:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Trwają remonty bloków w Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej [foto]

Rozpoczęły się zewnętrzne prace remontowe przy blokach Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Aktualnie elewacje odświeżane są na dwóch budynkach, natomiast do końca roku podobne prace mają zostać wykonane jeszcze przy 6 blokach. Także w tym roku rozpocznie się, rozłożona na kilka lat, akcja usuwania blach z elewacji. Jakie inne remonty ZSM planuje jeszcze wykonać w tym roku?

Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Zambrowie na remonty budynków i innych nieruchomości w 2018 roku planuje wydać ok. 2,5 mln zł. Znaczną część funduszu remontowego pochłoną renowacje elewacji bloków.

Obecnie takie prace prowadzone są na dwóch nieruchomościach: Świętokrzyska 3 (remont elewacji od strony ulicy Świętokrzyskiej) i alei Wojska Polskiego 11 (remont elewacji od strony AWP i dwóch szczytów). Oba te budynki były już wcześniej ocieplone, w związku z czym roboty polegają tam na położeniu nowej zaprawy elewacyjnej, a także wymianie posadzek balkonów z uszczelnieniem i izolacją przeciwwilgociową oraz obróbkami blacharskimi. Podobne inwestycje, związane z remontami szczytów, prowadzone będą na budynkach: AWP 41a, 41b i 41d oraz Grunwaldzka 18, 5 i 11.

 

Znikną blachy z elewacji budynków

W tym roku ZSM chce rozpocząć akcję usuwania blach i znajdującej się pod nią wełny mineralnej z elewacji bloków. W ich miejsce ma być wykonywane ocieplenie styropianem wraz z położeniem zaprawy elewacyjnej. Takie prace w 2018 roku przewidziane są na blokach 71. Pułku Piechoty 16 i Białostocka 20a.

- „Ponieważ tych budynków jest dosyć sporo, to wymaga to oczywiście czasu. Myślę, że co roku przynajmniej dwa budynki będziemy chcieli ujmować w planie remontów.” - powiedział nam prezes ZSM Zbigniew Korzeniowski.

 

Wyremontują klatki schodowe

Przewidziane na ten rok remonty klatek schodowych częściowo zostały już wykonane. Ich malowanie, obłożenie schodów gresem, wymianę okienek, oświetlenia na LED-owe z czujnikami ruchu oraz gablot ogłoszeniowych przeprowadzono w budynkach Papieża Jana Pawła II 4a i Białostocka 20g. Podobne prace, ale już bez kładzenia na schodach gresu, wykonano także w bloku Wyszyńskiego 13.

Aktualnie kończą się remonty klatek w nieruchomościach Wyszyńskiego 21 i Papieża Jana Pawła II 26. Prace objęły tam remont wiatrołapów i malowanie klatek schodowych do pierwszego półpiętra. W kolejnym roku podobne prace planowane są w budynkach Papieża Jana Pawła II 24 i 22 oraz Wyszyńskiego 17.

- „Fundusz remontowy osiedla Wschód 3, składającego się z budynków wysokich, w związku z akcją wymiany szybów windowych prowadzoną w ostatnich latach, ma saldo ujemne, ale zdecydowaliśmy się na poprawę wizerunku klatek tych budynków. Jest to zakres ograniczony do parteru. W tych budynkach istnieją windy i ten parter i wiatrołap są miejscami najbardziej eksploatowanymi i tym samym były najbardziej zniszczone.” - tłumaczy Zbigniew Korzeniowski.

W tym roku, w okresie jesiennym, spółdzielnia zechce wykonać jeszcze remonty klatek w budynkach: Papieża Jana Pawła II 34, Wyszyńskiego 25 i Pileckiego 26.

 

Będą nowe nawierzchnie dróg osiedlowych

W okresie wakacyjnym zarząd ZSM chce wykonać remont przyblokowych dróg, chodników i parkingów. Jak ustaliliśmy, w tym zakresie zadań zaplanowano roboty przy ul. Białostockiej 31, gdzie w poprzednim roku był wykonany pierwszy etap remontu drogi.

ZSM planuje też częściowy remont dróg osiedlowych przy ul. Papieża Jana Pawła II 6 i ul. Świętokrzyskiej 4. Aby nie utrudniać mieszkańcom dojazdu, obie te inwestycje mają być podzielone na dwa etapy. Ponadto remont drogi osiedlowej i parkingu ma być wykonany przy budynku aleja Wojska Polskiego 41a. Prace obejmują tam teren przy istniejącej zabudowie garażowej. Dodatkowo na nieruchomościach Północ I spółdzielnia planuje remont nawierzchni drogi przy ul. Białostockiej 29 i 33. Wszędzie zamiast asfaltu pojawią się nawierzchnie z kostki polbrukowej.

Prezes spółdzielni zapowiada, że będą też prowadzone drobniejsze inwestycje, takie jak przekładanie chodników w miejscach, gdzie jest to wymagane, czy remonty nawierzchni na mniejszych powierzchniach.

Warto dodać, że ZSM w tym roku wykona także sporo nasadzeń zieleni na swoich osiedlach. Wszystko dzięki dotacji otrzymanej z budżetu Miasta Zambrów w wysokości 75 tys. zł, w ramach programu „Zielony Zambrów”. Spółdzielnia, wykorzystując środki z tego programu, planuje także wykonać kilka placów zabaw dla dzieci. Przypomnijmy, że dofinansowania na tego typu zadania otrzymała także Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Nadzieja” (45 tys. zł) oraz Wspólnoty Mieszkaniowe Nieruchomości: AWP 41 (1 800 zł), AWP 49B (2 400 zł), Mazowiecka 14 (1 125 zł), AWP 49A (2 400 zł), Fabryczna 5 (1 125 zł), 71. Pułku Piechoty 4 (1 500 zł), 71. Pułku Piechoty 6 (1 500 zł), Białostocka 3 (1 500 zł) i AWP 48 (1 500 zł).


Trwają remonty bloków w Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej [foto] komentarze opinie

 • gość 2018-05-16 13:21:13

  Wszystko fajnie, tylko wykonanie tych remontów klatek to jakaś totalna fuszerka, zwykły "Kowalski" który nic nie umie zrobił by to lepiej !!! Nie mam pojęcia kto odbiera i akceptuje te wszelkie prace, ale chyba ktoś z poważna wadą wzroku, no chyba że z walutą pełną kieszeni po zakończonych pracach, to tłumaczy wszytko !!!

 • gość 2018-05-16 13:34:11

  "Prace objęły tam remont wiatrołapów i malowanie klatek schodowych do pierwszego półpiętra" - a co to nowe cuda??

 • gość 2018-05-16 19:11:34

  Panie prezesie rzeczywiście zabiegi które wykonujecie w blokach JPII 26 i Wyszyńskiego 21 mogą służyć jako przykład głupoty zarówno jeśli chodzi o pomysł (malowanie do pierwszego półpiętra) jak i wykonanie (w wadę wzroku odbierającego nie wierzę)

 • gość 2018-05-17 08:01:39

  poprzedni nic nie robił latami....ten robi i wam żle.....

 • gość 2018-05-17 08:58:36

  Jeśli robić byle jak to może lepiej wcale

 • gość 2018-05-18 10:02:44

  Zwracam się jak coś robić to dokładnie a nie po partacku , Wykonanie remontu komina do D**Y przykro ja już nie mam siły walczyć z ZSM .

Dodajesz jako: Zaloguj się