:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Trwają wakacje w zambrowskim MOK-u [foto]

Półmetek wakacji już za nami, a początek roku szkolnego coraz bliżej. W zambrowskim MOK-u trwają jeszcze zajęcia plastyczne, taneczne i teatralne.

 

Wakacje z Miejskim Ośrodkiem Kultury to cykl zajęć organizowanych w czasie letnim dla osób w różnym przedziale wiekowym. Każdy może doskonalić swoje umiejętności, jak też brać udział w zupełnie nowych wyzwaniach i nabywać w nich wprawy. W ofercie znajdziemy zajęcia taneczne, lekcje batiku, a także warsztaty teatralne i tkackie.

 

Na lekcje batiku uczęszcza sześć osób. Każda z nich od podstaw wykonuje projekt, następnie powiększa go do wybranej skali, przerysowuje na tkaninę i tworzy batik. Uczestnicy warsztatów tkackich ćwiczą się w wykonywaniu m.in. gobelinów i dywaników.

 

- „Celem warsztatów plastycznych jest pokazanie wszystkim, że wakacje można spędzić w sposób ciekawy rozwijając swoje zdolności artystyczne, a przede wszystkim można zintegrować się z innymi osobami przez to, co nas łączy, czyli miłość do sztuki i tkaniny.” - powiedziała nam Sylwia Korpalska, prowadząca zajęcia z tkactwa i batiku.

 

O miłości do batiku wypowiedziała się również jedna z uczestniczek zajęć, pani Beata: „Dopiero na tych zajęciach rozpoczęłam swoją przygodę z tkaniną. Z tego co widzę, tkanina jest swego rodzaju niespodzianką... Trochę tak jak wywoływanie zdjęć, gdyż nie wiemy, jaki efekt końcowy wyjdzie. O zajęciach dowiedziałam się przypadkiem, lecz jak najbardziej jestem z nich zadowolona.”

 

Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta wybrali zajęcia taneczne. W tym tygodniu Arkadiusz Jarosz i Marcin Tomkiel szkolą dzieci oraz młodzież w tańcu nowoczesnym i towarzyskim.

 

Powodzeniem cieszą się również zajęcia teatralne, na które uczęszcza od 10 do 12 osób. Wśród nich są studenci i uczniowie zambrowskich szkół. Najmłodsza uczestniczka ma 9 lat.

 

- „Na zajęcia teatralne uczęszczają osoby zarówno z teatru, jak i osoby spoza. Wszystkich uczestników wciągamy w wir sztuki teatralnej, pokazujemy, na czym polega praca z mikrofonem, ćwiczymy dykcję oraz prezentację na scenie. W tej chwili pracujemy nad adaptacją sztuki Williama Szekspira „Sen nocy letniej”, którą planujemy wystawić w plenerze we wrześniu. Przygotowujemy również sztukę Gabrieli Zapolskiej, która będzie wystawiona prawdopodobnie na przełomie października-listopada. Tradycją naszego Teatru jest, że na 18-naste urodziny aktorzy starają się opracować całą sztukę bądź monogram. W tym roku, jedna z naszych aktorek – Ania, wybrała pracę nad monogramem. To będzie jej debiut. Efekty tej pracy również będzie można zobaczyć w drugiej połowie września.” – powiedziała nam Agnieszka Krasinkiewicz, prowadząca wakacyjne zajęcia teatralne, a zarazem opiekunka Teatru Młodego Aktora w Zambrowie.


Trwają wakacje w zambrowskim MOK-u [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się