:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Uczniowie "Czerwoniaka" podsumowali trzyletni projekt unijny

edukacja, Uczniowie Czerwoniaka podsumowali trzyletni projekt unijny - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 29/09/2012 00:00

Uczniowie technikum w Zespole Szkół nr 1 przez ostatnie lata podnosili swoje umiejętności z matematyki, przedsiębiorczości, technik informacyjnych oraz w zakresie posługiwania się językiem obcym. Projekt przyniósł wysokie rezultaty.

Uczniowie czterech klas technikum z Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie zakończyli realizację trwającego trzy lata projektu unijnego pn. "Szkoła Kluczowych Kompetencji". Wczoraj (28 września) odbyło się oficjalne podsumowanie projektu.

Szkoła Kluczowych Kompetencji to program unijny, którego celem jest rozwijanie umiejętności uczniów szkół Polski Wschodniej. Jego liderem jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, opiekunem na terenie woj. podlaskiego - Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku.

W projekt zaangażowanych zostało 5 województw: podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie, mazowieckie oraz podlaskie. Z każdego terenu do projektu przystąpiło po 10 szkół średnich - techników. Z Zambrowa w projekcie udział wzięli uczniowie 4 klas technikum Zespołu Szkół nr 1 o profilu informatycznym i gastronomicznym.

Projekt realizowany był przez minione 3 lata od 2008 roku. W tym czasie uczniowie rozwijali swoje umiejętności w ramach tzw. 4 kluczowych kompetencji: język obcy, techniki informacyjne, matematyka i przedsiębiorczość (po jednej w każdej z klas). W ramach każdej kompetencji uczniowie brali udział w kołach naukowych, wykładach specjalistycznych, pracach laboratoryjnych, warsztatach, obozach i festynach naukowych.

- "Celem projektu był przede wszystkim rozwój kluczowych kompetencji uczniów tych szkół, które brały udział w projekcie. Projekt miał wieloaspektowy i płaszczyznowy zakres. Odbywały się zajęcia pozalekcyjne, pozaszkolne, oczywiście także zajęcia w ramach programów szkolnych, które zostały wcześniej przygotowane przez nauczyli uczestniczących w projekcie. Oczywiście były fajne działania jak wakacyjne obozy naukowe, wyjazdy do Poronina czy Władysławowa. Tam uczniowie uczyli się matematyki, ale mieli też okazję zwiedzać ten region. Jeżdżę po szkołach podsumowując projekt patrzę na raport ewaluacyjny projektu i tutaj mierzone były na wejściu i po realizacji efekty tego kształcenia, tego klucza kompetencji i widać przyrost wiedzy właśnie z tych kompetencji. Największy przyrost jest z matematyki, troszeczkę mniejszy wyszedł nam z języków obcych. Ten projekt kończy się przede wszystkim programami autorskimi, tych programów autorskich przygotowanych zostało w ramach projektu 200. Obecnie w dalszym ciągu realizowanych jest 39, ale poza tym tych produktów jest więcej. Ilość godzin, które zostały przepracowane poza zajęciami ma wpływ na egzaminy maturalne, szczególnie ta matematyka." - powiedział nam regionalny koordynator projektu SKK w województwie podlaskim Grzegorz Orłowski.

Projekt "Szkoła Kluczowych Kompetencji" realizowany przez 50 szkół z pięciu województw formalnie zakończy się rozliczeniem w grudniu br. W ramach projektu szkoły wyposażone zostały w sprzęt dydaktyczny, m.in. telewizory, laptopy, projektory, interaktywne tablice, a także podręczniki dla uczniów. W sumie na zakup sprzętu wydano 4 mln złotych. Ponadto w szkołach zmodernizowano sale lekcyjne.

"Czerwoniak" nie spoczywa na laurach
Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowie nie poprzestają w swoich działaniach. Już w lutym 2013 roku szkoła przystąpi do kolejnego projektu - "Nie zostaniesz na lodzie z kwalifikacjami w konkretnym zawodzie", którego wartość wyniesie około 1,5 mln złotych. Projekt skierowany zostanie do uczniów klas 1 i 2 technikum. W ramach projektu uczniowie będą mogli brać udział w kursach zawodowych.

- "Najprawdopodobniej od lutego nasz wspólny projekt został zaakceptowany i bardzo wysoko oceniony przez Urząd Marszałkowski i od 1 lutego ruszamy dalej z kształceniem zawodowym. Nasze kierunki na uczelni czyli informatyka, ochrona środowiska, kursy techniczne i językowe pasują do wspólnych przedsięwzięć z Zespołem Szkół nr 1 w Zambrowie." - mówi Grzegorz Orłowski.

Warto dodać, że Zespół Szkół nr 1 w Zambrowie w ciągu minionych lat wspólnie z WSAP realizował także inne projekty edukacyjne. Wśród nich znalazł się WSAPER czyli projekt rozwijający kluczowe kompetencje wśród uczniów liceum ogólnokształcących oraz Akademia Maturalna, w ramach której uczniowie liceum i technikum mogli bezpłatnie brać udział w dodatkowych zajęciach lekcyjnych przygotowujących do egzaminu maturalnego.

