:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  0°C

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS

wiadomości z regionu, Turnusy rehabilitacyjne dzieci rolników ubezpieczonych - zdjęcie, fotografia

Jak co roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego proponuje dzieciom rolników ubezpieczonych w Kasie turnusy rehabilitacyjne w okresie wakacji letnich. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Wnioski należy złożyć do 15 maja.


Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jak co roku w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni.

Zasady kierowania dziecka na turnus rehabilitacyjny:

1. Przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie – ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

2. Dziecko jest urodzone w latach 2003 – 2011 (7 - 15 lat).

3. Podstawą skierowania na turnus rehabilitacyjny jest „wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą” stanowiący załącznik do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 19 lipca 2013 r. w sprawie warunków i trybu kierowania przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rehabilitację leczniczą oraz udzielania zamówień na świadczenia i usługi rehabilitacyjne (Dz. U. z 2013 r. poz. 860). Wniosek powinien być wystawiony przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, w leczeniu którego pozostaje dziecko. Do wniosku należy dołączyć formularz z „informacją o stanie zdrowia dziecka wraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego”.

Pierwszeństwo w skierowaniu na turnus rehabilitacyjny mają dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności.

Wyjazd dzieci na turnus rehabilitacyjny następuje z siedziby Oddziału lub Placówki Terenowej KRUS w Zambrowie lub Augustowie pod nadzorem wyznaczonych pracowników odpowiedzialnych za bezpieczny przejazd dzieci na trasie KRUS – ośrodek rehabilitacyjny. Przewóz dzieci odbywa się wynajętym autokarem.

Warto podkreślić, że odpłatność za pobyt oraz koszt podróży dziecka w całości pokrywa KRUS.

Dzieci uczestniczące w turnusach rehabilitacyjnych ubezpieczone są od następstw nieszczęśliwych wypadków przez Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

W 2018 r. Oddział Regionalny KRUS w Białymstoku posiada miejsca na turnusy rehabilitacyjne:
- dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu: Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu Zdroju w terminie 24.06 - 14.07.2018 r.
- dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego: Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Świnoujściu w terminie 11.08 - 31.08.2018 r. oraz Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju w terminie 28.06 - 18.07.2018 r.

W przypadku zainteresowania skierowaniem dziecka na turnus rehabilitacyjny należy zgłosić się do najbliższej jednostki organizacyjnej KRUS po druki: „wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą” oraz „informację o stanie zdrowia dziecka wraz z oświadczeniem rodzica/opiekuna prawnego”. Druki w formie plików pdf dołączamy do artykułu. Szczegółowe informacje można uzyskać w jednostce KRUS w Zambrowie pod numerem telefonu (86) 2716110.

UWAGA: termin składania wniosków mija 15.05.2018 r.

Polecamy:
:: Rolniku skorzystaj z rehabilitacji leczniczej w KRUS
:: Weź udział w konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”
:: Wniosek o dopłaty obowiązkowo przez internet
:: Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty KRUS za 2017 r.
:: Kolejna pomoc dla rolników prowadzących hodowle trzody chlewnej
:: Poniosłeś straty spowodowane klęskami żywiołowymi? Złóż wniosek o pomoc
:: Przekaż gospodarstwo innemu rolnikowi i weź pieniądze z PROW
:: Składki KRUS w IV kwartale 2017 r.
:: Kukurydziana niedziela w Szepietowie
:: KRUS: Nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń
:: Ostatni dzień na złożenie wniosku o zwrot akcyzy za olej napędowy

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org