:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Uroczysty jubileusz 25-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie [foto]

kultura_, Uroczysty jubileusz lecia Państwowej Szkoły Muzycznej Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia
26/04/2014 00:00

Z udziałem zaproszonych gości oraz byłych i obecnych nauczycieli i uczniów Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie świętowała 25-lecie swego istnienia. Były gratulacje i jubileuszowy koncert.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego od 25 lat pełni ważną rolę w upowszechnianiu kultury muzycznej na terenie miasta Zambrów i całego naszego powiatu. Uczy mieszkańców nie tylko obcowania z muzyką, zapewniając miło spędzony czas, ale przede wszystkim cierpliwości i sumiennej pracy, co stanowi ważną rolę w procesie kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży oraz wywiera wielki wpływ na kształtowanie charakterów i osobowości młodych ludzi.

Wczoraj, 25 kwietnia zambrowska Szkoła Muzyczna obchodziła jubileusz 25-lecia swego istnienia. Z tej okazji o godzinie 16.00 sala widowiskowo-kinowa Centrum Kultury w Zambrowie wypełniła się po brzegi gośćmi i muzykami, uczniami i nauczycielami, rodzicami i absolwentami - jednym słowem przyjaciółmi szkoły, którzy w tym uroczystym dniu chcieli być razem, by świętować tak ważne wydarzenie. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Marek Adam Komorowski, władze samorządowe powiatu zambrowskiego, gminy Zambrów i Szumowo oraz Miasta Zambrów, Szepietowo i Czyżew. Obecny był także Dziekan Dekanatu Zambrowskiego ks. prał. dr Jerzy Samsel i proboszcz parafii pw. Józefa Rzemieślnika w Zambrowie ks. prał. Marian Olszewski, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Daniel Dramowicz, przedstawiciele Muzeum Przyrody w Drozdowie, przedstawiciele służb mundurowych, szkół muzycznych oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

W tym uroczystym dniu wręczono wiele nagród i odznaczeń. Na wniosek Wojewody Podlaskiego za zasługi w promowaniu edukacji muzyczno-kulturalnej „Złotym Krzyżem Zasługi” uhonorowano dyrektora PSM Krzysztofa Witkowskiego, natomiast „Srebrny Krzyż Zasługi” otrzymali: Elżbieta Bagińska i Mariola Zalewska. Oprócz tego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Medalem Złotym za Długoletnią Służbę” odznaczeni zostali: Krzysztof Witkowski i Ignacy Płoński. Z kolei „Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę” uhonorowano: Małgorzatę Trochę, Andrzeja Sokołowskiego i Wiesława Saniewskiego. Odznaczenia te zostały nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Ponadto Krzysztof Witkowski otrzymał nagrodę dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce.

Następnym punktem obchodów była „historyczna wędrówka”, będąca niejako podsumowaniem 25- letniej działalności szkoły. Poprzez projekcję filmu przywołano wspomnienia z dawnych lat, zdjęcia pedagogów oraz absolwentów szkoły.

Wczorajszego wieczoru nie obyło się także bez kwiatów, drobnych upominków i życzeń od przedstawicieli władz i zaproszonych gości. Pod adresem szkoły skierowanych zostało wiele miłych słów i wyrazów uznania za twórczą edukację artystyczną młodych pokoleń.

- „Muzyka wypełnia człowieka od stóp do głów, wypełnia nasze emocje, nasze serca, uczy nas ciężkiej pracy, uczy nas empatii do innych ludzi i kultury. Za tę pracę chciałbym dziś podziękować panu dyrektorowi.” - mówił Wojewoda Podlaski Maciej Żywno.

- „Szkoła Muzyczna w Zambrowie przez te 25 lat zrobiła dużo dobrego dla naszego miasta. Stanowi doskonałą wizytówkę i wpisała się na dobre do historii Zambrowa. Przez te 25 lat szkoła pracowała usilnie na swój autorytet, na swój prestiż i swoją wysoką pozycję w naszym regionie. Jest to zasługa zarówno byłego dyrektora pana Mieczysława Brysacza, jak i aktualnego pana Krzysztofa Witkowskiego, Rady Pedagogicznej, pedagogów, pracowników administracji i pracowników tej szkoły (…) Trzeba podkreślić, że ta szkoła nie zamyka się w swoich murach, a wychodzi na zewnątrz w Polsce, a nawet Europie. Przykładem tego są dwa konkursy: gitarowy i fortepianowy, które odbywają się w Zambrowie co dwa lata. Przyjeżdżają na nie uczestnicy z całej Polski i Europy.” - zaznaczał burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

Po części oficjalnej odbył się uroczysty jubileuszowy koncert. Wystąpili aktualni uczniowie szkoły: Maria Godlewska, Weronika Kalupa, Weronika Zach, Wiktoria Baczewska, Gabriela Majchrzak, Anna Węgrowska, Natalia Wojciechowska, Kamila Pietranik i Mateusz Gierałtowski. Przed publicznością zaprezentowały się także trzy grupy rytmiki prowadzone przez Joannę Kłos, zespół akordeonowy prowadzony przez Damiana Krawczewskiego oraz zespół instrumentalny „Camerata” prowadzony przez Mariolę Zalewską. Na scenie pojawili się również utalentowani absolwenci PSM w Zambrowie: Małgorzata Marczyk, Katarzyna Szymkowiak, Rafał Gontarski, Joanna Prykiel, Dominika Wiśniewska i Łukasz Saniewski. Zwieńczeniem koncertu był występ duetu fortepianowego składającego się z obecnych nauczycieli: Jolanty Terleckiej i Adama Januszkiewicza.