Polecamy:
:: Absolwent Technikum Żywienia w ZS1 kandydatem na Kucharza Odkrycie Roku 2012
:: Koniec roku u "Turystycznych"
:: „Turystyczni w górach”- Sukces uczniów z „Czerwoniaka” w półfinale wojewódzkim konkursu „Z klasy do kasy”
:: Uczniowie MG1 znów triumfują w regionie
:: Trwa nabór do II edycji warsztatów kulinarnych
:: Uczeń z Zambrowa promuje różnorodność kulturową podlasia
:: Koniec roku szkolnego maturzystów
:: Konkurs o Wisławie Szymborskiej w ZS1
:: Zakończyły się dwudniowe Targi Edukacyjne i Giełda Pracy
:: W ZS1 trwają targi edukacyjne i giełda pracy
:: Kolejny sukces „czerwoniaka” w województwie

Reklama

Uczniowie "Czerwoniaka" podsumowali trzyletni projekt unijny komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc przy pracach

Witam, poszukuję osoby na kilka dni do pomocy przy pracach przydomowych w gospodarstwie.


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek.

! Hej popatrz - niby dlaczego nie miałabyś zarobić sobie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesny apartament w

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ! DEKODER 4K ZA

DRODZY KLIENCI❗️❗️❗️ W SALONIE NC+ PREMIUM W GALERII BEM CZEKA NA WAS NAJNOWSZY DEKODER 4K ZA JEDYNE 1ZŁ MIES❗️❗️ TAKIEJ PROMOCJI NIE MOŻESZ..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Skuter ATX Motor Red Power

Sprzedam skuter firmy ATX Motor Red Power. Skuter mało jeżdżony, w dobrym stanie, jeździ bardzo dobrze, nic się nie psuje. Garażowany. Do skutera..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

CB RADIO montaż, strojenie,

Sprzedaż, montaż, naprawa i strojenie CB radia i anten. Sklep Planet ul. Białostocka 22d , Zambrów tel. 604419967


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcyjny

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Zadania: • Praca na super nowoczesnej hali produkcyjnej, • Prace..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Zabudowana działka przemysłowa

Sprzedam działkę przemysłową, zabudowaną, nr ewidenc. 1903/1 i 1903/2 o łączne powierzchni 1,0055ha, położoną na terenach produkcyjno-usługowych..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc operatora

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Pomoc operatora Zadania: ‒ obsługa maszyn produkcyjnych, -..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ!

TYLKO W SALONIE NC+ W GALERII BEM PAKIET 155 KANAŁÓW (DODATKOWO HBO ZA DARMO) ZA 36,66 ZŁ MIESIĘCZNIE! UMOWA TYLKO NA 18 MIESIĘCY PRZYJDŹ I ZAPYTAJ..


Zobacz ogłoszenie

Agregat uprawowo siewny

Przedmiotem sprzedaży jest nowy Agregat uprawowo-siewny 2,7m marki AGRO-LIFT. Agregat uprawowo-siewny bez hydropaku Wyposażenie standardowe: 1...


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

profesjonalne tworzenie stron

Stworzę stronę WWW dla Twojej firmy, strony w pełni responsywne, optymalizacja pod SEO. Bezpłatna wycena. Szybka realizacja oraz w pełni..


Zobacz ogłoszenie

Budynek 452m2, działka 604m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: NOWA NIŻSZA CENA!!!!! Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Altanka

Altana nowa ośmiokątna o przekątnej 3,20 m. Altanka wykonana jest w całości z drewna sosnowego. Stabilna solidna konstrukcja, słupy nośne o..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię kucharza do

Zatrudnię kucharza do restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy, szkolenia). Prosimy..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy magazyniera i

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera, jak również pracowników na inne stanowiska. Wymagane wykształcenie minimum..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Meble na wymiar. Kuchnie,

Murawski Furniture z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zajmującą się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju mebli na wymiar tj..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Rowery zachodnich renomowanych

Zapraszamy w KAŻDĄ NIEDZIELĘ na KIERMASZ ROWEROWY od 10.30 - 13.00 Do zaoferowania Markowe rowery Holenderskie i Niemieckie. Rowery sprawdzone w..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodów

Mechanik samochodów ciężarowych Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: • Bieżąca naprawa własnych samochodów ciężarowych • konserwacja części..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka bez sprawdzania

Pożyczka dla każdego bez BIK. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny cel mamy dla Ciebie ofertę. - Nie pytamy o cel, - Pieniądze na..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik biurowy

Telewizja Kablowa DIPOL Sp. z o. o. dostawca usług telewizji kablowej, dostępu do sieci Internet oraz telefonii stacjonarnej poszukuje kandydata na..


Zobacz ogłoszenie

Główna księgowa lub główny

Poszukujemy osoby na stanowisko: Główna/-y księgowa/-y Miejsce pracy: Zambrów, Firma Zorza, ul. Mazowiecka 57C OPIS STANOWISKA: prawidłowość i..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

holowanie aut usługi

HOLOWANIE AUT ORAZ MASZYN ROLNICZYCH 7 DNI W TYGODNIU


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

praca dla murarzy

Poszukujemy murarzy i pomocników murarzy z własną działalnością. Stawka godzinowa dla murarza 23€, pomocnika 18€. Praca w Antwerpii. Zapewniamy..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"