:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Trwają remonty bloków w Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej [foto]

inwestycje, Trwają remonty bloków Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej [foto] - zdjęcie, fotografia
16/05/2018 12:04

Rozpoczęły się zewnętrzne prace remontowe przy blokach Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Aktualnie elewacje odświeżane są na dwóch budynkach, natomiast do końca roku podobne prace mają zostać wykonane jeszcze przy 6 blokach. Także w tym roku rozpocznie się, rozłożona na kilka lat, akcja usuwania blach z elewacji. Jakie inne remonty ZSM planuje jeszcze wykonać w tym roku?

Zambrowska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Zambrowie na remonty budynków i innych nieruchomości w 2018 roku planuje wydać ok. 2,5 mln zł. Znaczną część funduszu remontowego pochłoną renowacje elewacji bloków.

Obecnie takie prace prowadzone są na dwóch nieruchomościach: Świętokrzyska 3 (remont elewacji od strony ulicy Świętokrzyskiej) i alei Wojska Polskiego 11 (remont elewacji od strony AWP i dwóch szczytów). Oba te budynki były już wcześniej ocieplone, w związku z czym roboty polegają tam na położeniu nowej zaprawy elewacyjnej, a także wymianie posadzek balkonów z uszczelnieniem i izolacją przeciwwilgociową oraz obróbkami blacharskimi. Podobne inwestycje, związane z remontami szczytów, prowadzone będą na budynkach: AWP 41a, 41b i 41d oraz Grunwaldzka 18, 5 i 11.

 

Znikną blachy z elewacji budynków

W tym roku ZSM chce rozpocząć akcję usuwania blach i znajdującej się pod nią wełny mineralnej z elewacji bloków. W ich miejsce ma być wykonywane ocieplenie styropianem wraz z położeniem zaprawy elewacyjnej. Takie prace w 2018 roku przewidziane są na blokach 71. Pułku Piechoty 16 i Białostocka 20a.

- „Ponieważ tych budynków jest dosyć sporo, to wymaga to oczywiście czasu. Myślę, że co roku przynajmniej dwa budynki będziemy chcieli ujmować w planie remontów.” - powiedział nam prezes ZSM Zbigniew Korzeniowski.

 

Wyremontują klatki schodowe

Przewidziane na ten rok remonty klatek schodowych częściowo zostały już wykonane. Ich malowanie, obłożenie schodów gresem, wymianę okienek, oświetlenia na LED-owe z czujnikami ruchu oraz gablot ogłoszeniowych przeprowadzono w budynkach Papieża Jana Pawła II 4a i Białostocka 20g. Podobne prace, ale już bez kładzenia na schodach gresu, wykonano także w bloku Wyszyńskiego 13.

Aktualnie kończą się remonty klatek w nieruchomościach Wyszyńskiego 21 i Papieża Jana Pawła II 26. Prace objęły tam remont wiatrołapów i malowanie klatek schodowych do pierwszego półpiętra. W kolejnym roku podobne prace planowane są w budynkach Papieża Jana Pawła II 24 i 22 oraz Wyszyńskiego 17.

- „Fundusz remontowy osiedla Wschód 3, składającego się z budynków wysokich, w związku z akcją wymiany szybów windowych prowadzoną w ostatnich latach, ma saldo ujemne, ale zdecydowaliśmy się na poprawę wizerunku klatek tych budynków. Jest to zakres ograniczony do parteru. W tych budynkach istnieją windy i ten parter i wiatrołap są miejscami najbardziej eksploatowanymi i tym samym były najbardziej zniszczone.” - tłumaczy Zbigniew Korzeniowski.

W tym roku, w okresie jesiennym, spółdzielnia zechce wykonać jeszcze remonty klatek w budynkach: Papieża Jana Pawła II 34, Wyszyńskiego 25 i Pileckiego 26.

