:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?interpelacje radnych, Starostwo Powiatowe Zambrowie przeznaczyło nagrody - zdjęcie, fotografia
02/07/2018 13:28

Radny powiatowy Eugeniusz Kaczyński poprosił w interpelacji o wykaz nagród i premii wypłaconych w latach 2014-2018 dla szczebla kierowniczego Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz kierownikom jednostek podległych starostwu. Dziś publikujemy odpowiedź na tę interpelację.

Najpierw miejscy radni PiS: Stanisław Niewiński, Michał Selerowski, Edyta Marchelska-Groszfeld, Waldemar Gniazdowski i Jacek Raciborski, postanowili dowiedzieć się, jakie nagrody wypłacono z kasy Zambrowa w latach 2014-2017. Złożyli w tej sprawie interpelację, na którą pod koniec maja otrzymali odpowiedź, o czym informowaliśmy w artykule: Hojne nagrody z kasy Miasta.

Idąc ich śladami niemal identyczną interpelację, ale dotyczącą przyznanych w latach 2014-2018 nagród i premii ścisłemu kierownictwu Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz kierownikom jednostek podległych starostwu, złożył radny powiatowy Eugeniusz Kaczyński. Jego pytania dotyczyły Starosty Zambrowskiego, Wicestarosty Zambrowskiego, sekretarza, naczelników wydziałów i ich zastępców, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, dyrektora Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1, dyrektor ośrodka w Długoborzu, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy oraz prezesa zambrowskiego szpitala. Radny pytał także o wysokość odprawy, jaką otrzymała była dyrektor Zespołu Szkół Nr 1.

Odpowiedź na swoją interpelację radny Kaczyński otrzymał od starosty na początku czerwca. Jednak nie dotarła już ona do naszej redakcji, dlatego postanowiliśmy sami zainteresować się tą sprawą.

Z przekazanego zestawienia wynika, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Zambrowie oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek podległych starostwu w sumie w latach 2014-2017 otrzymali 100 950 zł (tę i kolejne kwoty podajemy brutto) nagród. Kwoty w rozbiciu na poszczególne osoby były zróżnicowane i wynosiły od 500 do 12 500 zł. Największą pulę nagród w ciągu ostatnich czterech lat, bo kwotę 31 900 zł, otrzymał dyrektor Powiatowego Urzędy Pracy w Zambrowie Dariusz Olszewski.

Pracownicy starostwa, w tym niewymienieni w odpowiedzi na interpelację oraz kierownicy jednostek organizacyjnych będący pracownikami samorządowymi, otrzymali nagrody ze środków z oszczędności na funduszu płac w ramach środków na wynagrodzenia ustalonych przez Radę Powiatu Zambrowskiego. Z kolei dyrektorzy szkół otrzymali nagrody z rezerwy celowej obowiązkowo tworzonej corocznie w budżecie na nagrody starosty dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych.

Przyznano także nagrody roczne prezesowi spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie. Tu wysokość nagród rocznych wypłaconych w latach 2014-2017 to kwoty rzędu powyżej 17 000 zł (w tym przypadku podane zostały kwoty netto). Największą nagrodę prezes zambrowskiego szpitala zainkasował w roku 2017, kiedy na jego konto trafiło 35 785,18 zł. Łącznie w ciągu czterech ostatnich lat otrzymał on z tytułu rocznych nagród ponad 108 tys. zł.

Starosta poinformował w piśmie, że nagrody dla prezesa szpitala zostały przyznane na mocy uchwały Zgromadzenia Wspólników Spółki Szpital Powiatowy w Zambrowie sp. z o.o. Nagrody były wypłacane ze środków spółki, na wniosek Rady Nadzorczej. Jak czytamy w odpowiedzi starosty, przyznane nagrody dla prezesa zambrowskiego szpitala były związane z wynikami finansowymi spółki i stopniem realizacji zadań publicznych w zakresie promocji i ochrony zdrowia, w tym rozbudową i modernizacją placówki.

Z pisma dowiadujemy się także, że w latach 2014-2018 nie wypłacono żadnych premii kadrze kierowniczej Starostwa Powiatowego w Zambrowie, kierownikom jednostek organizacyjnych powiatu oraz prezesowi szpitala. Ponadto starosta informuje, że była dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie Maryna Łotysz otrzymała odprawę w związku z przejściem na emeryturę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Odpowiedź starosty na interpelację prezentujemy poniżej.

Reklama

Tyle Starostwo Powiatowe w Zambrowie przeznaczyło na nagrody komentarze opinie

 • gość 2018-07-02 15:30:13

  No ja cię nie kręcę. A Panu Olszewskiemu to za co ta premia, za nieróbstwo? Wielki nadęty Paw....n. Widać, że ma znajomości.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-02 16:54:07

  Właśnie, za co ja się pytam???? Zmniejszył bezrobocie???? A może za to, że żona radnego powiatowego pracuje?

 • primavera 2018-07-02 18:33:08

  Urząd Pracy już dawno powinien być zlikwidowany. Zasiłek dla bezrobotnych może wypłacać opieką społeczna, a pośrednictwo pracy zostawiłabym agencji pracy. Ile zaoszczedziloby starostwo?

 • gość 2018-07-02 20:15:43

  dokładnie zamknąć PUP bo to banda nierobów i tak nikomu pracy nawet nie próbują znaleźć chyba ze sobie....

 • gość 2018-07-02 23:50:50

  To właśnie są rzady PSL i Rykaczewskiego w powiecie największe nagrody dla tych miernych, dyrektor szpitala i kierownik UP powinni być odwołani a nie nagradzani

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 290 w Gosiach Małych od 01.02.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca - pół etatu Doświadczenie nie..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, ul. Słoneczna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

Zaplace za loda w aucie.70zl.

Zaplace za loda w aucie, cena do ustalenia;) Zaplace za loda w aucie. Jak jestes zainteresowana


Zobacz ogłoszenie

PUNKT SPRZEDAŻY MASZYN

SKLEP ROLNICZY HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL. FIRMA PRODUKUJE WYSOKIEJ JAKOŚCI MASZYNY M.IN -AGRAGATY PODORYWKOWE..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki na dowód bez

Nieplanowany wydatek? Potrzebujesz szybkiej gotówki w ciągu chwili? Posiadamy wiele ofert pożyczek na oświadczenie. Nie musisz wychodzić z domu by..


Zobacz ogłoszenie

Volkswagen Passat B5

Sprzedam VW Passata 1.6 B+G 1997 rok OC i BT do 07.2019 Klimatronic, hak , podgrzewane fotele, Butla w miejscu koła zapasowego ważna do 2027 roku...


Zobacz ogłoszenie

DZIEŃ OTWARTY - CENTRUM

DZIEŃ OTWARTY! Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, a przede wszystkim DZIECI na dzień otwarty naszego Centrum! Grono..


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie

Nowa Deskorolka elektryczna

Mam dziś do sprzedania nową deskorolke elektryczną. Deskorolka niedawno kupiona w niemczech, posiadam fakturę. Do zamówienia dorzucam w gratisie..


Zobacz ogłoszenie

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE FIRMY

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

Praca na stałe

Przyjmiemy do pracy na stałe do wypieku pizzy. Doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego nauczymy. Wynagrodzenie na START 2250pln brutto +..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"