:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?interpelacje, Starostwo Powiatowe Zambrowie przeznaczyło nagrody - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 02/07/2018 13:28

Radny powiatowy Eugeniusz Kaczyński poprosił w interpelacji o wykaz nagród i premii wypłaconych w latach 2014-2018 dla szczebla kierowniczego Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz kierownikom jednostek podległych starostwu. Dziś publikujemy odpowiedź na tę interpelację.

Najpierw miejscy radni PiS: Stanisław Niewiński, Michał Selerowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Waldemar Gniazdowski i Jacek Raciborski, postanowili dowiedzieć się, jakie nagrody wypłacono z kasy Zambrowa w latach 2014-2017. Złożyli w tej sprawie interpelację, na którą pod koniec maja otrzymali odpowiedź, o czym informowaliśmy w artykule: Hojne nagrody z kasy Miasta.

Idąc ich śladami niemal identyczną interpelację, ale dotyczącą przyznanych w latach 2014-2018 nagród i premii ścisłemu kierownictwu Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz kierownikom jednostek podległych starostwu, złożył radny powiatowy Eugeniusz Kaczyński. Jego pytania dotyczyły Starosty Zambrowskiego, Wicestarosty Zambrowskiego, sekretarza, naczelników wydziałów i ich zastępców, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektora Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1, dyrektor ośrodka w Długoborzu, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy oraz prezesa zambrowskiego szpitala. Radny pytał także o wysokość odprawy, jaką otrzymała była dyrektor Zespołu Szkół Nr 1.

Odpowiedź na swoją interpelację radny Kaczyński otrzymał od starosty na początku czerwca. Jednak nie dotarła już ona do naszej redakcji, dlatego postanowiliśmy sami zainteresować się tą sprawą.

Z przekazanego zestawienia wynika, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych starostwu w sumie w latach 2014-2017 otrzymali 100 950 zł (tę i kolejne kwoty podajemy brutto) nagród. Kwoty w rozbiciu na poszczególne osoby były zróżnicowane i wynosiły od 500 do 12 500 zł. Największą pulę nagród w ciągu ostatnich czterech lat, bo kwotę 31 900 zł, otrzymał dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Zambrowie Dariusz Olszewski.

Pracownicy starostwa, w tym niewymienieni w odpowiedzi na interpelację oraz kierownicy jednostek organizacyjnych będący pracownikami samorządowymi, otrzymali nagrody ze środków z oszczędności na funduszu płac w ramach środków na wynagrodzenia ustalonych przez Radę Powiatu Zambrowskiego. Z kolei dyrektorzy szkół otrzymali nagrody z rezerwy celowej obowiązkowo tworzonej corocznie w budżecie na nagrody starosty dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych.

Przyznano także nagrody roczne prezesowi spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie. Tu wysokość nagród rocznych wypłaconych w latach 2014-2017 to kwoty rzędu powyżej 17 000 zł (w tym przypadku podane zostały kwoty netto). Największą nagrodę prezes zambrowskiego szpitala zainkasował w roku 2017, kiedy na jego konto trafiło 35 785,18 zł. Łącznie w ciągu czterech ostatnich lat otrzymał on z tytułu rocznych nagród ponad 108 tys. zł.

Starosta poinformował w piśmie, że nagrody dla prezesa szpitala zostały przyznane na mocy uchwały Zgromadzenia Wspólników Spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie sp. z o.o. Nagrody były wypłacane ze środków spółki, na wniosek Rady Nadzorczej. Jak czytamy w odpowiedzi starosty, przyznane nagrody dla prezesa zambrowskiego szpitala były związane z wynikami finansowymi spółki i stopniem realizacji zadań publicznych w zakresie promocji i ochrony zdrowia, w tym rozbudową i modernizacją placówki.

Z pisma dowiadujemy się także, że w latach 2014-2018 nie wypłacono żadnych premii kadrze kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zambrowie, kierownikom jednostek organizacyjnych powiatu oraz prezesowi szpitala. Ponadto starosta informuje, że była dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie Maryna Łotysz otrzymała odprawę w związku z przejściem na emeryturę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Odpowiedź starosty na interpelację prezentujemy poniżej.

Reklama

Tyle Starostwo Powiatowe w Zambrowie przeznaczyło na nagrody komentarze opinie

 • gość 2018-07-02 15:30:13

  No ja cię nie kręcę. A Panu Olszewskiemu to za co ta premia, za nieróbstwo? Wielki nadęty Paw....n. Widać, że ma znajomości.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-02 16:54:07

  Właśnie, za co ja się pytam???? Zmniejszył bezrobocie???? A może za to, że żona radnego powiatowego pracuje?

 • primavera 2018-07-02 18:33:08

  Urząd Pracy już dawno powinien być zlikwidowany. Zasiłek dla bezrobotnych może wypłacać opieką społeczna, a pośrednictwo pracy zostawiłabym agencji pracy. Ile zaoszczedziloby starostwo?

 • gość 2018-07-02 20:15:43

  dokładnie zamknąć PUP bo to banda nierobów i tak nikomu pracy nawet nie próbują znaleźć chyba ze sobie....

 • gość 2018-07-02 23:50:50

  To właśnie są rzady PSL i Rykaczewskiego w powiecie największe nagrody dla tych miernych, dyrektor szpitala i kierownik UP powinni być odwołani a nie nagradzani

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"