywe maile informacją terminie wysokości zwrotu podatku - zdjęcie, fotografia

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku przestrzega przed fałszywymi e-mailami, w których znajduje się informacja dotycząca otrzymania „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”. Nadawcy wiadomości chcą wyłudzić od adresatów wrażliwe dane, w tym numer karty kredytowej i hasło do poczty.

Od kilku dni Ministerstwo Finansów oraz urzędy skarbowe dostają zgłoszenia podatników o otrzymaniu podejrzanych wiadomości e-mail. Do użytkowników poczty elektronicznej trafiają wiadomości dotyczące otrzymania „zwrotu pieniędzy za ostatni rachunek podatkowy”. Warunkiem ma być uzupełnienie formularza elektronicznego na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Należy mieć się jednak na baczności. Wszystkie tego rodzaju wiadomości e-mail są fałszywe i służą wyłącznie wyłudzeniu danych osobowych, hasła do logowania do poczty elektronicznej, a także – danych do karty kredytowej!

Do wiadomości dołączony jest załącznik o nazwie DYREKCJA GENERALNA FINANSA PUBLICZNA.pdf, który udaje oficjalną korespondencję urzędową.

W pliku nie stwierdzono obecności żadnego znanego kodu złośliwego, jednak Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku zaleca, aby go nie otwierać.

Poniżej przedstawiamy wygląd przykładowych treści wiadomości e-mail.


Do wiadomości dołączony jest plik PDF udający oficjalną korespondencję urzędową:


Polecamy:
:: Uwaga na fałszywe e-maile rzekomo przesyłane przez KAS
:: Wpadł na podatkowym oszustwie
:: Uwaga na internetowych oszustów
:: Podlaska KAS rozbiła grupę wyłudzającą podatek VAT
:: Kolejne nielegalne automaty zlikwidowane
:: Podlaska KAS udaremniła rekordowy przemyt papierosów
:: Zlikwidowali nielegalne automaty do gier

Uwaga na fałszywe e-maile z informacją o terminie i wysokości zwrotu podatku PIT komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się