 

Będą nowe nawierzchnie dróg osiedlowych

W okresie wakacyjnym zarząd ZSM chce wykonać remont przyblokowych dróg, chodników i parkingów. Jak ustaliliśmy, w tym zakresie zadań zaplanowano roboty przy ul. Białostockiej 31, gdzie w poprzednim roku był wykonany pierwszy etap remontu drogi.

ZSM planuje też częściowy remont dróg osiedlowych przy ul. Papieża Jana Pawła II 6 i ul. Świętokrzyskiej 4. Aby nie utrudniać mieszkańcom dojazdu, obie te inwestycje mają być podzielone na dwa etapy. Ponadto remont drogi osiedlowej i parkingu ma być wykonany przy budynku aleja Wojska Polskiego 41a. Prace obejmują tam teren przy istniejącej zabudowie garażowej. Dodatkowo na nieruchomościach Północ I spółdzielnia planuje remont nawierzchni drogi przy ul. Białostockiej 29 i 33. Wszędzie zamiast asfaltu pojawią się nawierzchnie z kostki polbrukowej.

Prezes spółdzielni zapowiada, że będą też prowadzone drobniejsze inwestycje, takie jak przekładanie chodników w miejscach, gdzie jest to wymagane, czy remonty nawierzchni na mniejszych powierzchniach.

Warto dodać, że ZSM w tym roku wykona także sporo nasadzeń zieleni na swoich osiedlach. Wszystko dzięki dotacji otrzymanej z budżetu Miasta Zambrów w wysokości 75 tys. zł, w ramach programu „Zielony Zambrów”. Spółdzielnia, wykorzystując środki z tego programu, planuje także wykonać kilka placów zabaw dla dzieci. Przypomnijmy, że dofinansowania na tego typu zadania otrzymała także Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Nadzieja” (45 tys. zł) oraz Wspólnoty Mieszkaniowe Nieruchomości: AWP 41 (1 800 zł), AWP 49B (2 400 zł), Mazowiecka 14 (1 125 zł), AWP 49A (2 400 zł), Fabryczna 5 (1 125 zł), 71. Pułku Piechoty 4 (1 500 zł), 71. Pułku Piechoty 6 (1 500 zł), Białostocka 3 (1 500 zł) i AWP 48 (1 500 zł).

Reklama

Trwają remonty bloków w Zambrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej [foto] komentarze opinie

 • gość 2018-05-16 13:21:13

  Wszystko fajnie, tylko wykonanie tych remontów klatek to jakaś totalna fuszerka, zwykły "Kowalski" który nic nie umie zrobił by to lepiej !!! Nie mam pojęcia kto odbiera i akceptuje te wszelkie prace, ale chyba ktoś z poważna wadą wzroku, no chyba że z walutą pełną kieszeni po zakończonych pracach, to tłumaczy wszytko !!!

 • gość 2018-05-16 13:34:11

  "Prace objęły tam remont wiatrołapów i malowanie klatek schodowych do pierwszego półpiętra" - a co to nowe cuda??

 • gość 2018-05-16 19:11:34

  Panie prezesie rzeczywiście zabiegi które wykonujecie w blokach JPII 26 i Wyszyńskiego 21 mogą służyć jako przykład głupoty zarówno jeśli chodzi o pomysł (malowanie do pierwszego półpiętra) jak i wykonanie (w wadę wzroku odbierającego nie wierzę)

 • gość 2018-05-17 08:01:39

  poprzedni nic nie robił latami....ten robi i wam żle.....

 • gość 2018-05-17 08:58:36

  Jeśli robić byle jak to może lepiej wcale

 • gość 2018-05-18 10:02:44

  Zwracam się jak coś robić to dokładnie a nie po partacku , Wykonanie remontu komina do D**Y przykro ja już nie mam siły walczyć z ZSM .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Tania pożyczka bez zaświadczeń

Tania pożyczka do 20 000 zł bez zaświadczeń, nie pytamy o historię kredytową i zaświadczenia. Pieniądze możesz mieć na koncie w 15 minut. Możliwość..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki na dowód bez

Nieplanowany wydatek? Potrzebujesz szybkiej gotówki w ciągu chwili? Posiadamy wiele ofert pożyczek na oświadczenie. Nie musisz wychodzić z domu by..


