:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Uczniowie w bibliotece dziecięcej

Uczniowie dwóch zambrowskich podstawówek zapoznali się ze zbiorami książkowymi znajdującymi się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zambrowie.

W dniach 1 i 2 października w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie odbyło się spotkanie ph. „Czytajmy naszym dzieciom”, związane z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. W tych dniach bibliotekę odwiedziło łącznie 140 dzieci z pierwszych i drugich klas Szkoły Podstawowej Nr 4 i Nr 5 w Zambrowie.

 

Każde ze spotkań rozpoczynało się przeglądem nowości czytelniczych, jakie biblioteka zakupiła w ostatnim miesiącu dla milusińskich. Panie bibliotekarki przedstawiły mnóstwo książek uczących dobrych manier, zachowania w domu i w szkole, książek do zabawy i odpoczynku oraz książek zachęcających do wyciągania wniosków. Bibliotekarki czytały dzieciom książeczki o Maksie, Lence – 6-letniej dziewczynce, czy o pszczółce Mai tak bardzo bliskiej wszystkim pokoleniom. Nie zabrakło również książek o śwince Peppe czy chomiczku Tupciu Chrupciu. Podczas czytania dzieci bardzo chętnie zadawały pytania.

 

Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, jak pokonać tremę i radzić sobie z zazdrością oraz jak zachowywać się nad wodą. Największą jednak frajdę sprawiało najmłodszym „buszowanie” wśród nowych, kolorowych książek.

 

Spotkania były bardzo udane, przebiegły w miłej atmosferze. Na koniec dzieci otrzymały karty czytelnika, aby wraz z rodzicami mogły przyjść i zapisać się do biblioteki.


Uczniowie w bibliotece dziecięcej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się