:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -7°C bezchmurnie

Uczniowie „Trójki” włączyli się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie znalazła w tym powód do spotkań. Prowadzono dodatkowe lekcje, aby nauczyć dzieci historii Polski i postawy patriotycznej.

Rok 2018 jest rokiem szczególnym, ponieważ wyznacza setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj po 123 latach zaborów odzyskał wolność. Odzyskał ją, bo nasi przodkowie walczyli o Ojczyznę z hasłami niesionymi na barkach: Bóg, honor, Ojczyzna. I choć pierwsze sztandary z tymi mottami pojawiły się w 1943 roku, to Polacy zawsze walczyli do końca. W sile i bez siły. Walczącym należy się pamięć. Dlatego rok 2018 jest ważny dla naszego narodu.

 

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego z nas bardzo ważne wydarzenie, któremu towarzyszą liczne obchody, marsze, czy koncerty patriotyczne, a nawet imprezy sportowe, m.in. Bieg Niepodległości. Również społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie czynnie angażuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania suwerenności Polski. Najmłodsi uczniowie „Trójki”, pod opieką wychowawców, spotykali się popołudniami w szkole, aby przejść lekcje historii Polski dotyczącą niepodległości.

 

„Wieczorki historyczne” rozpoczynały się od krótkiej lekcji historii, którą prowadził pan Andrzej Konopka – nauczyciel historii z SP3. Maluchy oglądały filmy animowane o symbolach narodowych, a także odbyły podróż po Polsce oglądając bajkę pt. „Jestem Polką i Polakiem”. W filmowej wycieczce dzieci poznały najstarsze miasta oraz największe i najpiękniejsze zabytki naszej ojczyzny. Każdemu spotkaniu towarzyszyły ekranowe wspomnienia oraz rozmowy na temat „Co zawdzięczamy wolnej Polsce?”.

 

Nauczyciele zambrowskiej „Trójki” przekonują, że wydarzenia takie jak „Wieczorki historyczne” są niezwykle ważne w kształtowaniu postaw patriotycznych u najmłodszych obywateli naszego państwa. Priorytetem jest, aby każdy z nas niezależnie od wieku poznał zarys historyczny Polski oraz czuł się silnie związany z ojczyzną. Kluczową rzeczą jest również to, aby mieszkańcy naszego kraju mogli czuć się dumni z bycia Polakiem, znając historię i losy naszej niepodległej Ojczyzny.


Uczniowie „Trójki” włączyli się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org