Trochę historii ...
W 1980 roku decyzją Ministra Kultury i Sztuki została powołana w Zambrowie Filia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łomży. Utworzenie państwowej placówki kształcenia muzycznego było wielkim sukcesem miejscowych działaczy kultury. Początkowy okres działalności filii nie był łatwy, ponieważ placówka nie posiadała własnej bazy lokalowej. Korzystała z pomieszczeń Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Zakładowego Domu Kultury „RELAX”. Dopiero w 1983 roku, po długich staraniach filia otrzymała własny lokal przy ul. Białostockiej 17.

Budynek wybudowany przez Niemców podczas II wojny światowej, w którym po wojnie jeszcze długo mieściła się rosyjska placówka wojskowa (stąd nazwa lokalna „rosyjska ambasada”) został przystosowany do potrzeb szkoły. Obiekt nie posiadał jednak sali koncertowej, pomieszczeń sanitarnych, a także właściwego ogrzewania. Niemniej jednak posiadanie własnego lokalu umożliwiało dalszy rozwój filii.

Od roku 1985 rozpoczęły się starania o usamodzielnienie filii, które zakończyły się dopiero w 1989 roku. W ciągu 8 lat istnienia filię ukończyło 33 absolwentów.

1 stycznia 1989 roku decyzją Wojewody Łomżyńskiego została powołana Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zambrowie. Przekształcenie filii w samodzielną szkołę muzyczną miało przełomowe znaczenie dla jej dalszego rozwoju. Usprawniło to przede wszystkim kierowanie szkołą, jak również podniosło jej rangę w środowisku lokalnym. Przejęty przez szkołę budynek filii przy ul. Białostockiej 17 stał się za ciasny, a brak sali koncertowej oraz odpowiednich warunków w pomieszczeniach dydaktycznych uniemożliwiał dalszy rozwój placówki.

W wyniku starań dyrekcji szkoły, w 1990 roku przekazano placówce budynek po byłym Komitecie PZPR w Zambrowie. Uzyskany budynek przy Alei Wojska Polskiego 4, po przeprowadzeniu kilku niezbędnych remontów, został przystosowany do wymogów szkolnictwa muzycznego. Zaś jego położenie w centrum miasta stwarza optymalne warunki dla uczniów i rodziców. Poprawa warunków lokalowych znacząco wpłynęła na rozwój placówki. Powstały nowe klasy instrumentalne. Szkoła rozpoczęła działalność koncertową w środowisku. Do tradycji należą koncerty z okazji świąt państwowych, nowego roku, koncerty dla szkół i przedszkoli.

W X rocznicę powstania Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Zambrowie, na wspólny wniosek dyrekcji, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, Minister Kultury i Sztuki nadał szkole zaszczytne imię wybitnego kompozytora Witolda Lutosławskiego. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 22 stycznia 1999 roku w sali koncertowej szkoły.

Uczniowie szkoły w coraz większym stopniu i z coraz większym powodzeniem biorą udział w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Wielu absolwentów kontynuuje naukę w szkołach muzycznych wyższego stopnia.

Doceniając kulturotwórczą rolę szkoły w środowisku - Burmistrz Miasta Zambrów przyznał szkole w 2001 roku Nagrodę I stopnia - Złotego Żubra - w dziedzinie upowszechniania kultury.

W 2004 i 2005 roku dokonano remontu zewnętrznego budynku szkoły, a także uporządkowano jego otoczenie. W listopadzie 2005 roku szkoła zakupiła wysokiej klasy fortepian marki KAWAI z XV Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wczorajszej uroczystości i jubileuszowego koncertu w Centrum Kultury.

Pełna fotorelacja dostępna bez logowania na naszym profilu społecznościowym

Polecamy:
:: Kino Zambrów - repertuar [24 kwietnia - 2 maja]
:: Trzy wieczory z Leonardo DiCaprio
:: Najpiękniejsze pisanki zostały nagrodzone
:: Wyniki IX Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego i recital Marcina Kozła [foto]
:: Pisanki gotowe na wielkanocny stół [foto]
:: Palmy Wielkanocne nagrodzone
:: Konkurs recytatorski rozstrzygnięty [foto]
:: Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpił w Zambrowie [foto]
:: Rękodzielnicze pasje Wiesławy Bańkowskiej [foto]
:: Koncert w Filharmonii Łomżyńskiej - wyniki konkursu dla czytelników
:: Znana pisarka w Szumowie
:: Nowy teledysk zespołu Masters i Jago Young

Reklama

Uroczysty jubileusz 25-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Zambrowie [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest wymagane..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Rower CANNONDALE

Sprzedam rower aluminiowy CANNONDALE, Koła 26", oświetlenie, licznik. Osprzęt SHIMANO, Stan bdb


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

poszukuję opiekunki/niani do

Szukam dziewczyny/kobiety do opieki nad 1,5 rocznym dzieckiem. Odpowiedzialnej, sumiennej z odpowiednim podejściem do dzieci. Osoby, które chciałby..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"