:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 13°C
powietrze B. dobre
edukacja, rekrutacja szkół średnich - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 08/07/2019 20:56

W szkołach średnich trwa nabór do pierwszych klas liceów, techników i szkół branżowych. W tym roku podania o przyjęcie składają uczniowie kończący zarówno gimnazja, jak i szkoły podstawowe. Mogą oni zostać przyjęci do 3-letniej szkoły branżowej I stopnia, 3 lub 4-letniego liceum oraz 4 lub 5-letniego technikum.

 

W piątek, 5 lipca większość szkół średnich ogłosiło listy kandydatów zakwalifikowanych do pierwszych klas liceów, techników i szkół branżowych. Podania o przyjęcie do szkoły średniej składa w tym roku również 787 uczniów, którzy w czerwcu zakończyli edukację w gimnazjach lub szkołach podstawowych na terenie naszego powiatu.

 

Szkoły średnie prowadzone przez Starostwo Powiatowe w Zambrowie przygotowały łącznie 1080 miejsc: 525 dla byłych gimnazjalistów i 555 na podbudowie ośmioletniej szkoły podstawowej. Dla każdego więc, kto chce kontynuować naukę, miejsc w szkołach średnich w naszym mieście nie zabraknie.

 

Prawie pół tysiąca nowych uczniów może przyjąć Zespół Szkół Nr 1 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota" w Zambrowie. W placówce utworzono klasy na podbudowie szkoły podstawowej (255 miejsc) oraz gimnazjum (225 miejsc):

:: po trzy klasy II Liceum ogólnokształcącego,

- klasa humanistyczna

- klasa wojskowa

- klasa informatyczna

 

:: po pięć klas Technikum nr 1,

- informatyk,

- logistyk,

- spedytor,

- mleczarz,

- żywienia i usług gastronomicznych.

 

:: po trzy klasy Branżowej Szkoły nr 1 I stopnia

- mechanik pojazdów samochodowych

- kucharz

- elektromechanik

 

Jak poinformował nas dyrektor placówki Sławomir Baran, szkoła dysponuje jeszcze wolnymi miejscami w liceum (klasa wojskowa i informatyczna), technikum (spedytor, mleczarz, żywienia i usług gastronomicznych) oraz szkole branżowej (mechanik pojazdów samochodowych, kucharz, elektromechanik). Wolne miejsca są również w klasie humanistycznej liceum ogólnokształcącego na podbudowie gimnazjum.

 

Po 300 miejsc nowym uczniom oferują w tym roku I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie.

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie zarówno absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej (150 miejsc), jak i gimnazjum (150 miejsc) mogą wybrać spośród kierunków:

:: humanistyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym językiem polskim, językiem angielskim oraz do wyboru: historią lub wiedzą o społeczeństwie,

:: matematyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym matematyką, fizyką i do wyboru: językiem angielskim lub informatyką,

:: ekonomiczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym matematyką, geografią i językiem angielskim,

:: medyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym biologią, chemią i językiem angielskim,

:: krajoznawczo-turystyczny z realizowanymi w zakresie rozszerzonym geografią, wiedzą o społeczeństwie i językiem angielskim.

 

W III Liceum Ogólnokształcącym działającym w ZSA przewidziano 60 miejsc dla uczniów po szkołach podstawowych oraz 60 dla absolwentów gimnazjów. Składający podania mogą wybierać spośród kierunków:

:: ogólny

:: policyjny

:: pożarniczy

:: wojskowy

:: ratowniczy

:: fotograficzny

Natomiast w Technikum Nr 2 tejże placówki przygotowano po 90 miejsc dla absolwentów gimnazjów i podstawówek. W roku szkolnym 2019/2020 może zostać uruchomionych 7 kierunków:

:: technik ekonomista

:: technik handlowiec

:: technik reklamy

:: technik rolnik

:: technik budowy dróg

:: technik architektury krajobrazu

:: technik robót wykończeniowych w budownictwie

 

Ponadto od roku szkolnego 2019/2020 Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy rozpoczyna rekrutację do I klasy liceum ogólnokształcącego o profilu medyczno-kosmetycznym oraz branżowej szkoły I stopnia, gdzie może wykształcenie zdobędzie przyszły:

- fryzjer

- sprzedawca

- kucharz

- piekarz

- cukiernik

- wędliniarz

- mechanik pojazdów samochodowych

- mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych

- blacharz samochodowy

- lakiernik

- monter konstrukcji budowlanych

- murarz - tynkarz

- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

- elektryk

- stolarz

- drukarz

- kominiarz

- rolnik

 

W Zambrowie można również uczyć się w trybie zaocznym. Tego rodzaju kształcenie oferuje Zakład Doskonalenia Zawodowego, który przewidział 29 miejsc w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (na podbudowie gimnazjum, 8-letniej szkoły podstawowej lub zasadniczej szkoły zawodowej) i tyle samo dla nieco starszych uczniów, chcących w Szkole Policealnej dla Dorosłych zdobyć zawód: florysty, technika bhp lub technika administracji.

 

Obecnie kandydaci lub ich rodzice mają czas na potwierdzenie woli podjęcia nauki w danej placówce poprzez złożenie oryginałów świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Już w tym tygodniu niektóre placówki ogłoszą listy kandydatów przyjętych.

 

Jeżeli w wyniku przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego szkoła będzie jeszcze posiadała wolne miejsca do klasy pierwszej, wówczas przeprowadzone zostanie postępowanie rekrutacyjne uzupełniające.

Reklama

Trwa rekrutacja do szkół średnich komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"