:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  2°C pochmurno z przejaśnieniami

Tyle Starostwo Powiatowe w Zambrowie przeznaczyło na nagrody

interpelacje radnych, Starostwo Powiatowe Zambrowie przeznaczyło nagrody - zdjęcie, fotografia

Radny powiatowy Eugeniusz Kaczyński poprosił w interpelacji o wykaz nagród i premii wypłaconych w latach 2014-2018 dla szczebla kierowniczego Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz kierownikom jednostek podległych starostwu. Dziś publikujemy odpowiedź na tę interpelację.

Najpierw miejscy radni PiS: Stanisław Niewiński, Michał Selerowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Waldemar Gniazdowski i Jacek Raciborski, postanowili dowiedzieć się, jakie nagrody wypłacono z kasy Zambrowa w latach 2014-2017. Złożyli w tej sprawie interpelację, na którą pod koniec maja otrzymali odpowiedź, o czym informowaliśmy w artykule: Hojne nagrody z kasy Miasta.

Idąc ich śladami niemal identyczną interpelację, ale dotyczącą przyznanych w latach 2014-2018 nagród i premii ścisłemu kierownictwu Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz kierownikom jednostek podległych starostwu, złożył radny powiatowy Eugeniusz Kaczyński. Jego pytania dotyczyły Starosty Zambrowskiego, Wicestarosty Zambrowskiego, sekretarza, naczelników wydziałów i ich zastępców, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektora Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1, dyrektor ośrodka w Długoborzu, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy oraz prezesa zambrowskiego szpitala. Radny pytał także o wysokość odprawy, jaką otrzymała była dyrektor Zespołu Szkół Nr 1.

Odpowiedź na swoją interpelację radny Kaczyński otrzymał od starosty na początku czerwca. Jednak nie dotarła już ona do naszej redakcji, dlatego postanowiliśmy sami zainteresować się tą sprawą.

Z przekazanego zestawienia wynika, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych starostwu w sumie w latach 2014-2017 otrzymali 100 950 zł (tę i kolejne kwoty podajemy brutto) nagród. Kwoty w rozbiciu na poszczególne osoby były zróżnicowane i wynosiły od 500 do 12 500 zł. Największą pulę nagród w ciągu ostatnich czterech lat, bo kwotę 31 900 zł, otrzymał dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Zambrowie Dariusz Olszewski.

Pracownicy starostwa, w tym niewymienieni w odpowiedzi na interpelację oraz kierownicy jednostek organizacyjnych będący pracownikami samorządowymi, otrzymali nagrody ze środków z oszczędności na funduszu płac w ramach środków na wynagrodzenia ustalonych przez Radę Powiatu Zambrowskiego. Z kolei dyrektorzy szkół otrzymali nagrody z rezerwy celowej obowiązkowo tworzonej corocznie w budżecie na nagrody starosty dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych.

Przyznano także nagrody roczne prezesowi spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie. Tu wysokość nagród rocznych wypłaconych w latach 2014-2017 to kwoty rzędu powyżej 17 000 zł (w tym przypadku podane zostały kwoty netto). Największą nagrodę prezes zambrowskiego szpitala zainkasował w roku 2017, kiedy na jego konto trafiło 35 785,18 zł. Łącznie w ciągu czterech ostatnich lat otrzymał on z tytułu rocznych nagród ponad 108 tys. zł.

Starosta poinformował w piśmie, że nagrody dla prezesa szpitala zostały przyznane na mocy uchwały Zgromadzenia Wspólników Spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie sp. z o.o. Nagrody były wypłacane ze środków spółki, na wniosek Rady Nadzorczej. Jak czytamy w odpowiedzi starosty, przyznane nagrody dla prezesa zambrowskiego szpitala były związane z wynikami finansowymi spółki i stopniem realizacji zadań publicznych w zakresie promocji i ochrony zdrowia, w tym rozbudową i modernizacją placówki.

Z pisma dowiadujemy się także, że w latach 2014-2018 nie wypłacono żadnych premii kadrze kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zambrowie, kierownikom jednostek organizacyjnych powiatu oraz prezesowi szpitala. Ponadto starosta informuje, że była dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie Maryna Łotysz otrzymała odprawę w związku z przejściem na emeryturę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Odpowiedź starosty na interpelację prezentujemy poniżej.


Tyle Starostwo Powiatowe w Zambrowie przeznaczyło na nagrody komentarze opinie

 • gość 2018-07-02 15:30:13

  No ja cię nie kręcę. A Panu Olszewskiemu to za co ta premia, za nieróbstwo? Wielki nadęty Paw....n. Widać, że ma znajomości.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-02 16:54:07

  Właśnie, za co ja się pytam???? Zmniejszył bezrobocie???? A może za to, że żona radnego powiatowego pracuje?

 • primavera 2018-07-02 18:33:08

  Urząd Pracy już dawno powinien być zlikwidowany. Zasiłek dla bezrobotnych może wypłacać opieką społeczna, a pośrednictwo pracy zostawiłabym agencji pracy. Ile zaoszczedziloby starostwo?

 • gość 2018-07-02 20:15:43

  dokładnie zamknąć PUP bo to banda nierobów i tak nikomu pracy nawet nie próbują znaleźć chyba ze sobie....

 • gość 2018-07-02 23:50:50

  To właśnie są rzady PSL i Rykaczewskiego w powiecie największe nagrody dla tych miernych, dyrektor szpitala i kierownik UP powinni być odwołani a nie nagradzani

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org