:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

To będzie największe wyzwanie inwestycyjne Miasta w 2018 roku

inwestycje, będzie największe wyzwanie inwestycyjne Miasta - zdjęcie, fotografia

Dostosowanie obecnego budynku Szkoły Podstawowej Nr 5 do wymagań przedszkola i żłobka to najpoważniejsze i najkosztowniejsze zadanie, przed którym w tym roku ma stanąć samorząd Miasta Zambrów. Warta 4,2 mln zł inwestycja ma rozpocząć się już w kwietniu.

Na inwestycje i remonty w tym roku Miasto Zambrów planuje wydać 20 mln 183 tys. 716 zł, co stanowi 21,6% wszystkich wydatków budżetowych, które wynoszą prawie 93 mln zł. Zaplanowane dochody są jednak o 5 mln zł mniejsze. Dlatego władze Zambrowa, po raz pierwszy od wielu lat, zamierzają zaciągnąć kredyt w celu zrównoważenia budżetu.

Wśród wydatków inwestycyjnych najwięcej, bo aż 4 mln 200 tys. zł, ma być przeznaczone na dostosowanie obecnego budynku SP5 do wymagań przedszkola i żłobka dla 275 miejsc dzieci w przedszkolu oraz 84 miejsc w żłobku. Ma to być największe tegoroczne wyzwanie, z którym przyjdzie się zmierzyć samorządowi Miasta Zambrów.

Konieczność przebudowy budynku szkolnego przy ul. Obrońców Zambrowa jest związana z rządową reformą edukacji dotyczącą utworzenia ośmioletnich szkół podstawowych i zarazem likwidacją gimnazjów. W związku z reformą Miasto, po konsultacjach z mieszkańcami, zdecydowało się, aby od 1 września 2018 roku nową siedzibą Szkoły Podstawowej Nr 5 był budynek wygaszanego Miejskiego Gimnazjum Nr 1 znajdującego się przy ul. Prymasa Wyszyńskiego 6A w Zambrowie. Natomiast w budynku, w którym aktualnie funkcjonuje zambrowska podstawówka, władze naszego miasta planują utworzenie Miejskiego Przedszkola Nr 5 oraz miejskiego żłobka. W ten sposób samorząd rozwiaże problem deficytu miejsc w miejskich przedszkolach.

Chcąc dostosować budynek szkoły do potrzeb przedszkolaków Miasto Zambrów musi w tym roku wykonać duży remont, który obejmie kompletną przebudowę budynku w celu dostosowania do warunków technicznych dla przedszkola i żłobka (wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, płukanie instalacji C.O., przebudowa budynku, zagospodarowanie terenu). Miasto ma też zakupić wyposażenie przedszkola i żłobka.

Zadanie to ma się rozpocząć w kwietniu, dlatego już teraz uczniowie zambrowskiej „Piątki” uczą się również w dni wolne od nauki (soboty, ferie), aby skończyć rok szkolny wcześniej, niż zwykle. Będzie on tam trwał nie 10 a 9 miesięcy, czyli do 31 maja, przy czym zajęcia opiekuńcze dla uczniów SP5 mają być organizowane w innych szkołach.

- „Mamy przygotowaną dokumentację, projekt budowlany i przygotowujemy się do przetargu. Jest to bardzo istotne, ponieważ brakuje nam miejsc w przedszkolach i w żłobku. (…) Jest to duże zadanie, duże przedsięwzięcie i zobaczymy, co będzie po przetargu.” - mówił podczas piątkowej konferencji burmistrz Kazimierz Dąbrowski.

Warto dodać, że wśród tegorocznych zadań oświatowych Miasta znajdują się też: termomodernizacja budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1 (1 mln zł), budowa ogrodzenia i placu zabaw przy budynku MG1 dla potrzeb SP5 (160 tys. 800 zł) i zakup pieca konwekcyjno-parowego dla Miejskiego Przedszkola Nr 3 (50 tys. zł).

Polecamy – reforma oświaty w Zambrowie:
:: Krótszy rok szkolny w zambrowskiej „Piątce”
:: WSA oddalił skargę Zambrowa ws. sieci szkół
:: Radni miejscy zaskarżą opinię Podlaskiego Kuratora Oświaty [retransmisja]
:: Sieć szkół: Zambrów zaskarży opinię kuratorium?
:: Uchwała ws. sieci szkół w Zambrowie do poprawki
:: „Piątka” w miejsce gimnazjum oraz droższy odbiór śmieci [retransmisja]

Pozostałe:
:: Nowy parking przy urzędzie? [foto]
:: Konferencja prasowa Burmistrza Miasta Zambrów [retransmisja]
:: Budynek Urzędu Gminy w Kołakach Kościelnych zostanie wyremontowany
:: Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Szumowo ulegnie poprawie?
:: Normy smogu przekroczone w wielu miastach. W Łomży jeden z najgorszych wyników w Polsce
:: Zamontują „solary” na 133 nieruchomościach w Zambrowie
:: Tam często dochodzi do wypadków. Nowe oznakowanie skrzyżowania w Wądołkach


To będzie największe wyzwanie inwestycyjne Miasta w 2018 roku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org