:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C słabe opady deszczu

Uwaga! Mikołaje na ulicach Zambrowa!

świąteczne, Uwaga! Mikołaje ulicach Zambrowa! - zdjęcie, fotografia

Uwaga! Na ulicach naszego miasta pojawili się dzisiaj Mikołaje. Ubrani są w czerwone kurtki, spodnie i czapki. Cecha charakterystyczna - długa, biała broda i worek z prezentami. Ktokolwiek widział Mikołaja i otrzymał od niego upominek - to znak, że w ostatnim roku był grzeczny.

Dziś 6 grudnia - mikołajki. Dzień ten jest pierwszą okazją przed świętami, aby obdarować najbliższych drobnymi prezentami. Po ulicach naszego miasta spacerują dzisiaj Mikołaje i rozdają upominki grzecznym dzieciom i dorosłym. Odwiedzili również naszą Redakcję!

Mikołaje – wolontariusze z zambrowskiego Caritasu wraz z opiekunką Barbarą Reinke, oprócz obdarowywania napotkanych grzecznych mieszkańców, odwiedzili różne instytucje i placówki w Zambrowie. Dużą radość sprawili dzieciom przebywającym w szpitalu, wręczając im drobne prezenty i słodkości. Nawet dorośli pacjenci cieszyli się z takich wyjątkowych gości. Nic w tym dziwnego, przecież na ten dzień przez cały rok czekają z niecierpliwością nie tylko najmłodsi.

Warto dodać, że pedagog, samorząd uczniowski na czele z Bartoszem Gerguszewiczem, przewodnicząca koła wolontariatu Martyna Zalewska wraz z wychowawcami i nauczycielami z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie obdarowali dzieci w Ośrodku Wsparcia Rodziny paczkami.

Święto Mikołaja znają wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. Postać Świętego według statystyk uznawana jest za jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Jest to mężczyzna w starszym wieku z długą brodą, ubrany w czerwony strój oraz czarne buty. Jest zwiastunem prezentów. Na stałe zamieszkuje na biegunie północnym w Laponii. Tam wraz z elfami produkuje przez cały rok prezenty, które w niewyjaśniony sposób rozwozi w jedną noc wszystkim dzieciom i dorosłym na całym świecie. Jest to możliwe dzięki niepowtarzalnym saniom i wyjątkowym reniferom.

Dzień św. Mikołaja, potocznie nazywany „mikołajkami”, jest świeckim dniem obchodzonym na cześć św. Mikołaja - biskupa z Miry, który postanowił rozdać swój majątek osobom biednym. Urodził się on w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Od młodych lat odznaczał się pobożnością i wstąpił na drogę duchowną. Po śmierci rodziców otrzymał dość pokaźny spadek, który w całości przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Mimo wyświęcenia na biskupa pozostał człowiekiem niezwykle skromnym i wszystkimi posiadanymi dobrami obdzielał innych. Jak głosi legenda, dary podsuwał anonimowo, stąd tradycja podkładania prezentów, w tajemnicy przed obdarowanym.

Dla tych dzieci, które jeszcze nie zdążyły wysłać listu do Świętego Mikołaja z prośbą o swoje wymarzone prezenty, podajemy adres zamieszkania starszego Pana. Jeżeli listy trafią na pocztę jeszcze w tym tygodniu, na pewno dotrą przed Wigilią do skrzynki Mikołaja.

:: do Drøbak w południowej Norwegii:
Julenissen’s Postkontor, Torget 4,
1440 Drøbak, Norwegia

:: do Rovaniemi w Finlandii:
Santa Claus, Arctic Circle,
96930 Rovaniemi, Finlandia

Polecamy:
:: Święty Mikołaj zawitał do „Biedronek” [foto]
:: Uwaga! Mikołaje na ulicach Zambrowa!
:: Warsztaty bożonarodzeniowe w MP6


Uwaga! Mikołaje na ulicach Zambrowa! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org