:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C słabe opady deszczu

Uczniowie „Czerwoniaka” zdobywali wiedzę na Polibudzie

Młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie wzięła udział w zajęciach zorganizowanych na trzech wydziałach Politechniki Białostockiej.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie w miniony piątek, 9 marca uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Białostockiej w ramach projektu „Wykwalifikowany absolwent gwarancją zawodowego sukcesu”. Zajęcia odbyły się na trzech wydziałach białostockiej uczelni wyższej.

Dwudziestu uczniów z Technikum Informatycznego wzięło udział w 6 godzinnych zajęciach na Wydziale Informatyki PB. Celem zajęć w laboratorium robotyki było zapoznanie uczniów z nowoczesnymi metodami programowania i robotyką. Ćwiczenia miały służyć uczniom w lepszym zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości zdobytych w czasie nauki szkolnej. Nie zabrakło również zajęć w laboratorium sieci komputerowych, gdzie odbywały się ćwiczenia z zasad i struktur adresowania IP oraz podstaw koncepcji Ethernet, działania routerów i przełączników w sieci.

Uczniowie Technikum Logistycznego uczestniczyli w 6 godzinnych zajęciach na Wydział Inżynierii Zarządzania PB. Młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi metodami oraz programami wykorzystywanymi w procesie zarządzania. Zajęcia z logistyki miały służyć uczniom w lepszym zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości dotyczących logistycznego zaplanowania przepływu produktów z miejsca jego wytworzenia do ostatecznego konsumenta.

W zajęciach zorganizowanych na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska uczestniczyło dziesięciu uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Podczas spotkania młodzież została zapoznana z nowoczesnymi metodami laboratoryjnymi dotyczącymi świata mikroorganizmów. Zajęcia w pracowni biologiczno-chemicznej miały służyć uczniom w lepszemu zrozumieniu i uporządkowaniu wiadomości zdobytych w czasie nauki.

Warto dodać, że Zespół Szkół Nr 1 w Zambrowie współpracuje z Politechniką Białostocką już od 8 lat. Piątkowe zajęcia były pierwszym z trzech wyjazdów na białostocką uczelnię w ramach realizowanego projektu.

Polecamy:
:: Niebawem w „Czwórce” początek rekrutacji do klasy sportowej o profilu pływackim
:: Zambrowskie szkoły średnie powalczą o reprezentowanie województwa w olimpiadzie ogólnopolskiej
:: Międzynarodowy Dzień Kobiet w ZSO [foto+video]
:: Miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej rozstrzygnięte [foto]
:: Dzień Otwarty w „Trójce” [foto]
:: Uczniowie „Czerwoniaka” na Sweet Expo
:: Od jutra zapisy w zambrowskich przedszkolach
:: Młodzież z SP4 na wystawie „Eksperymentuj!”
:: Prezentacje Edukacyjno-Doradcze w „Czerwoniaku” [foto+video]
:: Dzień Myśli Braterskiej 2018 [foto]


Uczniowie „Czerwoniaka” zdobywali wiedzę na Polibudzie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się