:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Uroczystość 40-lecia filharmonii łomżyńskiej

muzyka koncerty, Uroczystość lecia filharmonii łomżyńskiej - zdjęcie, fotografia

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży obchodzi 40-lecie powstania. Zapraszamy na uroczysty koncert.

 

W czwartek, 11 października 2018 roku o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się Uroczysty Koncert z okazji jubileuszu 40-lecia Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Jako solistka wystąpi Agata Szymczewska, laureatka I nagrody w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Orkiestrę Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki.

 

Agata Szymczewska, o której londyński The Times napisał: „Gra z powagą, opanowaniem i mądrością muzyczną ponad swój wiek, brzmiąc momentami jak płomienna młoda Ida Haendel”, należy do wąskiego grona najwybitniejszych polskich skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. Od zdobycia I nagrody, Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje .

 

W programie koncertu dzieła Witolda Lutosławskiego, II Koncert Skrzypcowy d-moll Henryka Wieniawskiego oraz VII Symfonia A-dur Ludwiga van Beethovena.

 

Koncert odbędzie się w czwartek, 11 października o godzinie 18:30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, ul. Sadowa 12A.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!


Uroczystość 40-lecia filharmonii łomżyńskiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się