:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  28°C bezchmurnie

Turniej wiedzy pożarniczej w gminie Szumowo

pożary i straż, Turniej wiedzy pożarniczej gminie Szumowo - zdjęcie, fotografia

Wyłoniono kolejnych zwycięzców eliminacji gminnych do ogólnopolskiego konkursu pożarniczego. Tym razem w gminie Szumowo. Najlepsi wezmą udział w etapie powiatowym.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum rywalizowali dziś w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Szumowo w eliminacjach gminnych do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W turnieju wzięło udział 14 uczestników z trzech placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej w Srebrnej, Szkoły Podstawowej w Pęchratce Polskiej oraz Zespołu Szkół w Szumowie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: mł. bryg. Adam Wysmułek, Komendant Gminny Waldemar Jankowski oraz pracownik Urzędu Gminy Iwona Jastrzębska.

Każdy z uczestników turnieju musiał rozwiązać przygotowany test, składający się z 40 pytań. Na rozwiązanie testu przewidziano 45 minut. W kategorii szkół podstawowych uczniowie brali udział w dogrywce. Pięcioro uczniów musiało odpowiedzieć na trzy wylosowane przez siebie pytania. Po zliczeniu punktacji z części pisemnej i ustnej komisja wyłoniła zwycięzców.

Zwycięzcy w kategorii szkół podstawowych:
:: I miejsce - Agata Podedworna
:: II miejsce - Julia Jankowska
:: II miejsce - Mateusz Wyszomierski

Zwycięzcy w kategorii gimnazjów:
:: I miejsce - Katarzyna Kaliszewska
:: II miejsce - Aleksander Komor
:: III miejsce - Karol Bauer

Nagrody laureatom oraz uczestnikom turnieju ufundował i wręczył Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie.

Przypomnijmy, że takie same eliminacje do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się w miniony piątek w Szkole Podstawowej w Starym Laskowcu. Tam rywalizowali uczniowie podstawówek z terenu gminy Zambrów. Więcej na ten temat można przeczytać klikając tutaj:Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto].

Polecamy:
:: Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” [foto]
:: Czujność sąsiadów i szybka interwencja strażaków być może zapobiegły tragedii
:: Gdy tafla lodu pęka... [foto+video]
:: III Otwarte Mistrzostwa Gminy Zambrów w Tenisie Stołowym [foto]
:: Ponad tysiąc wyjazdów zambrowskich strażaków w 2016 roku
:: Uratowani od zaczadzenia
:: OSP w Starym Laskowcu podsumowała ubiegły rok
:: Strażacy ze Zbrzeźnicy podsumowali miniony rok


Turniej wiedzy pożarniczej w gminie Szumowo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się