:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, rekrutacja szkół średnich - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 08/07/2019 20:56

W szkołach średnich trwa nabór do pierwszych klas liceów, techników i szkół branżowych. W tym roku podania o przyjęcie składają uczniowie kończący zarówno gimnazja, jak i szkoły podstawowe. Mogą oni zostać przyjęci do 3-letniej szkoły branżowej I stopnia, 3 lub 4-letniego liceum oraz 4 lub 5-letniego technikum.

 

W piątek, 5 lipca większość szkół średnich ogłosiło listy kandydatów zakwalifikowanych do pierwszych klas liceów, techników i szkół branżowych. Podania o przyjęcie do szkoły średniej składa w tym roku również 787 uczniów, którzy w czerwcu zakończyli edukację w gimnazjach lub szkołach podstawowych na terenie naszego powiatu.

 

Szkoły średnie prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie przygotowały łącznie 1080 miejsc: 525 dla byłych gimnazjalistów i 555 na podbudowie ośmioletniej szkoły podstawowej. Dla każdego więc, kto chce kontynuować naukę, miejsc w szkołach średnich w naszym mieście nie zabraknie.

 

Prawie pół tysiąca nowych uczniów może przyjąć Zespół Szkół Nr 1 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Zambrowie. W placówce utworzono klasy na podbudowie szkoły podstawowej (255 miejsc) oraz gimnazjum (225 miejsc):

:: po trzy klasy II Liceum ogólnokształcącego,

- klasa humanistyczna

- klasa wojskowa

- klasa informatyczna

 

:: po pięć klas Technikum nr 1,

- informatyk,

- logistyk,

- spedytor,

- mleczarz,

- żywienia i usług gastronomicznych.

 

:: po trzy klasy Branżowej Szkoły nr 1 I stopnia

- mechanik pojazdów samochodowych

- kucharz

- elektromechanik

 

Jak poinformował nas dyrektor placówki Sławomir Baran, szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w liceum (klasa wojskowa i informatyczna), technikum (spedytor, mleczarz, żywienia i usług gastronomicznych) oraz szkole branżowej (mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, elektromechanik). Wolne miejsca są również w klasie humanistycznej liceum ogólnokształcącego na podbudowie gimnazjum.

 

Po 300 miejsc nowym uczniom oferują w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie.

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie zarówno absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej (150 miejsc), jak i gimnazjum (150 miejsc) mogą wybrać spośród kierunków:

:: humanistyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym językiem polskim, językiem angielskim oraz do wyboru: historią lub wiedzą o społeczeństwie,

:: matematyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym matematyką, fizyką i do wyboru: językiem angielskim lub informatyką,

:: ekonomiczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym matematyką, geografią i językiem angielskim,

:: medyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym biologią, chemią i językiem angielskim,

:: krajoznawczo-turystyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym geografią, wiedzą o społeczeństwie i językiem angielskim.

 

W III Liceum Ogólnokształcącym działającym w ZSA przewidziano 60 miejsc dla uczniów po szkołach podstawowych oraz 60 dla absolwentów gimnazjów. Składający podania mogą wybierać spośród kierunków:

:: ogólny

:: policyjny

:: pożarniczy

:: wojskowy

:: ratowniczy

:: fotograficzny

Natomiast w Technikum Nr 2 tejże placówki przygotowano po 90 miejsc dla absolwentów gimnazjów i podstawówek. W roku szkolnym 2019/2020 może zostać uruchomionych 7 kierunków:

:: technik ekonomista

:: technik handlowiec

:: technik reklamy

:: technik rolnik

:: technik budowy dróg

:: technik architektury krajobrazu

:: technik robót wykończeniowych w budownictwie

 

Ponadto od roku szkolnego 2019/2020 Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy rozpoczyna rekrutację do I klasy liceum ogólnokształcącego o profilu medyczno-kosmetycznym oraz branżowej szkoły I stopnia, gdzie może wykształcenie zdobędzie przyszły:

- fryzjer

- sprzedawca

- kucharz

- piekarz

- cukiernik

- wędliniarz

- mechanik pojazdów samochodowych

- mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych

- blacharz samochodowy

- lakiernik

- monter konstrukcji budowlanych

- murarz - tynkarz

- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

- elektryk

- stolarz

- drukarz

- kominiarz

- rolnik

 

W Zambrowie można również uczyć się w trybie zaocznym. Tego rodzaju kształcenie oferuje Zakład Doskonalenia Zawodowego, który przewidział 29 miejsc w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (na podbudowie gimnazjum, 8-letniej szkoły podstawowej lub zasadniczej szkoły zawodowej) i tyle samo dla nieco starszych uczniów, chcących w Szkole Policealnej dla Dorosłych zdobyć zawód: florysty, technika bhp lub technika administracji.

 

Obecnie kandydaci lub ich rodzice mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej placówce poprzez złożenie oryginałów świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Już w tym tygodniu niektóre placówki ogłoszą listy kandydatów przyjętych.

 

Jeżeli w wyniku przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego szkoła będzie jeszcze posiadała wolne miejsca do klasy pierwszej, wówczas przeprowadzone zostanie postępowanie rekrutacyjne uzupełniające.

Reklama

Trwa rekrutacja do szkół średnich komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"