:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Towarzystwo „Nasz Szpital” przekazało nowy sprzęt poradni rehabilitacyjnej

inwestycje, Towarzystwo „Nasz Szpital” przekazało sprzęt poradni rehabilitacyjnej - zdjęcie, fotografia
  • Nowy rotor kończyn dolnych zastąpił stary
  •  wysłużony już sprzęt /Fot. Grzegorz Zawistowski
  • Nowe urządzenie do diatermii ufundowane przez Towarzystwo Nasz Szpital /Fot. Grzegorz Zawistowski
20/11/2008 00:00

Urządzenie do krioterapii miejscowej, diatermii, stół i urządzenie do ćwiczeń biernych oraz rotor kończyn dolnych –sprzęt o łącznej wartości ponad 43 tys. złotych trafił do Poradni Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia „Nasz Szpital” oraz hojności podatników.

Stowarzyszenie „Towarzystwo Nasz Szpital” w Zambrowie zakupiło nowoczesny sprzęt do rehabilitacji leczniczej o łącznej wartości 43468,33 zł i przekazało jako darowiznę Przychodni Rehabilitacji Leczniczej przy Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

Zakupiony sprzęt to: rower magnetyczny VENUS za ponad 1200 zł, szyna do ćwiczeń kończyn dolnych FISIOTEK ze stołem rehabilitacyjny o wartości około 15 tys., aparat diatermia Therma 500 za 17,5 tys. zł oraz aparat do krioterapii za niemal 10 tys. zł.

Krioterapia miejscowa jest to leczenie zimnym strumieniem powietrza o temperaturze do –100 stopni C. Jest to zabieg bardzo krótki, bo trwający zaledwie 2-3 minuty. Urządzenie przydatne jest do leczenia stanów pooperacyjnych, zapalnych oraz stosowane przy ostrych bólach.

Urządzenie do ćwiczeń biernych kończyny dolnej ułatwia pracę fizjoterapeutów, wyręczając ich przy ćwiczeniach leczących przykurcze stawu kolanowego, biodrowego i skokowego. Urządzenie posiada szerokie spektrum regulacji parametrów pracy. Pozwala m.in. na indywidualny dobór wszystkich parametrów sesji ćwiczeniowej w zależności od wskazań.

Diatermia jest natomiast zabiegiem polegającym na miejscowym głębokim podgrzewaniu tkanek pod wpływem fal krótkich silnego pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości. Powoduje złagodzenie dolegliwości bólowych, poprawia ukrwienie i czynność tkanek oraz zmniejsza stany zapalne poprzez wyeliminowanie większości mikroorganizmów chorobotwórczych.

Rotor natomiast, znany większości z nas jako „rower rehabilitacyjny” służy do rehabilitacji kończyn dolnych.

- Dwa z tych urządzeń stworzyły takie możliwości jakich dotąd nie mieliśmy – mówi lekarz rehabilitacji medycznej Elżbieta Rogowska z Poradni Rehabilitacji Leczniczej w Zambrowie.

Mowa o urządzeniu do krioterapii oraz o stole i urządzeni do ćwiczeń biernych, których do tej pory nie było w Poradni Rehabilitacji Leczniczej w Zambrowie. Natomiast nowoczesne urządzenie do diatermii oraz rotor kończyn dolnych zastąpiły stare, ponad 30-letnie i dość awaryjne już urządzenia.

- Pacjenci są bardzo zadowoleni z efektów krioterapii oraz czasu, jaki potrzebny jest na jeden zabieg – wyjaśnia doktor Rogowska. – Ponadto zwiększyła się ilość stanowisk zabiegowych przeznaczonych dla pacjenta, co również powinno wpłynąć na usprawnienie pracy poradni.

Trzy z czterech podarowanych przez Towarzystwo Nasz Szpital urządzeń (rotor, krioterapia oraz diatermia) funkcjonuje w zambrowskiej poradni rehabilitacyjnej już od trzech tygodni. Natomiast stół i urządzenie do ćwiczeń biernych zainstalowane będzie jeszcze w tym roku, jak tylko zostanie przygotowane nowe pomieszczenie.

Wszystkie te urządzenia zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym przez „Towarzystwo Nasz Szpital” w 2008 roku. 32992,80 zł to dar 274 osób z Zambrowa, Białegostoku, Legionowa, Łomży, Warszawy, Oświęcimia, Drawska Pomorskiego, Wysokiego Mazowieckiego i Opoczna, które zdecydowały się w tym roku przekazać „Towarzystwu Nasz Szpital” 1% swojego podatku za ubiegły rok. Kolejne 15100 zł Towarzystwo otrzymało ze świadczeń pieniężnych zasądzanych na jego rzecz przez II Wydział Karny Sądu Rejonowego w Zambrowie.

