:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Uczniowie „Trójki” w magicznym Ogrodzie Legend i Baśni

O tym, jak ważna jest wyobraźnia i kreatywność, przekonali się uczniowie zambrowskiej „Trójki”. Dzieci miały bowiem okazję wykazać się pomysłowością podczas nietypowych zajęć twórczych w Ogrodzie Legend i Baśni w miejscowości Karczmisko Ruczaj.

W minionym tygodniu uczniowie klas IC i IIA ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie wyruszyli wraz z rodzicami oraz wychowawcami - Pauliną Reinke i Dorotą Mocarską - do Ogrodu Legend i Baśni zwanego też Uroczyskiem, które znajduje się w miejscowości Karczmisko Ruczaj w okolicach Białegostoku. Na miejscu na wszystkich czekały liczne niespodzianki, którym towarzyszył ogrom emocji.

Największą radość sprawiły dzieciom warsztaty kaletnictwa artystycznego, czyli samodzielne wykonanie bransoletek i megnesów z naturalnej skóry oraz ozdabianie ich farbkami i zdobnikami. Wycieczkowicze poznali papier czerpany, co więcej – każdy miał możliwość pozyskać go własnoręcznie i ozdobić metodą decoupage.

Wielką frajdę sprawił także uczniom wyrób gliniany na kole garncarskim, czego efektem były wykonane samodzielnie przez dzieci piękne wazony i miseczki. Oprócz rozmaitych zajęć twórczych, uczestnicy wycieczki zagrali w niesamowitą grę terenową, poznając liczne postaci legend i baśni, reprezentowane przez pokaźne, barwne drewniane rzeźby. Każdy miał też okazję nauczyć się strzelać z łuku oraz spróbować własnych sił na torze linowym.

Końcowym etapem wyprawy było zwiedzanie urokliwego Tykocina, w którym uczniowie „Trójki” podziwiali piękny zamek, rynek, synagogę oraz zielone krajobrazy, które otaczają miasto z każdej strony.

Nikt nie wrócił z wyjazdu z pustymi rękoma. Każdy przywiózł własnoręcznie wykonane wyroby gliniane, czerpany papier, skórzane ozdoby i pamiątkowe magnesy.

Za pośrednictwem naszego Portalu wychowawczynie klas IC i IIA z SP3 dziękują rodzicom, którzy pomogli im zorganizować całodniową wycieczkę szkolną wypełnioną atrakcjami.


Uczniowie „Trójki” w magicznym Ogrodzie Legend i Baśni komentarze opinie

  • gość 2018-05-15 11:00:21

    gratulacje

Dodajesz jako: Zaloguj się