:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  14°C słabe opady deszczu

Tlenoterapia hiperbaryczna już w Łomży!!!

artykuł sponsorowany, Tlenoterapia hiperbaryczna Łomży!!! - zdjęcie, fotografia

Autyzm, porażenie mózgowe, udar, borelioza…

Stworzenie gabinetu tlenoterapii hiperbarycznej jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów zmagających się z różnymi chorobami. Dotychczas osoby chcące skorzystać z takiej terapii musiały przemierzyć codziennie setki kilometrów, aby mieć szansę na lepsze życie. Tlenoterapia jest już z powodzeniem stosowana w krajach zachodnich, gdzie funkcjonują ogromne centra hiperbaryczne. Na polskim rynku zdrowotnym komory takie funkcjonują od wielu lat, ale w związku z tym, iż zabiegi finansowane są przez NFZ, okres oczekiwania jest bardzo długi, a do tego brak jest możliwości wykonywania w nich prywatnych zabiegów.

Na czym polega zabieg tlenoterapii hiperbarycznej?

W naszej komorze wytwarzane jest ciśnienie 1,3 ATA. Tlen, który jest podawany przez maseczkę, rozchodzi się po organizmie o wiele szybciej i trafia do miejsc, do których w normalnych warunkach nie dociera, np.: ognisk udarowych czy trudno gojących się ran (stopa cukrzycowa). Cząsteczki tlenu dostają się wówczas do układu limfatycznego, płynu mózgowo-rdzeniowego, osocza i kości. Uszkodzone komórki szybciej się regenerują, co przekłada się na poprawę stanu zdrowia pacjenta. Zabieg taki:
- dostarcza tlen do uszkodzonych tkanek i narządów,
- usprawnia krążenie krwi,
- tworzy nowe naczynia krwionośne,
- podnosi odporność organizmu,
- działa bakteriobójczo,
- działa przeciwzapalnie.

W praktyce, tlenoterapia nie zastępuje tradycyjnego leczenia, lecz jest jego uzupełnieniem i z powodzeniem stosowana np. w przypadku autyzmu. Można śmiało stwierdzić, że razem z dzieckiem autystycznym choruje cała rodzina, gdyż podporządkowuje swoje życie kochanemu dziecku. Rodzice cały czas poszukują nowych terapii, które poprawią jakość życia ich pociech. Spośród dostępnych różnych terapii, jedną z nich jest tlenoterapia hiperbaryczna. W Stanach Zjednoczonych, gdzie metoda ta jest bardzo rozpowszechniona, efekty jej stosowania są widoczne szczególnie w przypadku tych zaburzeń. „Amerykański zespół wykazał, że 40 godzin w komorze hiperbarycznej może poprawić funkcjonowanie dzieci z autyzmem. Gdy porównano je z przedstawicielami grupy kontrolnej, okazało się, że terapia ułatwiła im nawiązywanie kontaktu wzrokowego i społecznego.” (http://kopalniawiedzy.pl/komora-hiperbaryczna-hiperbaria-tlenowa-leczenie-tlenowo-nadcisnieniowe-autyzm-dr-Dan-Rossignol,7053 data dostępu 23.08 2016)

Jeżeli chodzi o Zespół Downa, to dzieci te mają nasiloną apoptozę neuronów, dlatego tak istotne jest, aby pobudzać organizm do tworzenia nowych komórek. Według badań nad wpływem tlenoterapii hiperbarycznej na tę chorobę stwierdzono, iż działa ona pozytywnie poprzez dostarczanie tlenu do uszkodzonych obszarów mózgu, działa przeciwzapalnie przez co zmniejsza zapalenie nerwów, mobilizuje mitochondria do lepszej pracy i następuje samo leczenie poprzez mobilizację komórek macierzystych szpiku kostnego. (http://www.oxygenunderpressure.com/category/down-syndrome/; http://www.hypertc.com/testimonialpage.cfm?id=19&fulltext=true).

Pozostałe choroby to:
- Anemia
- ADHD
- Porażenie mózgowe
- Borelioza
- Choroba Alzheimera
- Choroba Parkinsona
- Choroby autoimmunologiczne
- Depresja
- Kontuzje
- Łuszczyca, rumień, trądzik, cellulit i inne
- Miażdżyca, zawał, udar mózgu, nadciśnienie
- Migrena
- Nagła głuchota, szumy uszne
- Po radio i chemioterapii
- Po zabiegach chirurgicznych, trudno gojące się rany, owrzodzenia, stopa cukrzycowa
- Reumatyzm, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
- Stwardnienie rozsiane
- Uraz mózgu po wypadku
- Zaburzenia seksualne
- Zespół chronicznego zmęczenia

Co jest bardzo ważne, w naszej komorze dziecku podczas zabiegu może towarzyszyć rodzic/opiekun. Dla dzieci autystycznych organizujemy turnusy hiperbaryczne.

Gabinet tlenoterapii hiperbarycznej
ul. Mazowiecka 1 lok. 21
18-400 Łomża
tel. 660 345 055
www.tlenoterapia.lomza.pl
Tlenoterapia hiperbaryczna już w Łomży!!! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się