- Zarząd Stowarzyszenia „Towarzystwo Nasz Szpital” w Zambrowie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które 1% swojego podatku przekazały na rzecz naszego Stowarzyszenia. – mówi Barbara Odolińska, reprezentująca TNS. – „Za orzekane na rzecz Stowarzyszenia świadczenia pieniężne dziękujemy również Przewodniczącemu II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Zambrowie Panu Sędziemu Mikołajowi Borkułak i wszystkim Sędziom tego Wydziału.” – dodaje pani Odolińska.

Dzięki hojności podatników i działalności „Towarzystwa Nasz Szpital” pacjenci z powiatu zambrowskiego zyskali nowoczesny sprzęt do rehabilitacji. Warto więc podczas zbliżającej się kampanii rozliczeń z podatku dochodowego za bieżący rok, rozważyć możliwość przekazania 1% swojego podatku właśnie temu Stowarzyszeniu. To nic nie kosztuje, a dzięki takiemu gestowi - pomagamy mieszkańcom naszego powiatu.

Polecamy:
:: Szpital może być dokapitalizowany przez gminy lub spółkę
:: Więcej podatników przekaże 1% podatku
:: Towarzystwo Nasz Szpital przekazało szpitalowi materace za ponad 3 tys. zł

Reklama

Towarzystwo „Nasz Szpital” przekazało nowy sprzęt poradni rehabilitacyjnej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI 2000L l 2500L. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy kierowce

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę na dowozy w lokalu gastronomicznym. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji zapraszamy do naszego lokalu..


Zobacz ogłoszenie

Działka budowlana 1553m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1553m2 położona w Czyżewie obręb Złote Jabłko. Nieruchomość zgodnie z..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszym panem

Praca dla milej i uczciwej pani z podstawowa znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcji -

Zambrowska Fabryka Okien szuka pracowników do pracy przy linii montażowej. Praca w centrum Zambrowa; II zmianowy system pracy; 8 h..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca z dyskretnym

Hej! Chciałabyś spróbować jakby to było być super potajemną masażystką? Interesują mnie regularne spotkania i wspiercie na każdym spotkaniu. Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

Segment 160m2, ul. Jantarowa

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Segment handlowo-usługowo-mieszkalny o powierzchni całkowitej 160m2 położony w Zambrowie przy..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu: 784..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

MASZYNY ROLNICZE, DOSTĘPNE NA

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę na staż

Przyjmę na staż w charakterze sprzedawcy w sklepie, przy ul. Raginisa 4.


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na wiosnę

Pożyczka na wiosnę na korzystnych warunkach! Bez BIK, Bez sprawdzania historii kredytowej, Bez zaświadczeń. Teraz nawet 20 000 zł! Możliwa spłata w..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Kierowca C+E na 1/2 etatu

Szukam kierowcy który chce dorobić weekendy lub w różne dni od poniedziałku do piątku , zestaw chłodniczy , szczegóły pod tel 518627490


Zobacz ogłoszenie

Praca przy produkcji kołder.

Przyjmę osoby do pracy przy produkcji kołder. Nie potrzebna umiejętność szycia. Tylko osoby ze zdolnościami manualnymi. Osoby energiczne i..


Zobacz ogłoszenie

AGREGATY PODORYWKOWE, BRONY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL PRODUKUJĄCEJ MASZYNY BARDZO WYSOKIEJ JAKOŚCI. W SPRZEDAŻY M.IN AGREGATY..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal użytkowo-handlowy 58m2 w Zambrowie przy ulicy Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń użytkowych i ubikacji. Może być..


Zobacz ogłoszenie

DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES!

ZAPRASZAMY DO SALONU NC+ NA OFERTY W ZWIĄZKU Z 1. DNIEM WIOSNY!!!! DEKODER 4K ZA 1ZŁ/MIES! TYLKO W SALONIE PREMIUM W GALERII BEM W ZAMBROWIE!..


Zobacz ogłoszenie

taras balkon schody kamienny

Posadzki żywiczne,garaż ,kotłownia,magazyn,biuro,dom ,mieszkanie,tarasy,balkony,schody - 100 zł Łomża Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszej..


Zobacz ogłoszenie

Praca biurowa

Szukam pracy biurowej. Pracuje obecnie jako pomoc księgowej,w trakcie studiów podyplomowych kadry i płace.


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów, gmina Kołaki Kościelne. Budynek mieszkalny w całości..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Zambrów, Łomża, Białystok i okolice Oferujemy: - montaż kamer - montaż alarmów - montaż wideodomofonów - montaż automatów do bram - montaż..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.04.2019 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"