:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C bezchmurnie

Udany wypoczynek na nartach [foto]

rekreacja wypoczynek, Udany wypoczynek nartach [foto] - zdjęcie, fotografia

Dzieci, młodzież i osoby dorosłe z Zambrowa w ferie zimowe wzięli udział w obozie narciarskim. To już kolejny udany wypad w góry.

Młodzież z Zambrowa kolejny raz mogła uczestniczyć w obozie narciarskim zorganizowanym przez parafię pw. Trójcy Przenajświętszej. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był ks. Robert Czeladko. W górach młodzież spędziła 7 dni (od 29 stycznia do 4 lutego).

W obozie wzięło udział 60 osób. Wszyscy spędzili mile czas na świeżym powietrzu pośród gór, lasów i pięknego Podhala pokrytego białą puszystą warstwą śniegu.

W trakcie pobytu nie zabrakło różnych atrakcji, m.in. wycieczek do Zakopanego, sanktuarium na Olczy „Cudownego Medalika”, na baseny termalne, ogniska czy koncert zespołu góralskiego. Ponadto dzieci i młodzież codziennie uprawiali sporty zimowe – zjazdy na nartach i snowboard. Na miejscu była możliwość skorzystania z porad kwalifikowanego instruktora Rafała Antosa, zajmującego się na co dzień nauczaniem wychowania fizycznego w jednej ze szkół w Zambrowie.

Bardzo ważnym celem wyjazdu było pogłębienie życia wewnętrznego z Bogiem poprzez modlitwę, Eucharystię, dyskusje. Każdego dnia ks. Robert Czeladko sprawował Eucharystię, kierował Słowo Boże, służył sakramentem pokuty i pojednania. Wielkim zaciekawieniem cieszyły się wieczory pogodne, na których nie brakowało wesołej, radosnej atmosfery. Każdy dzień opierał się na konkretnym temacie z zakresu miłości miłosiernej. Nie zabrakło szkoły liturgii prowadzonej przez Mateusza Płotczyka oraz licznych konkursów dotyczących liturgii, a także szkoły śpiewów. Wielką rolę odegrali także opiekunowie - Urszula Krajewska, Beata Czeladko, Przemysław Maliszewski, Mariusz Kuczyński oraz Żaneta i Waldemar Zawistowscy. To oni troszczyli się o bezpieczeństwo na stokach i tworzyli miłą atmosferę.

Obóz był wspaniałą przygodą. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników i opiekunów.

Wyjazd w góry z parafią „Trójcy” nie doszedłby do celu, gdyby nie pomoc lokalnych samorządów. Za pośrednictwem naszego portalu ks. Robert Czeladko szczególne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Zambrów Kazimierza Dąbrowskiego i Wójta Gminy Zambrów Jarosława Kosa, a także do dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 5 w Zambrowie Andrzeja Szeligowskiego.

Polecamy:
:: Udane ferie z Caritas
:: Spędzili ferie w Beskidach [foto]
:: Tak mijają ferie zimowe w Zambrowie [foto+video]
:: Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej poleca ciekawe lektury na ferie
:: Uczniowie „Czwórki” na nartach
:: Spędź ferie w Rutkach-Kossakach na sportowo
:: Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe. Inspektor sanitarny radzi
:: Ferie z książką, czyli co czytać w zimowe dni

Udany wypoczynek na nartach [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org