Zobacz ogłoszenie

PUNKT SPRZEDAŻY MASZYN

Sklep rolniczy Haprol zaprasza do zakupu maszyn rolniczych firmy Land Stal. Firma produkuje wysokiej jakości maszyny m.in -agragaty podorywkowe..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE FIRMY

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL, BRYKIET, PELLET,

SKŁAD OPAŁU w WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * PELLET DRZEWNY CERTYFIKOWANY * BRYKIET DRZEWNY RUF * BRYKIET DRZEWNY WAŁEK *..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIK NA PALIWO

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalna Kosmetyka

Profesjonalna kosmetyka auta jest niezbędny dla zachowania pięknego wyglądu samochodu przez długie lata. Pozwala również na podniesienie wartości..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E

Zatrudnię kierowce kat. C+E Transport krajowy Szybkie załadunki Trasy 2-3 dniowe Więcej informacji udzielę telefonicznie


Zobacz ogłoszenie

Budynek użytkowy 452m2, Al.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w PP Alior

Aktualnie poszukujemy kandydata do placówki partnerskiej Alior Banku w Zambrowie na stanowisko: Doradca Klienta. Zakres obowiązków: • aktywne..


Zobacz ogłoszenie

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ KAT. C+E

Zatrudnię kierowcę kat C+E w transporcie międzynarodowym jazda z naczepą typu chłodnia , kierunki Rumunia , Węgry , Bułgaria. Oferuje atrakcyjne..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Spawanie oraz naprawa tworzyw

Oferujemy spawanie/naprawę: ✔️zderzaków samochodów osobowych i ciężarowych ✔️lamp (dorabiamy uchwyty i uzupełniamy ubytki) ✔️lusterek, atrap ,..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Zaplace za loda w aucie.70zl.

Zaplace za loda w aucie, cena do ustalenia;) Zaplace za loda w aucie. Jak jestes zainteresowana


Zobacz ogłoszenie

PŁUGI ŚNIEŻNE, RÓŻNE ROZMIARY,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU PŁUGÓW ŚNIEŻNYCH FIRMY METAL-TECHNIK. W OFERCIE PŁUGI PROSTE SZER. 1,50M, 2,0M, 2,60M 3,0M ORAZ PŁUGI SKŁADANE SZER...


Zobacz ogłoszenie

Agri Radrol Zambrów ul.

Zajmujemy się sprzedażą maszyn rolniczych używanych pochodzących głównie z krajów Europy Zachodniej i Skandynawii. W ofercie posiadamy również..


Zobacz ogłoszenie

Dom 140m2, ul. Słoneczna TYLKO

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, I-piętrowy o powierzchni 140m2 (powierzchnia zabudowy 105,83m2) położony w..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie na Kosseckiego 4

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

Praca w Holandii. Przetwórstwo

PRACA W HOLANDII ! ! ! Pracownik produkcji-przetwórstwo mięsne. Specjalista wykrawacz oraz do pakowania mięsa. Gwarantujemy: * zakwaterowanie (..


Zobacz ogłoszenie

Praca na stałe

Przyjmiemy do pracy na stałe do wypieku pizzy. Doświadczenie nie jest wymagane - wszystkiego nauczymy. Wynagrodzenie na START 2250pln brutto +..


Zobacz ogłoszenie

Nowa Deskorolka elektryczna

Mam dziś do sprzedania nową deskorolke elektryczną. Deskorolka niedawno kupiona w niemczech, posiadam fakturę. Do zamówienia dorzucam w gratisie..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Zakład Stolarski Pieer

Zakład Stolarski Pieer zatrudni pracownika na stanowisku stolarz meblowy. Wymagane prawo jazdy kat.B. Doświadczenie w zawodzie mile widziane. Dobre..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"