:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

Trwa generalny remont SP5 [foto]

W bieżącym roku Miasto Zambrów na inwestycje i remonty planuje przeznaczyć 20 mln 183 tys. 176 złotych. Jedną z największych inwestycji Miasta jest przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie.

 

Celem inwestycji jest adaptacja budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 5, w której mieścić się będzie żłobek i przedszkole. Przebudowa związana jest z reformą szkolną dotyczącą utworzenia ośmioletnich szkół podstawowych i likwidacją gimnazjów. Miasto zakłada również, że inwestycja zmniejszy deficyt miejsc w miejskich przedszkolach.

Szkoła Podstawowa nr 5 w większości przeniosła się do budynku po byłym Gimnazjum nr 1 znajdującym się przy ul. Wyszyńskiego w Zambrowie. Również rok szkolny ,,Piątki” ze względu na remont został skrócony do 1 czerwca. Aby mogło to nastąpić uczniowie uczyli się w dni wolne od nauki (tydzień ferii, niektóre soboty i osiem dni tzw. dyrektorskich).

Przebudowa rozpoczęła się w kwietniu. Prace zaczęto od wymiany okien i docieplenia stropodachów. Obecnie trwa docieplanie zewnętrzne obiektu oraz wyburzanie ścianek działowych i budowa nowych. Wykonywane są również roboty blacharskie, m.in. wymiana rynien dachowych. W ciągu kolejnych miesięcy budynek ulegnie licznym renowacjom. Z zewnętrz powstanie nowa elewacja, a w środku inny podział ścian działowych, nowe wykończenia, wymieniona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna oraz przepłukana zostanie instalacja c.o. Budynek ma być przystosowany do wymagań 275 dzieci w przedszkolu i 84 w żłobku oraz osób niepełnosprawnych. Zamontowane zostaną dwie windy osobowe oraz trzy windy towarowe na potrzeby kuchni.

Koszt całej inwestycji ma wynieść prawie 7 mln zł. Obiekt ma być gotowy na 3 września, kiedy w całej Polsce rozpocznie się rok szkolny 2018/2019.


Trwa generalny remont SP5 [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org