:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  4°C bezchmurnie

Towarzystwo „Nasz Szpital” przekazało nowy sprzęt poradni rehabilitacyjnej

inwestycje, Towarzystwo „Nasz Szpital” przekazało sprzęt poradni rehabilitacyjnej - zdjęcie, fotografia
  • Nowy rotor kończyn dolnych zastąpił stary
    Nowy rotor kończyn dol...
  •  wysłużony już sprzęt /Fot. Grzegorz Zawistowski
    wysłużony już sprzęt ...
  • Nowe urządzenie do diatermii ufundowane przez Towarzystwo Nasz Szpital /Fot. Grzegorz Zawistowski
    Nowe urządzenie do dia...

Urządzenie do krioterapii miejscowej, diatermii, stół i urządzenie do ćwiczeń biernych oraz rotor kończyn dolnych –sprzęt o łącznej wartości ponad 43 tys. złotych trafił do Poradni Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia „Nasz Szpital” oraz hojności podatników.

Stowarzyszenie „Towarzystwo Nasz Szpital” w Zambrowie zakupiło nowoczesny sprzęt do rehabilitacji leczniczej o łącznej wartości 43468,33 zł i przekazało jako darowiznę Przychodni Rehabilitacji Leczniczej przy Szpitalu Powiatowym w Zambrowie.

Zakupiony sprzęt to: rower magnetyczny VENUS za ponad 1200 zł, szyna do ćwiczeń kończyn dolnych FISIOTEK ze stołem rehabilitacyjny o wartości około 15 tys., aparat diatermia Therma 500 za 17,5 tys. zł oraz aparat do krioterapii za niemal 10 tys. zł.

Krioterapia miejscowa jest to leczenie zimnym strumieniem powietrza o temperaturze do –100 stopni C. Jest to zabieg bardzo krótki, bo trwający zaledwie 2-3 minuty. Urządzenie przydatne jest do leczenia stanów pooperacyjnych, zapalnych oraz stosowane przy ostrych bólach.

Urządzenie do ćwiczeń biernych kończyny dolnej ułatwia pracę fizjoterapeutów, wyręczając ich przy ćwiczeniach leczących przykurcze stawu kolanowego, biodrowego i skokowego. Urządzenie posiada szerokie spektrum regulacji parametrów pracy. Pozwala m.in. na indywidualny dobór wszystkich parametrów sesji ćwiczeniowej w zależności od wskazań.

Diatermia jest natomiast zabiegiem polegającym na miejscowym głębokim podgrzewaniu tkanek pod wpływem fal krótkich silnego pola elektromagnetycznego o wysokiej częstotliwości. Powoduje złagodzenie dolegliwości bólowych, poprawia ukrwienie i czynność tkanek oraz zmniejsza stany zapalne poprzez wyeliminowanie większości mikroorganizmów chorobotwórczych.

Rotor natomiast, znany większości z nas jako „rower rehabilitacyjny” służy do rehabilitacji kończyn dolnych.

- Dwa z tych urządzeń stworzyły takie możliwości jakich dotąd nie mieliśmy – mówi lekarz rehabilitacji medycznej Elżbieta Rogowska z Poradni Rehabilitacji Leczniczej w Zambrowie.

Mowa o urządzeniu do krioterapii oraz o stole i urządzeni do ćwiczeń biernych, których do tej pory nie było w Poradni Rehabilitacji Leczniczej w Zambrowie. Natomiast nowoczesne urządzenie do diatermii oraz rotor kończyn dolnych zastąpiły stare, ponad 30-letnie i dość awaryjne już urządzenia.

- Pacjenci są bardzo zadowoleni z efektów krioterapii oraz czasu, jaki potrzebny jest na jeden zabieg – wyjaśnia doktor Rogowska. – Ponadto zwiększyła się ilość stanowisk zabiegowych przeznaczonych dla pacjenta, co również powinno wpłynąć na usprawnienie pracy poradni.

Trzy z czterech podarowanych przez Towarzystwo Nasz Szpital urządzeń (rotor, krioterapia oraz diatermia) funkcjonuje w zambrowskiej poradni rehabilitacyjnej już od trzech tygodni. Natomiast stół i urządzenie do ćwiczeń biernych zainstalowane będzie jeszcze w tym roku, jak tylko zostanie przygotowane nowe pomieszczenie.

Wszystkie te urządzenia zostały zakupione dzięki środkom pozyskanym przez „Towarzystwo Nasz Szpital” w 2008 roku. 32992,80 zł to dar 274 osób z Zambrowa, Białegostoku, Legionowa, Łomży, Warszawy, Oświęcimia, Drawska Pomorskiego, Wysokiego Mazowieckiego i Opoczna, które zdecydowały się w tym roku przekazać „Towarzystwu Nasz Szpital” 1% swojego podatku za ubiegły rok. Kolejne 15100 zł Towarzystwo otrzymało ze świadczeń pieniężnych zasądzanych na jego rzecz przez II Wydział Karny Sądu Rejonowego w Zambrowie.

- Zarząd Stowarzyszenia „Towarzystwo Nasz Szpital” w Zambrowie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które 1% swojego podatku przekazały na rzecz naszego Stowarzyszenia. – mówi Barbara Odolińska, reprezentująca TNS. – „Za orzekane na rzecz Stowarzyszenia świadczenia pieniężne dziękujemy również Przewodniczącemu II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Zambrowie Panu Sędziemu Mikołajowi Borkułak i wszystkim Sędziom tego Wydziału.” – dodaje pani Odolińska.

Dzięki hojności podatników i działalności „Towarzystwa Nasz Szpital” pacjenci z powiatu zambrowskiego zyskali nowoczesny sprzęt do rehabilitacji. Warto więc podczas zbliżającej się kampanii rozliczeń z podatku dochodowego za bieżący rok, rozważyć możliwość przekazania 1% swojego podatku właśnie temu Stowarzyszeniu. To nic nie kosztuje, a dzięki takiemu gestowi - pomagamy mieszkańcom naszego powiatu.

Polecamy:
:: Szpital może być dokapitalizowany przez gminy lub spółkę
:: Więcej podatników przekaże 1% podatku
:: Towarzystwo Nasz Szpital przekazało szpitalowi materace za ponad 3 tys. zł


Towarzystwo „Nasz Szpital” przekazało nowy sprzęt poradni rehabilitacyjnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się