:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C pochmurno z przejaśnieniami

Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto]

samorząd, Szpital Zambrowie zyska operacyjny [foto] - zdjęcie, fotografia

Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego zambrowski szpital otrzyma z unijnego dofinansowania 8,8 mln zł na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Łączna wartość projektu to ponad 12 mln zł. To jedna z kluczowych inwestycji w regionie.

Wczoraj Zarząd Województwa, pod przewodnictwem marszałka Jarosława Dworzańskiego, zdecydował o dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego budowy bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w budynku Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Inwestycja znajdowała się na liście projektów kluczowych. Jej wartość to ponad 12,4 mln zł. Dofinansowanie wyniesie 8,8 mln zł.

Dzięki dofinansowaniu mieszkańcy Zambrowa i okolic będą mieli lepszy dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych. Zambrowski szpital zyska nowy, wyposażony w trzy sale blok operacyjny oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii. W ramach projektu zakupiony zostanie także specjalistyczny sprzęt medyczny: aparat RTG z ramieniem C i artroskop.

Informację o tym, że zambrowski szpital otrzyma wsparcie finansowe, już 15 maja w Zambrowie podczas Podlaskiego Forum Samorządowego PO "PODLASKIE 2020" potwierdził Marszałek Województwa - Jarosław Dworzański. Pisaliśmy o tym w odrębnym artykule (link).

Warto dodać, że podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Zambrowskiego samorządowcy zabezpieczyli środki finansowe na współfinansowanie realizacji projektu „Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Szpitala Powiatowego w Zambrowie”. Dzięki podjętej w tej sprawie uchwale Powiat dofinansuje przyszłą rozbudowę placówki w kwocie 2 mln 700 tys. zł. W tym roku na ten cel z budżetu Powiatu ma być przeznaczony 1 mln 200 tys. zł, a w roku 2015 – 1 mln 500 tys. zł.

- „Wiadomo, że to zadanie nie będzie zrealizowane w tym roku, zatem kwota będzie rozłożona na budżet roku bieżącego, jak również przyszłego. Mamy świadomość, że większość płatności będzie przypadała na rok następny.” - powiedział nam pod koniec maja Starosta Zambrowski Stanisław Krajewski.

Przypomnijmy, że planowana wspólna inwestycja Szpitala Powiatowego w Zambrowie i władz powiatu zambrowskiego, związana z budową bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii przy obecnym budynku szpitala, już dawno posiada sporządzone projekty i uzyskane pozwolenia. Inwestycja ma być kosztowna. Ani szpitala jako spółki, ani powiatu zambrowskiego jako właściciela, nie stać na wykonanie tej inwestycji w całości z własnego budżetu, dlatego szpital napisał wniosek o dofinansowanie tego projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Pierwotnie wniosek ten trafił na listę rezerwową i czekał na niej od kilku lat.

Polecamy:
:: Szpital otrzyma pieniądze na budowę bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii
:: Zambrowski szpital otrzyma wsparcie?
:: Niesprawiedliwy podział środków z RPO? Zambrowski szpital znów nic nie dostanie...

:: Poradnia Rehabilitacji i Fizjoterapii podnosi standardy
:: Sprzęt od WOŚP trafił do zambrowskiego szpitala [foto]
:: Nowe laboratorium w zambrowskim szpitalu [foto]
:: Nowe laboratorium niedługo w Zambrowie
:: Skutecznie zbadają wydolność serca
:: Nowy inkubator w zambrowskim szpitalu
:: Kontrowersje wokół nowej koncepcji rozbudowy szpitala
:: Do zambrowskiego szpitala trafił nowoczesny laparoskop
:: Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do zambrowskiego szpitala
:: Pracownia tomografii komputerowej w Zambrowie ma kontrakt z NFZ
:: Wirus świńskiej grypy (A/H1N1) w Zambrowie
:: Zambrowski szpital zakupił nowoczesną karetkę
:: W zambrowskim szpitalu otwarto pracownię tomografii komputerowej
:: Montują tomograf
:: Zambrowski szpital niebawem wzbogaci się o tomograf komputerowy
:: Do lekarza z nr PESEL
:: Tomograf komputerowy gotowy na pierwsze badanie

Szpital w Zambrowie zyska nowy blok operacyjny [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się