:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

18°C rozproszone chmury

Udany koszykarski sezon w „Czerwoniaku”

Tegoroczny sezon koszykarski w ZS1 był wyjątkowo wyczerpujący. Zarówno koszykarze, jak i koszykarki wykazali się dużą wolą walki, które zaowocowały dobrymi wynikami. Dziewczęta, po dziesięcu latach przerwy, wróciły na boisko walcząc w Wojewódzkich Mistrzostwach.

Drużyna chłopców z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie zajęła III miejsce w I lidze w sezonie zasadniczym. Dało to zawodnikom „Czerwoniaka” możliwość udziału w Finale Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych. Oprócz zambrowskiej reprezentacji w finale wystąpiły zespoły: IV LO Białystok, ZSM CKP2 Białystok i ZSE Białystok. W pierwszym finałowym meczu koszykarze z zambrowskiej placówki spotkali się z zespołem białostockiego Mechaniaka.

Przez trzy kwarty zespół z Zambrowa utrzymywał prowadzenie, jednak w czwartej części meczu białostocki zespół odrobił straty i nieznacznie wygrał mecz. Zambrowianom pozostał mecz o trzecie miejsce w województwie. Dużym utrudnieniem dla koszykarzy z „Czerwoniaka” był fakt, że pojedynek o brązowy medal rozgrywany był około 20 minut po zakończeniu poprzedniego meczu. Zawodnicy z Zambrowa rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze, zdobywając dziesięciopunktową przewagę. Jednak z każdą minutą zambrowianie wyraźnie tracili siły. Doszło do emocjonującej końcówki, w której mieli oni szansę na zwycięstwo, jednak ostatni rzut okazał się niecelny i spotkanie zakończyło się dwupunktową przegraną.

Dało to drużynie z ZS1 IV miejsce w województwie. Było rozgoryczenie, jednak szansa na historyczny medal w Licealiadzie będzie już za rok. Zespół ZS1, trenowany przez Piotra Głuszcza, reprezentowali: Kacper Ołdakowski, Maciej Milewski, Mateusz Dmochowski, Tomasz Głębocki, Patryk Cwalina, Tomasz Czartoryski, Seweryn Szymczuk, Jakub Michalski, Piotr Chodkiewicz, Rafał Orłowski i Adam Łuba. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Maciej Milewski, który otrzymał nagrodę indywidualną.

Drugą imprezą, w której uczestniczyli koszykarze „Czerwonika”, były Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Piłce Koszykowej Chłopców. Tu zespół z naszego miasta, po zajęciu II miejsca w grupie, wystąpił w „małym finale”. W rywalizacji z ZSE Białystok okazał się lepszy i tym samym zdobył brązowe medale.

Historyczny brązowy medal zawodnicy ZS1 zdobyli też w I Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej 3x3. Turniej odbył się w Białymstoku. Po zajęciu II miejsca w rundzie zasadniczej, w półfinale doszło do spotkania z późniejszym mistrzem województwa – białostockim Mechaniakiem. Ten decydujący mecz o wejście do ścisłego finału zambrowianie nieznacznie przegrali i tym samym pozostał im mecz o trzecie miejsce. W spotkaniu o brązowy medal „Czerwoniak” pokonał zespół II LO Białystok.

W tym roku szkolnym w Mistrzostwach Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Koszykowej Dziewcząt, po dziesięcioletniej przerwie, wystąpiły w tych rozgrywkach zawodniczki ZS1 Zambrów. W wyniku rywalizacji dziewczęta zajęły VIII miejsce w województwie. Podopieczne Piotra Głuszcza występowały w składzie: Joanna Ambroziak, Anna Oponowicz, Katarzyna Jastrzębska, Julia Radomska, Helena Dłużniewska, Adriana Rybicka, Wiktoria Gawkowska, Marlena Choromańska, Natalia Markowska, Weronika Targońska, Emilia Kozłowska, Dominika Saniewska i Angelika Urbanek.